Bir bitcoin makinesini test etme, emekli eğitmen emekli maaşları, emlak vergisi reformu, çatı ustaları ve otomatik aramalar - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  496,18
  % -1,54
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5176
  % -0,55
 • € EURO
  10,1401
  % -0,32
 • BIST 100
  1.363,28
  % -0,29
 • BITCOIN/TL
  266941,150
  % -2,74
 • ETHEREUM/TL
  15941.64
  % -4,99
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,3079
  % -0,90
 • £ POUND
  11,8167
  % -0,71

Bir bitcoin makinesini test etme, emekli eğitmen emekli maaşları, emlak vergisi reformu, çatı ustaları ve otomatik aramalar

Bir bitcoin makinesini test etme, emekli eğitmen emekli maaşları, emlak vergisi reformu, çatı ustaları ve otomatik aramalar

Doğu Teksas’tan Bud Cawyer, sahte federal ajanlara 295.000 dolar kaybeden 80 yaşındaki bir dolandırıcı, dolandırıcılarına ödeme yapmak için bir benzin istasyonundaki bir Bitcoin makinesine 20.000 dolarlık 100 dolarlık banknotları nasıl beslediğini anlattığında, dedim. , “Bekle! , Ne?!”

Benzin istasyonlarında ve marketlerde artık Bitcoin ATM’lerinin olduğunu biliyor muydunuz? Kesinlikle ben değilim.

Bitcoin veya diğer adıyla kripto para birimi giderek daha fazla kabul görüyor. Örneğin, Dallas Mavericks biletlerini kripto para birimini kullanarak satın alabilirsiniz.

Ancak diğer pek çok şey gibi, dolandırıcılar da yeni para birimine abone oldular. Dolandırıcılar iki farklı şekilde ödeme almayı severler: her ikisini de takip etmek daha zor olduğu için ya hediye kartlarıyla ya da Bitcoin ile.

Bu hafta biraz oyun oynadım. Bir benzin istasyonunda mahalledeki Bitcoin makinesine gittim ve bir dolandırıcıya para gönderiyormuş gibi yaptım. Bu nasıl çalışıyor?

Bunu yaptığım gün bir bitcoin 33.000 dolardı. Ancak incelememde, yalnızca minimum 50 doları satın almak istedim. Bu miktar için, .00112 bir madeni paraya sahip olurdum.

Çalıştırmak için 20 dakika bu makinenin yanında durdum. Ancak tüm kişisel bilgilerimi vermek, 12 “kurtarma kelimemi” yazıya dökmek ve şifremi ve telefon kimliğimi kontrol etmek ve hatta ehliyetimin bir fotoğrafını (ön ve arka) yüklemek arasında hala paramı kabul edemedim. .

Valero benzin istasyonundaki bu CoinCloud Bitcoin ATM’si dolandırıcılık uyarılarıyla dolu. Ancak dolandırıcılar uyarıları dikkate almazlarsa çok şey kaybedebilirler.(Dave Liber)

İki kredi kartı ve bir banka kartı reddedildi. Bankam daha sonra ret kararının güvenlik nedeniyle olduğunu bana e-postayla gönderdi.

Kurgusal dolandırıcımın beceriksizliğime kızdığını hayal ettim.

Kullandığım makine olan CoinCloud, hem ekran uyarıları hem de kalıcı bir çıkartma ile müşterileri dolandırıcılığa düşmeleri konusunda uyarma konusunda takdire şayan bir iş çıkarıyor. Uyarılar açık ve net: “Bu kiosk’a sizinle yüz yüze görüşmemiş bir üçüncü taraf, avukat veya kolluk kuvveti tarafından gönderildiyseniz, bir dolandırıcılığın hedefi olabilirsiniz.”

Daha fazla uyarıdan sonra (“IRS ve Sosyal Güvenlik Kurumu ödeme talep etmeyecektir”), “Dikkatli olun ve sorumlu bir şekilde satın alın” diye ekliyor.

