Bitcoin Swings, ABD Kripto Düzenlemesi - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  496,18
  % -1,54
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5176
  % -0,55
 • € EURO
  10,1401
  % -0,32
 • BIST 100
  1.363,28
  % -0,29
 • BITCOIN/TL
  266941,656
  % -2,74
 • ETHEREUM/TL
  15941.64
  % -4,99
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,3079
  % -0,90
 • £ POUND
  11,8167
  % -0,71

Bitcoin Swings, ABD Kripto Düzenlemesi

Bitcoin Swings, ABD Kripto Düzenlemesi

Editoryal bağımsızlık

Daha bilinçli kararlar vermenize yardımcı olmak istiyoruz. Bu sayfadaki bazı bağlantılar – açıkça işaretlenmiş – sizi bir bağlı kuruluş web sitesine yönlendirebilir ve bir tavsiye komisyonu kazanmamıza neden olabilir. Daha fazla bilgi için, bkz. Nasıl Para Kazanıyoruz.

Kripto, bu hafta Fed başkanının olası düzenlemeler ve İtalyan hükümetinin popüler bir kripto para birimi değişimini yasakladığı hakkında açıklamalar yayınlamasıyla uluslararası ilgi gördü.

İşte bu haftanın büyük kripto haberlerinin bir özeti:

 • Uzmanlar, ABD’nin daha fazla kripto düzenlemesine ihtiyaç duyabileceğini, ancak Ethereum ve Bitcoin gibi büyük paraların uzun vadeli HODLer’larının muhtemelen stratejilerini değiştirme konusunda endişelenmelerine gerek kalmayacağını söylüyor.
 • İtalyan düzenleyici makamların yaptığı açıklamaya göre, büyük kripto para borsası Binance artık İtalya’da faaliyet göstermek için onaylanmıyor. Hareket, yeni ulusal düzenlemelerin mevcut kripto para birimi altyapısını ne kadar kolay etkileyebileceğini gösteriyor.
 • CEO Jack Dorsey’in tweetlerine göre Square Inc., Bitcoin ile yeni bir merkezi olmayan finans biriminin kurulduğunu duyurdu. Bu, blok zinciri ve kripto para biriminin potansiyeline yatırım yapan büyük bir oyuncunun en son örneğidir.

Square, vesayetsiz, lisanssız ve merkezi olmayan finansal hizmetler oluşturmayı kolaylaştırmak amacıyla açık bir geliştirici platformu oluşturmaya odaklanacak yeni bir şirket (Seller, Cash App ve Tidal ile bağlantılı) kuruyor. Ana odak noktamız #Bitcoin. Adı TBD’dir.

– jack (@jack) 15 Temmuz 2021

Aynı zamanda, Coindesk’e göre, Bitcoin fiyatı bu hafta yaklaşık 34.463 dolardan yaklaşık 31.108 dolara düşerek olağan dalgalanmalarını gördü.

Bitcoin, piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimidir ve Ethereum (ve daha küçük altcoinler) gibi diğer paralar trendlerini takip etme eğiliminde olduğundan genel olarak kripto piyasasının iyi bir göstergesidir. Normal yatırımlar için yaklaşık %10’luk bir değer kaybı dikkat çekici olsa da, bu son birkaç ayda %50’den fazla değer kaybı yaşayan Bitcoin için normal bir dalgalanma. Bu, %10’luk bir düşüşün hafife alınması gerektiği anlamına gelmiyor, bu nedenle yatırım uzmanları, kaybedebileceğiniz her ne olursa olsun, yalnızca kriptoya yatırım yapmanızı tavsiye ediyor.

Kripto para birimi alanı hala çok yeni ve inovasyondan düzenlemeye kadar her şeyin yatırımcılar üzerinde büyük bir etkisi olabilir. Böylece, haberlerden veya Bitcoin’in fiyat dalgalanmalarından bağımsız olarak akıllıca yatırım yapabilirsiniz.

Yatırımcılar oynaklıkla nasıl başa çıkmalı?

Kripto para volatilitesi yeni bir şey değil ve yatırım yapmaya karar verirseniz rahat olmalısınız.

Bir kripto para birimi haber ajansı olan Coindesk’te eğitim editörü Ollie Leech, oynaklığın “olgunlaşmamış bir piyasaya” kadar izlenebileceğini söylüyor. Ünlü bir tweet’ten yeni federal düzenlemelere kadar her şey fiyatları fırlayabilir.

Leech, “Elon Musk, Twitter biyografisine Bitcoin hashtagini eklerse, Bitcoin %10 artar” diyor.

Bu öngörülemezlik, yatırım uzmanlarının portföyünüzün büyük miktarlarını kripto gibi riskli bir varlığa yatırmaya karşı dikkatli olmasının nedenlerinden biridir. Birçoğu, kripto varlıklarınızı toplam portföyünüzün %5’inden daha azıyla sınırlandırmanızı tavsiye ediyor.

Yeni yatırımcılar için günlük dalgalanmalar göz korkutucu görünebilir. Ancak Humphrey Talks’un arkasındaki kişisel finans uzmanı Huymphrey Yang, bir satın al ve tut stratejisi kullanarak yatırım yaptıysanız panik yapmayın, diyor. Yang basit bir çözüm önerir: yatırımınıza bakmayın.

“Kontrol etme. Yapabileceğinin en iyisi bu. Duygularınızın çok fazla akmasına izin verirseniz, yanlış zamanda satabilir ve yanlış karar verebilirsiniz ”diyor Yang.

Bu, birçok geleneksel uzun vadeli yatırımcının takip ettiği geleneksel “ayarla ve unut” tavsiyesidir. İçeri giremezseniz ve aşırı düşüşler sizi endişelendirmeye devam ederse, kripto para yatırımlarınız çok fazla olabilir.

Okumaya devam et: