Bitcoin boğası Michael Saylor, kripto para biriminin oynaklığının her zaman yalnızca ticarete yatırım yapanlara zarar vereceğini söylüyor - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  496,18
  % -1,54
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5176
  % -0,55
 • € EURO
  10,1401
  % -0,32
 • BIST 100
  1.363,28
  % -0,29
 • BITCOIN/TL
  269356,685
  % -0,50
 • ETHEREUM/TL
  16136.82
  % -1,32
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,3079
  % -0,90
 • £ POUND
  11,8167
  % -0,71

Bitcoin boğası Michael Saylor, kripto para biriminin oynaklığının her zaman yalnızca ticarete yatırım yapanlara zarar vereceğini söylüyor

Bitcoin boğası Michael Saylor, kripto para biriminin oynaklığının her zaman yalnızca ticarete yatırım yapanlara zarar vereceğini söylüyor

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor

 • Michael Saylor, Bitcoin’in oynaklığının her zaman bazı yatırımcıları hayal kırıklığına uğratacağını söyledi.
 • Saylor, Sven Henrich ile yaptığı bir röportajda, yalnızca ticaret için yatırım yapan herkesin başının belaya girebileceğini söyledi.
 • MicroStrategy CEO’su ayrıca Bitcoin varlıklarını uzun vadeli teknoloji ve tasarruf yatırımları olarak gördüğünü söyledi.
 • Açılış zilinden 10 gün önce günlük bültenimiz için buradan kaydolun.

Bitcoin boğası Michael Saylor, hafta sonu Northman Trader’dan Sven Henrich ile yaptığı son röportajda, kripto para birimi oynaklığının yalnızca ticaret veya spekülasyon için yatırım yapanlara her zaman zarar vereceğini söyledi.

Saylor, “Bitcoin’e tüccar olarak yatırım yapan insanlar – ve bu, bir teknoloji veya makro görüşe sahip değiller – volatilite nedeniyle her zaman hayal kırıklığına uğrayacaklar” dedi.

Yatırımcıları, özellikle spekülasyona dayalıysa, Bitcoin ve kripto pazarlarına kaybedebileceklerinden daha fazla para yatırmamaları konusunda uyardı ve kısa bir süreliğine Bitcoin ile yatırım yapmak veya ticaret yapmak isteyen kimseye tavsiyede bulunamayacağını söyledi.

Saylor, “Öte yandan, 10 yıllık bir teknoloji inancınız ve 10 yıllık bir makroekonomik inancınız veya ideolojik bir inancınız varsa, o zaman on yıl boyunca tutabileceğiniz parayı alıyorsunuz” dedi ve Bitcoin’in oynaklığının olmadığını da sözlerine ekledi. kaybetmeyi göze alabileceği ve kripto para biriminin büyük satışlardan faydalanmasını bekleyebileceği para yatırdığı için onu kişisel olarak etkiler.

MicroStrategy CEO’su Saylor, kripto para biriminin bir yatırım şekli olduğunu defalarca vurgulayan çevrimiçi bitcoin ve kripto alanında önemli bir figür. Altın gibi geleneksel varlıklar yerine değer depolamanın ve yatırımlarını artan enflasyon ve vergilerden korumanın bir yolu olarak görüyor.

Son birkaç aydır Bitcoin’i şirketinin finansmanının bir parçası haline getiriyor. Daha geçen ay MicroStrategy, daha fazla kripto alımları için nakit toplamak amacıyla 500 milyon dolarlık tahvil satışını tamamladıktan sonra daha fazla Bitcoin satın almak için 1 milyar dolarlık hisse sattı.

O sırada şirket, Coingecko verilerine göre en son Bitcoin fiyatına göre şu anda 3,2 milyar doların üzerinde bir değere sahip 92.079 Bitcoin’e sahipti.

Ticaret için veya spekülasyona dayalı olarak Bitcoin satın alanlarla karşılaştırıldığında Saylor, Henrich’e uzun vadeye odaklandığını ve kendisini bir teknoloji yatırımcısı olarak gördüğünü söyledi – en azından basit olanlar da dahil olmak üzere Bitcoin’in işlevselliği nedeniyle Transfer ve Bitcoin Uygulamaları.

Saylor, “On yıllık trend gibi uzun vadeli teknoloji yatırımındayım ve tasarruf tarafındayım” dedi.