Bitcoin Taproot Yardımı %27'de Gecikiyor - Smooth Fork Karar Verirken Bile Destekleyenler Düğümleri Değiştirmek İçin Başlıyor – Know-how Bitcoin Bilgisi - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  496,18
  % -1,54
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5176
  % -0,55
 • € EURO
  10,1401
  % -0,32
 • BIST 100
  1.363,28
  % -0,29
 • BITCOIN/TL
  268740,511
  % -0,74
 • ETHEREUM/TL
  16118.88
  % -1,52
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,3079
  % -0,90
 • £ POUND
  11,8167
  % -0,71

Bitcoin Taproot Yardımı %27’de Gecikiyor – Smooth Fork Karar Verirken Bile Destekleyenler Düğümleri Değiştirmek İçin Başlıyor – Know-how Bitcoin Bilgisi

Bitcoin Taproot Yardımı %27’de Gecikiyor – Smooth Fork Karar Verirken Bile Destekleyenler Düğümleri Değiştirmek İçin Başlıyor – Know-how Bitcoin Bilgisi

12 Haziran’da kripto topluluğu, Bitcoin ağının, protokolün dört yılda gördüğü en büyük yükseltmeyi sağlamak için Taproot desteğini etkinleştirdiği gerçeğini kutladı. 24 gün sonra, Bitcoin düğümlerinde taproot desteği yalnızca %27,55’e ulaştı ve yükseltme destekçileri topluluktan düğümlerini yükseltmelerini istiyor.

Düğümleri güncellemek sizin göreviniz, diyelim ki sayısız bitcoin taproot dizisi

Taproot Signal adlı Twitter hesabından alınan veriler, Taproot’u destekleyen düğümlerin bilinen genel düğüm sayısının %27’sinin biraz üzerinde olduğunu gösteriyor. %72.45’i, Kasım ayında yaklaşan aktivasyon aşamasını desteklemek için Bitcoin düğümlerini güncellemedi. Bununla birlikte, yükseltme yumuşak bir çataldır, yani düğümlerin Bitcoin kural kitabında kalmak için mutlaka yükseltilmesine gerek yoktur. Benzer şekilde, Yumuşak Çatal Ayrılmış Tanık (Segwit), 2017’de etkinleştirildiğinde düğüm kabulü eksikliğinden muzdaripti.

Bitcoin Node Taproot Desteği: %27,55
🟧🟧🟧🟧🟧🟧🟧🟧🟧🟧
🟧🟧🟧🟧🟧🟧🟧🟧🟧🟧
🟧🟧🟧🟧🟧🟧🟧

Düğüm sayısı:
ana kök: 16876
Zorunlu değil: 43802
Işık: 47
Bilinmeyen: 536 pic.twitter.com/bEWJVUoQBQ

– Taproot Sinyali (@taproot_signal) 6 Temmuz 2021

Segwit benimseme oranları yalnızca Mart 2018’de çok daha yüksek değerlerle başladı. Segwit benimseme oranları 23 Şubat 2021’de %53 ile zirveye ulaştı ve bugün seviyeler daha da yükseldi ve 6 Temmuz itibariyle Segwit kullanım verilerine göre %71’e ulaştı. Segwit uygulandıktan sonra, birçok Bitcoin kullanıcısı düğüm operatörlerine ve büyük kripto şirketlerine benimsemeleri için yalvardı. yumuşak çatal. Aynı şey bugün Taproot için de söylenebilir, çünkü kripto destekçileri forumlarda düğüm operatörlerinden mümkün olan en kısa sürede Taproot destekli bir düğüme güncelleme yapmalarını istiyor.

İki haftadan fazla bir süre önce bir Redditor, “Düğümlerin %25’inden azı Taproot’u zorluyor, düğümlerinizi GÜNCELLEYİN” diye yazdı. Forum gönderisinde, insanlar 0.21.1’e güncellenmemiş bir düğüme ne olacağını tartışıyorlardı. Bir kişi, 709.632 bloğundan sonra bir düğüm 0.21.1’e güncellenmediyse ve “bir madenci, taproot kurallarını ihlal eden bir blok üretecekse”, “yükselten herhangi biri onu “geçersiz” olarak değerlendirirken, bu bloğu geçerli sayabileceklerini söyledi. Yoruma yanıt veren başka bir Redditor, kişinin değerlendirmesine katılmadı.