0.00112 adet jetonumu hiç satın almadım.

Üzgünüm dolandırıcı. Kişisel bir kontrol yapıyor musunuz?

Bekçi, bir bitcoinin bir kısmını satın almak için başarısız oldu.(Dave Liber)

Ortasında sıkışmış

House Democrats’ın Washington DC’ye kaçışının çapraz ateşine yakalanan birçok Teksaslı arasında reform arayan ev sahibi vergi mükellefleri var. Aynı durum, devlet emekli maaşlarında yaşam maliyetlerinin acilen artırılmasına ihtiyaç duyduklarını söyleyen emekli öğretmenler için de geçerli.

Bu iki konuyu ele alan yasa tasarıları, Meclis müdahalesi olmadan bloke edilecek. Her iki konu da elbette yasama meclisinin olağan oturumunda ele alınmalıydı.

2004 yılından sonra emekli olan öğretmenlere hiç zam yapılmadı.

Emlak vergisi konusunda, eyalet Senatosu, yeni bir evde ilk yıllarında ev satın alanlar için emlak vergisi şokunu ortadan kaldırmayı amaçlayan yasa tasarısını onayladı. Mevcut yasaya göre, yeni bir ev sahibi, gelecek yılın 1 Ocak tarihine kadar çiftlik evlerinde indirim talep edemez.

Senato Bill 8, alıcıların gelecek yıla kadar beklemek yerine satın aldıkları yıl için çiftlik evi muafiyetine başvurmalarına izin verecek. Bu, emlak vergilerinde yüzlerce, hatta binlerce dolar tasarruf sağlayabilir.

Ne yazık ki devlet başkanları bir evin tahmini değerinin yıllık %10’luk tavanını düşürmeyi düşünmüyorlar. Bu gerçek vergi tasarrufuna yol açacaktır.

Verilerimizi satmayı bırakın

Texas Kamu Güvenliği Departmanı ve Motorlu Araçlar Departmanı’nın artık kişisel bilgilerimizi pazarlama şirketlerine satmasına izin verilmediğine göre, devlet kurumları neden artık bilgilerimizin satışını yasaklamıyor?

R-Jacksonville’den Senato Milletvekili Robert Nichols’tan duyduğum cevap, yeni yasalarının Teksas Tüketici Gizliliği Yasası (Aşama 1) olarak adlandırılmasıydı. 2. Aşama, 2022’de, eyalet hükümetinin geri kalanı için uygulamayı yasadışı hale getirmeye çalıştığında geleceğini söylüyor.

Nichols bana Teğmen Vali Dan Patrick’in yasanın kapsamını daha fazla departmana genişletmeyi teklif ettiğini söyledi, ancak Nichols ilk seferinde en büyük balığa odaklanmak istediğini söyledi.

Robocall’ların İyileştirilmesi? Ha!

En sevdiğim aptal başlık geçenlerde cnet.com’da göründü: “Robocall’lar kontrolden çıktı. Ama bu bugün değişebilir. “

Hikaye, büyük telefon şirketlerinin spam aramaları durdurmak için yeni teknolojiyi kullanmak zorunda kaldığı son tarih olan 30 Haziran’da yayınlandı.

Son iki haftadır, telefon şirketlerinin istenmeyen aramaları takip ettiği ve nereden geldiklerini belirlediği iddia ediliyor. Şu andan itibaren, arayan kimliği gerçek göndericiyle eşleşmelidir.

Nasılsın? Bu gelişmeyi birkaç spam aramayı yanıtlayarak kutladım. “Bugün değişebilir” başlığı için bu kadar.

Ticaret birliğini kontrol edin

“Dürüst bir çatı ustası için herhangi bir öneriniz var mı?” Geçenlerde bana soruldu.

Bir bahar dolusuna maruz kalan birçok komşumun kafasında bu var.

