Bir yaz kampında, meyve suyu kapları ve bitcoin madenciliği - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  496,18
  % -1,54
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5176
  % -0,55
 • € EURO
  10,1401
  % -0,32
 • BIST 100
  1.363,28
  % -0,29
 • BITCOIN/TL
  270571,686
  % 0,79
 • ETHEREUM/TL
  16129.19
  % 0,81
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,3079
  % -0,90
 • £ POUND
  11,8167
  % -0,71

Bir yaz kampında, meyve suyu kapları ve bitcoin madenciliği

Bir yaz kampında, meyve suyu kapları ve bitcoin madenciliği

Whitt şimdi Roberts için çalışıyor ve dijital para birimlerinin popülaritesini artırmaya çalışırken bilgisayar bilimi okumak için bu sonbaharda Santa Monica Koleji’ne gitmeyi planlıyor.

“Arkadaşlarım, paraya en yeni ayakkabıyı almaktan farklı bakıyorsunuz” dedi. “Bitcoin, bir yere gidiyor. Her şirket ve işletme, Bitcoin veya bir tür dijital para birimini kabul edecektir. ”

Roberts’ın kampı, özellikle siyah Bitcoin yatırımcıları arasında başkalarına ilham vermeye başlasa da, ABD’deki türünün tek örneği olabilir.

Bitcoin & Black America ve Bitcoin podcast yayıncısının yazarı Isaiah Jackson, önümüzdeki hafta Temmuz ayında yalnızca çevrimiçi bir kripto para birimi kampına kaydolmayı planladığını söyledi. Motivasyonun bir parçası, siyah gençlerin internetin geliştiği zamanki gibi gelişmekte olan bir alanda geride kalmamasını sağlamak olduğunu söyledi. Hiçbir büyük teknoloji CEO’su siyah değildir, dedi.

“Bitcoin ana akım haline gelirse, siyahlar dahil olmalı, bu yüzden şimdi başlamalıyız” dedi. “Bitcoin tam anlamıyla bizim egemen olmamız için yaratılmıştır.”

Kampta çocuklara yönelik bir kitap olan Bitcoin Elementary kullanılacak. Ve kamptaki son proje, blok zinciri teknolojisi kullanılarak benzersiz olarak sertifikalandırılmış bir sanat eseri gibi dijital bir dosya olan, değiştirilemez bir belirteç veya NFT oluşturmak olacak.

Jackson, San Francisco merkezli bir dijital ödeme şirketi olan Square’in kampı finanse etme sözü verdiğini ve daha fazla bağış aradığını söyledi. Kampı, Roblox gibi oyun platformları aracılığıyla çevrimiçi belirteçlerle zaten deneyim kazandıkları bir yaş olan 6 ila 10. sınıflardaki çocuklara yöneliktir.

“Dijital parayı gördünüz. Anladın. Ve onları doğru yola sokmanız ve onlara ne yapmaları gerektiğini öğretmeniz gerekiyor” dedi.

“Ebeveynler, diğer herhangi bir para biçimi gibi onlara hesap verebilir olmayı öğretmeli, ancak kimsenin Bitcoin’e sahip olmasının engellenmesi gerektiğini düşünmüyorum” dedi.

Najah J. Roberts, San Pedro, California’daki Crypto Blockchain Plug ve Crypto Kids Camp’in kurucusu.Maggie Shannon / NBC News için

Bu hafta sadece çevrimiçi bir kamp başlatan Florida danışmanı ve yatırımcı Maunda Land, kripto para yaz kamplarına katılan çocukların bir kısmının ebeveynleri tarafından atıldığını söyledi. İlk kampındaki beş öğrenciden dördünün dijital para birimine sahip ebeveynleri olduğunu söyledi.

Ve öğrenciler reşit olmadığı için, önce bir banka hesabı veya başka bir ödeme yöntemiyle dijital cüzdanlarına para yatırmak için ebeveynlerinin yardımına ihtiyaç duyabileceklerini söyledi.

“Ödevi cüzdanını finanse etmekti,” dedi. Ama şimdiden, “Birkaçının ebeveynlerinin onlar için satın aldığı küçük bir kripto parası vardı” diye ekledi.

Los Angeles’taki kampta çocuklar zaten ne kadar çok şey bildiklerini gösterdiler. Roberts kampın başında onlara bazı kripto para türlerini adlandırıp adlandıramayacaklarını sorduğunda, Dogecoin ve Shiba Inu jetonu da dahil olmak üzere birkaçını çağırdılar.

Ayrıca para biriminin tarihini gözden geçirerek ve ticaretinin zaman içinde hayvanları takas etmekten midyeleri para olarak kullanmaya ve hükümetler tarafından desteklenen kağıt para basmaya kadar nasıl geliştiğini açıklamak için zaman harcadı.

Kampın operasyon şefi Ciris Hendricks, Covid-19 ve yerel sağlık düzenlemeleri konusundaki belirsizlik olmasaydı daha fazla çocuğun katılmasını planladıklarını söyledi. Son olarak, devlet okullarını sadece Los Angeles’ta değil, tüm ülkede benzer programları uygulamaya teşvik etmek istiyorlar.

“Her şehirde bulunabilmesi için kurmak istiyoruz” dedi.