Bitcoin 30 Doların Üzerinde TutuyorTamam, Ancak Değer Tablosu 'Çirkin' Görünüyor - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  496,18
  % -1,54
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5176
  % -0,55
 • € EURO
  10,1401
  % -0,32
 • BIST 100
  1.363,28
  % -0,29
 • BITCOIN/TL
  267344,377
  % -2,54
 • ETHEREUM/TL
  15955.24
  % -4,75
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,3079
  % -0,90
 • £ POUND
  11,8167
  % -0,71

Bitcoin 30 Doların Üzerinde TutuyorTamam, Ancak Değer Tablosu ‘Çirkin’ Görünüyor

Bitcoin 30 Doların Üzerinde TutuyorTamam, Ancak Değer Tablosu ‘Çirkin’ Görünüyor

Bitcoin, Cuma günü erken saatlerde 31.000 dolar civarında 2,5 haftanın en düşük seviyesini gördükten sonra 32.200 dolar civarında toparlandı.

Oanda’da kıdemli piyasa analisti Edward Moya’ya göre, Bank of America’nın bazı müşteriler için Bitcoin vadeli işlemlerini onayladığına dair bir CoinDesk raporu, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimini taşıyabilirdi.

Moya bir e-postada, “Bu, Amerika’nın en büyük ikinci bankası için büyük bir taahhüt ve kripto para ticaretine olan ilginin devam ettiğini gösteriyor” dedi. “Bir Wall Street bankası riskli bir şey yapma fırsatı görürse, geri kalanı kolayca davayı haklı çıkaracaktır.”

Şimdiki fiyatlar

 • Bitcoin (BTC): 31,964,2 $, + %1,04
 • Eter (ETH): 1,917,5 ABD Doları, -%0,29
 • S&P 500: 4327.1, -%0.75
 • Altın: 1.810.9 $, -%1.01
 • 10 yıllık devlet tahvili getirisi Perşembe günü %1,303’e kıyasla %1,299’da kapandı

Analistler, Bitcoin’in son sekiz hafta boyunca 30.000 ila 40.000 dolar arasında bir aralıkta işlem gördükten sonra – daha yüksek veya daha düşük – bir fiyat kırılmasına hazırlanabileceğini söyledi.

Büyük endişe, opsiyon tüccarları kare pozisyonlar ararken, 30.000 dolarlık psikolojik seviyenin altına düşmenin ek satışları tetikleyebilmesidir.

Cuma günü Anthony Pompliano’nun haber bülteninde blok zinciri analisti William Clemente III, “İleride büyük bir adım var” diye yazdı. Teorik olarak, bu büyük adıma önümüzdeki birkaç gün içinde bakabiliriz, ancak bu tam üç haftayı bulabilir. “

Kripto para birimi ve para birimi analiz firması Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan’e göre, Bitcoin fiyat tablosunun görünümüne göre kırılma daha aşağı yönlü görünüyor.

Greenspan bülteninde “Bitcoin’in grafiği şu anda gerçekten çirkin görünüyor” diye yazdı. “Son birkaç gün içinde ortaya çıkan düşüş trendi, yerçekimi kuvvetlerinin kırmızı çizginin önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolarda yeniden test edilmesini gerektirdiğini gösteriyor. Teknik dilde buna teslimiyet denir. “

Bölge ve kripto yatırımcıları

Bu ayın başlarında, hızla büyüyen dolara sabitlenmiş stabilcoin USDC’nin arkasındaki şirket olan Circle, özel amaçlı bir araçla (SPAC) yapılan bir anlaşmayla 4,5 milyar dolar değerinde halka açık bir şirket olacağını açıkladı.

ByteTree Asset Management’ın kurucusu Charlie Morris, bu hafta anlaşmanın kripto para birimlerine daha fazla yatırımcı çekebileceğini söyledi.

Morris, 14 Temmuz’daki haftalık haber bülteninde “şüphesiz temkinli olanlar için başlangıç ​​stoğu” diye yazdı.

Büyük yatırımcılar USDC’nin hızlı büyümesi nedeniyle hisse senedine direnmekte zorlanacaklardır: Stabilcoin arzı yılın başında yaklaşık 3,9 milyar dolardan 25 milyar doların üzerine çıktı. Morris, “Bu şirketin yabani ot gibi büyüdüğü açık,” diye yazdı.

Morris, yeni hisse senetlerini portföyler için daha çekici hale getirebilecek şey, USDC’nin “kriptoya güç veriyor, ancak herhangi bir oynaklığa sahip olmaması, bu da varlıkları kripto fiyatlarına bağlı olan para yöneticileri veya madencilere kıyasla onu doğal bir sığınak haline getiriyor” dedi.

Ancak bu, çadırın altındaki bir deve burnu olabilir:

“Eski dünya sonunda tüm bu hisselere sahip olacak ve bu yüzden endeks fonları beni her zaman eğlendiriyor. Sadece önlerindeki her şeyi satın alırlar, bu da kriptodan kaçınmak için çaba gösteren yatırımcıların sonunda ona sahip olacağı anlamına gelir. Çok geçmeden herkes beğensin ya da beğenmesin kripto ve kripto hisse senetlerine yatırım yapacak ve Circle’ın listelenmesi kalabalıkları memnun edecek. “

Dolarlık stablecoin USDC’nin olağanüstü miktarı bu yıl 25 milyar doların üzerine çıktı.