Posta reklam çatı ustalarından 28 kartpostal aldım. Çatı ustaları için reklam panoları da açıldı. “İşe alım yok” tabelası asmama rağmen kapım çalındı.

Kimi kiralamak için Kuzey Teksas Çatı Kaplama Müteahhitleri Birliği’ne başvururdum. Mantık, bir şirketin yerel ticaret birliğine katıldığında, gece dolandırıcılığının aksine o pazarda uzun vadeli bir oyuncu olmayı amaçladığını belirtir.

Ve bir şeyler ters giderse, kulüpten yardım isteyebilirsiniz. Çatı ruhsatı olmayan bir eyalette, The Watchdog’un sunduğu en iyi şey bu.

Şeyleri takip edin

Geçen ay gökbilimcilerin ilk kez bir kara deliğin bir nötron yıldızını yuttuğunu gördüğü haberini fark ettiniz mi?

Associated Press’in bildirdiğine göre, on gün sonra aynı şeyi “evrenin diğer tarafında” gördüler.

“Evrenin diğer tarafı” olduğunu bile biliyor muydunuz?

Carl Knox'un bu çizimi, sol üstte, ortada bir nötron yıldızını yutan bir kara deliği gösteriyor. Mavi çizgiler, gökbilimcilerin birleşmeyi keşfettiği gibi yerçekimi dalgaları, zaman ve uzaydaki dalgalardır. Haziran 2021'de yayınlanan bir raporda gökbilimciler, bir kara deliğin, evrenin en yoğun nesnesi olan bir nötron yıldızını bir saniyede yuttuğunu gördüklerini söylüyorlar.Carl Knox’un bu çizimi, sol üstte, ortada bir nötron yıldızını yutan bir kara deliği gösteriyor. Mavi çizgiler, gökbilimcilerin birleşmeyi keşfettiği gibi yerçekimi dalgaları, zaman ve uzaydaki dalgalardır. Haziran 2021’de yayınlanan bir raporda gökbilimciler, bir kara deliğin, evrenin en yoğun nesnesi olan bir nötron yıldızını bir saniyede yuttuğunu gördüklerini söylüyorlar.(Carl Knox)

Watchdog Nation vatandaşı olun.

Dave Lieber’a katılın ve süper tüketici olmayı öğrenin.

Watchdog Bülteni: Güncel kalmak için Watchdog’un ÜCRETSİZ haftalık bültenine kaydolun: buraya tıklayın.

Dave’in bu ücretsiz eğitim videosuna göz atın: https://youtu.be/uhUEUCNKGjc

Abone olun: LÜTFEN The Watchdog’un zamandan, paradan ve zahmetten tasarruf etmek için tasarlanmış basit gazeteciliğini destekleyin. Kendinizi dijital bir abonelikle ödüllendirin (ve harika görünmesini sağlayın!) Özel bekçi kodunu kullanarak: https://dmn.pub/WATCHDOG

Watchdog Ana Sayfası: Watchdog’un iki haftalık raporunu kaçırmayı göze alamazsınız. Her zaman The Watchdog ana sayfasındaki en son kapsamımızı takip edin.

Facebook grubumuzda The Watchdog ile facebook Connect’i kullanıyor musunuz? “Dallas News Watchdog Posse” arayın.

Dallas Morning News Watchdog sütunu, 2019 Ulusal Gazete Köşe Yazarları Derneği Sütun Yazma Büyük Ödülü Sahibidir. Yarışma jürisi, kazanan eserlerini “Heyecan Verici Hikaye Anlatımı ve Kamu Hizmeti Modelleri” olarak adlandırdı.

Kazanan sütunlarını okuyun:

* Lee Harvey Oswald tarafından öldürülen Dallas polis memuru Memur JD Tippit’in dul eşinin rahmetli kocasının yanına gömülmesine yardım edin

* Vicdansız bir kullanılmış araba satıcısı tarafından yaralanan bir garsona yardım edin