Kişi, “Anladığım kadarıyla, ‘tap-root kurallarını ihlal eden’ bir blok oluşturmanın bir yolu yok” diye yazdı. “Yumuşak bir çatal. Hem eski hem de güncellenmiş düğümler, taproot öncesi ve taproot sonrası blokları geçerli olarak kabul eder. Eski düğümler, Taproot UXTO’larını herkesin çıkarabileceği çıktılar olarak görecek… ama gerçekte değiller. Tüm sürümlerde çalışır. “

‘Düğümlerinizi Taproot Yapacak Şekilde Güncelleyin ve Bunu Arkadaşlarınızın da Yapmasını Sağlayın’

5 Temmuz 2021’de, r / bitcoin’de bitcoin kullanıcılarından düğümlerini güncellemelerini isteyen başka bir Reddit yazısı çıktı. Redditor’un iş parçacığı, “Bir düğüm çalıştırıyorsanız, şu ana kadar yalnızca %27 olan Taproot’u destekleyecek şekilde güncellediğinizden emin olun” dedi. Yine, bazı redditorlar yazının yazarına Taproot’un yumuşak bir çatal olduğunu ve bu yükseltme gönderilerinin işe yaramaz olduğunu söyledikten sonra bu konu tartışmaya açıldı.

“Taproot yumuşak bir çataldır, bu yüzden kaydolun”, başlıktaki en çok oy alan yorumu okuyun. “Yükseltmenize gerek yok. Bununla birlikte, her ikisi de en son bitcoin çekirdek sürümünü içeren iki tam düğüm çalıştırıyorum. Neden olmasın [support] Serbest konuşma? Şu anda o kadar önemli bir şey söylemek zorunda olmasam bile. “

Popüler Twitter hesabı @mikeinspace, Salı günü taproot yükseltmesini de tartıştı. Reddit’teki %27’lik destek konusuna atıfta bulunarak, 11.000 Twitter takipçisine sosyal medyada bu tür Taproot yükseltme gönderilerinden birkaçını gördüğünü söyledi.

“Son zamanlarda ‘güncellemek sizin göreviniz’ ile ilgili çok şey görüyorum” diye tweet attı. “Yumuşak çatalların isteğe bağlı olması gerektiğini düşündüm ve satıcının uzantılarını görmezden gelirken bir fikir birliğini zorlamaya davetlisiniz.” Twitter kolu Mike in Space, Bitcoin Uncensored’ın eski sunucusu olan kötü şöhretli Chris DeRose’dan da bahsetti. Uzayda Mike ekledi:

DeRose, hafızalarda kaybolan bozulmamış Bitcoin hakkında çok fazla konuşma yaptı. Mircea Popescu, Bitcoin Seller Extensions ve tek gerçek Bitcoin olan Bitcoin Dot Foundation’ı etkiledi.

Twitter’da düğüm operatörlerinden Taproot’u mümkün olan en kısa sürede desteklemelerini isteyen veya yönlendiren çok sayıda insan var. Francis Pouliot, 68.000 Twitter takipçisine “Düğümlerinizi Taproot’a güncelleyin ve arkadaşlarınızın da aynısını yapmasını sağlayın” dedi.

13 Haziran’da başka bir kişi, “Düğümlerin Taproot’a yükseltilmesi için finansal teşvik, Bitcoin için değer teklifini artırmasıdır, böylece zulanızın takdir edilmesine yardımcı olur” dedi. Aslında, 13 Haziran’da Twitter’da büyük bir gönderi sürüsü gösterdi Twitter, Bitcoin düğüm operatörlerinden bir güncelleme talep eden bir dizi tweet.

Taproot’un bugün gördüğü benimseme eksikliği ve düğüm operatörlerinden en kısa sürede güncellemelerini isteyen gönderiler hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bu konuyla ilgili ne düşündüğünüzü bize bildirin.

Bu hikayedeki etiketler

Aktivasyon, Bitcoin, Bitcoin (BTC), BTC-Miner, Francis Pouliot, Mike in Space, Miners, Miners Activate, r / bitcoin, Reddit Posts, Soft Fork, Speedy Trial, Taproot, Taproot Aktivasyonu, Taproot Lock-in, Taproot sinyali , taproot güncellemesi, taproot yükseltmesi, taproot.watch, teknoloji, yükseltme

Fotoğraf kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Sorumluluk Reddi: Bu makale bilgilendirme amaçlıdır. Bir satın alma veya satma teklifinin doğrudan teklifi veya talebi veya herhangi bir ürün, hizmet veya şirketin tavsiyesi veya onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal veya muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede bahsedilen herhangi bir içerik, mal veya hizmetin kullanımı veya bunlara güvenilmesinden kaynaklanan veya bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar veya kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu değildir.