ASIC Maker Canaan, Kazakistan'da Bitcoin Madenciliğine Çeşitlendiriyor - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  496,18
  % -1,54
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5176
  % -0,55
 • € EURO
  10,1401
  % -0,32
 • BIST 100
  1.363,28
  % -0,29
 • BITCOIN/TL
  268295,555
  % 0,36
 • ETHEREUM/TL
  15961.12
  % 0,27
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,3079
  % -0,90
 • £ POUND
  11,8167
  % -0,71

ASIC Maker Canaan, Kazakistan’da Bitcoin Madenciliğine Çeşitlendiriyor

Sektördeki en büyük Bitcoin madencilik makineleri üreticilerinden biri olan Canaan, kripto kazısına katılmaya ve Kazakistan’da bir operasyon üssü kurmaya karar verdi.

Çarşamba günü yaptığı basın açıklamasında şirket, Bitcoin madencilik faaliyetlerini çeşitlendirdiğini ve finansal performansını artırmak için madencilik kuleleri satmaya devam ettiğini söyledi.

Şirket, en yeni Avalon Miner birimlerini kullanmaya başladı bile. CEO Nangeng Zhang’a göre Canaan ayrıca iş kapsamını ve müşteri tabanını genişletmeye çalışacak.

Bağlı: Stronghold Digital Mining, atık kömürü bitcoine dönüştürmek için 105 milyon dolar artırdı

Zhang, “Operasyonlarımıza daha fazla endüstriyel kaynak ekledikçe, bu bölümün madencilik ekipmanı envanterimizi canlandırmamıza, bitcoin dalgalanmasına karşı korumamıza ve piyasa patlaması sırasında envanterimizi güvence altına almamıza izin vereceğine inanıyoruz” dedi.

Nasdaq’ta listelenen Çinli üretici, daha fazla madencilik şirketi Bitcoin’in yükselen fiyatından kâr etmeye çalışırken, patlama zamanlarında talebi artıran büyük ASIC madencilik makineleri satışlarıyla tanınıyor.

Ancak şirket, Bitcoin’in fiyatı düştükçe kazma ve kürek satışından tek bir gelir kaynağından kaçınmayı umduğunu söyledi.

Üretici, basın açıklamasında, “Örneğin, Bitcoin fiyatındaki kabul edilemez dalgalanmalar, madencilik donanımı sağlayıcılarının gelir kaynaklarında makul olmayan oynaklığa neden olarak olumsuz bir etkiye sahip olabilir” dedi.

Bağlı: Çinli Bitcoin madencilik şirketi Kazakistan’a ilk makineleri teslim etti

“Bir durgunluk sırasında, madencilik işletmesi, düşük elektrik fiyatlarında madencilik operasyonlarında aktif kullanım için stokta bulunan … madencilik ekipmanının mevcudiyetinden tam olarak yararlanacak”

Ayrıca bakınız: Bitcoin fiyatı, yabancı ASIC talebi madenci üreticileri için karlı Q1’i artırıyor Canaan

benzer gönderiler