ABD Kongre Üyesi, Yetkililerin Kripto Para Birimi İşlemlerini Tersine Çevirmesine İzin Veren Mevzuat İstiyor - Düzenleme Bitcoin Bilgisi - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  496,18
  % -1,54
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5176
  % -0,55
 • € EURO
  10,1401
  % -0,32
 • BIST 100
  1.363,28
  % -0,29
 • BITCOIN/TL
  267852,252
  % -0,81
 • ETHEREUM/TL
  15939.49
  % -1,73
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,3079
  % -0,90
 • £ POUND
  11,8167
  % -0,71

ABD Kongre Üyesi, Yetkililerin Kripto Para Birimi İşlemlerini Tersine Çevirmesine İzin Veren Mevzuat İstiyor – Düzenleme Bitcoin Bilgisi

ABD Kongre Üyesi, Yetkililerin Kripto Para Birimi İşlemlerini Tersine Çevirmesine İzin Veren Mevzuat İstiyor – Düzenleme Bitcoin Bilgisi

ABD’li bir Kongre üyesi, hükümetin kripto para kullanıcılarını tanımlamasına ve kripto işlemlerini tersine çevirmesine izin verecek bir yasa tasarısı için çağrıda bulundu. “Kongrede, anonim bir kripto işlemine katılırsanız, aslında bir suç komplosuna katıldığınız yönünde önemli ve artan bir duyarlılık var” dedi.

Temsilci Bill Foster, hükümetin kripto işlemlerini tersine çevirmesine izin veren yasalara duyulan ihtiyacı vurguluyor

Aynı zamanda Kongre Blockchain Grup Toplantısının eş başkanı olan Illinois Milletvekili Bill Foster, Salı günü bir Axios sanal etkinliği sırasında kripto para birimlerinin düzenlenmesi hakkında konuştu. Fidye yazılımı saldırıları sorunu ve suçluların nakit yerine bitcoin istemesi gerçeğiyle ilgili olarak kongre üyesi, “kripto varlıkları ile gerçek varlıklar arasında temel bir fark olduğunu vurguladı. Bu, nihayetinde yasada yapmamız gereken önemli bir ayrımdır. “

Federal mahkemelerin kripto kullanıcılarını tespit edebilmesi ve Bitcoin veya diğer kripto para birimlerindeki işlemleri tersine çevirebilmesi için yasaların çıkarılması gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi:

Katılımcıların maskesini düşürmek için mahkemeye gitmeniz gerekebilir.

Suçlulara ödenen fidye parası gibi “kripto para birimlerini geri alabileceğimiz koşulları” tartıştı ve bunun kripto varlıklarla ilgili verilmesi gereken temel kararlardan biri olduğunu kaydetti.

Kongre üyesi, yasanın kripto para birimlerinin “gerçekten anonim olup olmadığı veya katılımcıları ifşa etmek için gidebileceğiniz bir mahkeme olup olmadığı” ile ilgilenmesi gerektiğine dikkat çekti. Ayrıca “sahte veya hatalı işlemleri tersine çevirmek için başvurabileceğiniz bir mahkeme, üçüncü bir kişi var”.

Foster bir örnek verdi. “Birisi sizi bir ara sokağa sürükler ve kafanıza silah dayayıp “Cep telefonunuzu çıkarın ve tüm bitcoinlerinizi cüzdanıma aktarın” derse. Şanssızsanız veya mahkemeye gidebilecek durumdaysanız, katılımcıyı ifşa edin. “Ayrıca” mahkeme – işlemin hileli, suç veya sahte olduğuna karar verirse … çok yakından korunan bir anahtara, kriptografik bir anahtara erişimi Arka kapıyı bir blok zincirindeki işlemleri kriptografik olarak tersine çevirmelerini sağlayacak şekilde kullanın . “

Yasa koyucular, hükümetin kendilerini, insanları ve işletmeleri Colonial Pipeline’da meydana gelenler gibi fidye yazılımı saldırılarından koruması için bu tür araçların gerekli olduğunu iddia ediyor.

Temsilci Foster şunları söyledi:

Az önce kripto saflarını güvenilen üçüncü taraf gibi çılgına çevirecek üç şey söyledim.

“Çoğu insanın net değerinin büyük bir kısmını kripto varlıklarına bağladığında, bu güvenlik battaniyesini, saldırıya uğrarlarsa, çalınırlarsa veya hatta bir yanlışlık varsa sorunu çözebilecek güvenilir bir üçüncü taraftan isterler. Varsayım.”

Foster, kripto para birimlerinin, işlem yapmak için ana akım bir araç haline gelmeleri için federal düzenlemelere ve yasalara uyması gerektiğini söylemeye devam etti. ABD’nin kripto para birimlerini küresel ve sınırsız olmaları nedeniyle nasıl düzenleyeceği sorulduğunda, “Burada yasal ve yasadışı rejimler arasında bir yasa oluşturmalıyız” yanıtını verdi ve şunları söyledi:

Kongrede, anonim bir kripto işlemine katılırsanız, fiilen bir suç komplosuna katıldığınız yönünde önemli ve artan bir duyarlılık var.

Birçok kişi, Bitcoin’in nasıl çalıştığını anlamadığını belirterek, Kongre Üyesi ve Bitcoin işlemlerini tersine çevirme girişimi ile alay etmek için sosyal medyayı kullandı. Bazıları, Foster’ın suç duyurusuna “fiili suçlu olmadıklarını” belirterek yanıt verdi.

Hükümete kripto para birimi işlemlerini tersine çevirme yetkisi veren yasayı talep eden Temsilci Foster hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Bu hikayedeki etiketler

Bitcoin Düzenlemesi, Blok Zinciri Toplantısı, Kongre, Kripto Düzenlemesi, Kripto Para Birimi Düzenlemesi, Devlet Kurumu, Ters Bitcoin İşlemleri, Ters Kripto İşlemi, ABD Kongresi, ABD Kripto Düzenlemesi, ABD Yasama Meclisi

Fotoğraf kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

sorumluluk reddi: Bu makale bilgilendirme amaçlıdır. Alım veya satım teklifinde bulunmak için doğrudan bir teklif veya talep veya herhangi bir ürün, hizmet veya şirketin tavsiyesi veya onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal veya muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal veya hizmetin kullanımından veya bunlara güvenilmesinden kaynaklanan veya bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar veya kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu değildir.