Kaynak: Coin Metrics, CryptoCompare, CoinGecko

Peki ya tasma?

Stablecoin’in Giant Tether (USDT) parabolik piyasa değeri büyümesi, Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasıyla Mayıs ayı sonlarında aniden durdu.

CoinDesk’ten Muyao Shen’e konuşan analistlere ve piyasa katılımcılarına göre, ani duraklama, dünyanın en çok işlem gören kripto para biriminin egemenliğinin, stabilcoini sallamak için mükemmel bir fırtınada birleşen eşi görülmemiş üç zorluk tarafından tehdit edildiğini gösteriyor.

 • Çin’in kripto para birimleri ve kara para aklama üzerindeki baskısı, tezgah üstü brokerler aracılığıyla kripto pazarlarına yönelik fiat rampasını bastırırken, kayıtsız Bitcoin fiyatları yatırım yapma teşvikini azalttı: Singapur merkezli kripto yatırım firması Matrixport’un eski başkan yardımcısı ve kurucu ortağı Rachel Lin, Shen’e verdiği demeçte, piyasada tether için daha az talep var.
 • Stabilcoin piyasasının yükselen yıldızı giderek USDC. Tron blok zincirini yöneten Justin Sun, “USDC’nin Asya’daki stablecoin pazarında Tether ile rekabet etme şansı olduğunu düşünüyorum” dedi.
 • Daha yakın zamanlarda, dünyanın dört bir yanındaki düzenleyiciler ve hükümetler USDT ve diğer stablecoin’ler hakkında daha fazla soru soruyorlar. CoinDesk’in kardeş şirketi olan kripto ana komisyoncusu Genesis Global Trading’in piyasa içgörüleri başkanı Noelle Acheson, “Piyasa düşüş eğilimine batmış durumda ve tüccarlar bir sebep arıyor” dedi. “FUD (Korku, Belirsizlik ve Şüphe) sezonu ve Tether’in güvenlik açıkları neredeyse her zaman bu konuşmanın bir parçası.”

Bir Tether yöneticisi USDT talebinin düştüğünü kabul ederken, eğilimin yalnızca token ile sınırlı olmadığını savundu.

Tether’in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, bir sözcü aracılığıyla yazılı bir yanıtta, “Tether’e olan talep artıyor ve akıyor ve son haftalardaki düşük talepten etkilendi” dedi.

USDT piyasa değeri ve Bitcoin fiyatı

Kaynak: Glassnode

Altcoin özeti

 • Thorchain, Ether’de 4K saldırısında kaybeder: Thorchain, Ether’in basın zamanındaki fiyatına göre yaklaşık 7,7 milyon dolar değerinde olan yaklaşık 4.000 ETH’yi soyan kripto ticaret protokolüne yönelik bir saldırıya uğradı. Şirket, kısa süre içinde “daha ​​ayrıntılı değerlendirme ve kurtarma adımları” sağlayacağını tweetledi. Yöneticiler daha önce, geliştiriciler ihlalin kapsamını araştırırken ağın durdurulduğunu yazmıştı. Yöneticiler Telegram’a “Hazine çalınan miktarı karşılamak için araçlara sahipken, saldırgandan fonların iadesini ve keşifle orantılı bir ödülü tartışmak için ekiple iletişime geçmesini istiyoruz” dedi.
 • Binance, paylaşım belirteçleri desteğini sonlandırıyor: Kripto borsası Binance, ticaret platformunda kullanıma sunulduktan ancak üç ay sonra hisse bağlantılı tokenleri artık desteklemeyeceğini söyledi. Binance Cuma günü yaptığı açıklamada, hisse senedi tokenlerinin hemen geçerli olmak üzere web sitelerinde artık satın alınamayacağını ve bu tür tokenlere yönelik desteğin 14 Ekim’de sona ereceğini ve ertesi gün tüm pozisyonların kapatılacağını duyurdu. Düzenleyici rüzgarlarla karşı karşıya kalan rekabetçi borsa, hareketin diğer ürünlere odaklanmasına izin vereceğini söyledi.
 • FOX jetonları rallisi: ShapeShift, Merkezi Olmayan Otonom Organizasyona (DAO) dönüşeceğini açıkladıktan sonra, yönetim FOX tokeni birkaç saat içinde %300 artarak 1,16 dolara yükseldi. Kripto para birimi son 24 saatte 0,55 dolara düşerken, bu hafta hala yaklaşık %200 arttı – piyasadaki genel düşüş göz önüne alındığında mükemmel bir performans. Analistler, rallinin giderek daha yoğun bir getiri arayışını temsil edip etmediği veya yatırımcıların bir DAO olarak ShapeShift’in erken hareket etme avantajını neşelendirip desteklemediği konusunda hemfikir değiller.

ilgili haberler

Diğer pazarlar

CoinDesk 20’deki dijital varlıkların çoğu Cuma günü düşüşle sona erdi.

21:00 UTC (16:00 ET ET) itibariyle Önemli Kazananlar:

Özlem Finansmanı (YFI) -%5,26