123-12 ay-Önceki Hidroelektrik Santrali Yeni Bir Hayat Görüyor Bitcoin Madenciliği — Şebekeye Terfi Etmekten 3 Kat Daha Fazla Gelir – Madencilik Bitcoin Bilgisi - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  496,18
  % -1,54
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5176
  % -0,55
 • € EURO
  10,1401
  % -0,32
 • BIST 100
  1.363,28
  % -0,29
 • BITCOIN/TL
  268486,480
  % -1,65
 • ETHEREUM/TL
  16071.1
  % -3,04
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,3079
  % -0,90
 • £ POUND
  11,8167
  % -0,71

123-12 ay-Önceki Hidroelektrik Santrali Yeni Bir Hayat Görüyor Bitcoin Madenciliği — Şebekeye Terfi Etmekten 3 Kat Daha Fazla Gelir – Madencilik Bitcoin Bilgisi

123-12 ay-Önceki Hidroelektrik Santrali Yeni Bir Hayat Görüyor Bitcoin Madenciliği — Şebekeye Terfi Etmekten 3 Kat Daha Fazla Gelir – Madencilik Bitcoin Bilgisi

Perşembe günü, New York, Saratoga County’deki şehir Mechanicville’den gelen yerel raporlar, 1897’de inşa edilen eski bir hidroelektrik santralinin neredeyse söküldüğünü, ancak bugün tesisin bitcoin madenciliği yaptığını söyledi. Mechanicville tesisi, dünyanın en eski yenilenebilir enerji tesislerinden biri olarak kabul ediliyor ve şu anda şebekede “Bitcoin ile elektriği satmaktan daha fazla para kazanıyor”.

1897 madeni Bitcoin’den tarihi hidroelektrik makineleri

New York’un tarihi mahallesi Mechanicville, dünyanın en eski yenilenebilir enerji tesislerinden biri olarak kabul edilen 18.3 dönümlük alana ev sahipliği yapıyor. Mechanicville hidroelektrik santrali, Hudson River Power Transmission Company tarafından 1897’de inşa edildi ve neredeyse yıllar önce kapatıldı. Tesis şu anda Albany Engineering Corp’un (AEC) sahibi ve işletmecisidir ve şirket, daha ucuz yenilenebilir enerjiye erişmeye devam etmek için National Grid ile bir sözleşme imzaladı.

Mechanicville hidroelektrik santrali, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en uzun süredir devam eden hidroelektrik santralidir ve dünyanın en eskilerinden biridir. Fotoğraf kredisi: Paul Buckowski / Albany Times Union.

AEC’nin CEO’su Jim Besha, yerel gazetecilere, AEC’nin şu anda çok uluslu elektrik ve gaz şirketi National Grid’e elektrik satacağından üç kat daha fazla para kazandığını söyledi. Besha, yakın tarihli bir röportajda “Bitcoin ile elektriği Ulusal Şebekeye satmaktan daha fazla para kazanabiliriz” dedi. Şirket, National Grid’e elektrik satarak kilovat saat (kWh) başına sadece 0,03 dolar kazanıyor. Bescha, şöyle devam etti:

En iyisi (bir tür bitcoin madenciliği) çünkü yenilenebilir enerji kullanıyoruz. Sadece yan tarafta yapıyoruz ve onunla deney yapıyoruz. Kullanılmış sunucular satın alıyoruz.

Albany Engineering Corp, Bitcoin’i nakde çeviriyor

Site 1897’de inşa edilen elektrik santralini, bir toprak barajı ve bir beton barajı kullanıyor. Buna ek olarak, santral sahası ayrıca 700 metrelik beton ağırlık taşma barajı kullanıyor. AEC, büyük yenilemelere önemli miktarda sermaye ve kaynak yatırdı ve 1989’da mülk, Ulusal Tarihi Yerler Kaydı’na eklendi. Besha’ya göre, AEC CEO’su Bitcoin’e biraz şüpheyle bakıyor ve basına şirketin hemen nakde dönüşeceğini söyledi.

Besha, yenilenebilir enerjiyi National Grid’e satmak istediğini söyledi, ancak çokuluslu elektrik ve gaz şirketi eski bir anlaşmayı bozdu. AEC, 1993’te AEC ile bir anlaşma imzalayan National Grid ile uzun süredir devam eden bir yasal savaşa girdi. Sözleşme, Mechanicville Hidroelektrik Santrali ve AEC’nin National Grid’e piyasa fiyatlarının hemen altındaki fiyatlarla elektrik satacağı yönündeydi.

Ancak Besha’ya Mechanicville’i işletmek için lisans verildiğinde, National Grid şirketi aradı ve iddiaya göre “Bu sözleşmeyi yerine getirmeyeceğiz. Beğenmezseniz hakime teslim edin. ”AEC tesisi %100 çalışır hale getirdi, ancak Mechanicville yerel haber raporları, orijinal makinelerin Bitcoin madenciliği trendi değiştirene kadar 19. yüzyıldan kalma olduğunu gösteriyor.

Bitcoin madenciliği yapan eski Mechanicville Hidroelektrik Santrali hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bu konuyla ilgili ne düşündüğünüzü bize bildirin.

Bu hikayedeki etiketler

1897, AEC, Bitcoin madenciliği, Bitcoin madenciliği tesisi, BTC madenciliği, kripto para birimleri, kripto para birimi, hidroelektrik, hidroelektrik santrali, Mechanicville, Mechanicville hidroelektrik santrali, madencilik, Bitcoin madenciliği, BTC madenciliği, Ulusal Şebeke, New York, yenilenebilir enerjiler, Saratoga

Fotoğraf kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, Paul Buckowski / Albany Times Union

sorumluluk reddi: Bu makale bilgilendirme amaçlıdır. Alım veya satım teklifinde bulunmak için doğrudan bir teklif veya talep veya herhangi bir ürün, hizmet veya şirketin tavsiyesi veya onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal veya muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal veya hizmetin kullanımından veya bunlara güvenilmesinden kaynaklanan veya bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar veya kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu değildir.