Borsalarda tutulan bitcoin miktarı 6 ayın en düşük seviyesindeyken, ether rezervleri en düşük seviyede, bu da herhangi bir satışın muhtemelen çok daha mütevazı olabileceğini gösteriyor | Yabancı para bilgileri - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  496,18
  % -1,54
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5176
  % -0,55
 • € EURO
  10,1401
  % -0,32
 • BIST 100
  1.363,28
  % -0,29
 • BITCOIN/TL
  269222,255
  % -0,53
 • ETHEREUM/TL
  16141.5
  % -1,29
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,3079
  % -0,90
 • £ POUND
  11,8167
  % -0,71

Borsalarda tutulan bitcoin miktarı 6 ayın en düşük seviyesindeyken, ether rezervleri en düşük seviyede, bu da herhangi bir satışın muhtemelen çok daha mütevazı olabileceğini gösteriyor | Yabancı para bilgileri

Borsalarda tutulan bitcoin miktarı 6 ayın en düşük seviyesindeyken, ether rezervleri en düşük seviyede, bu da herhangi bir satışın muhtemelen çok daha mütevazı olabileceğini gösteriyor | Yabancı para bilgileri

Ethereum, Bitcoin ve Litecoin

Toplam arza göre borsalarda tutulan Bitcoin ve Ether tüccarlarının miktarı son haftalarda önemli ölçüde düştü ve bu da analistlere göre iki kripto para biriminin başka bir büyük satış olasılığını azaltıyor.

Salı günü kripto analiz grubu Santiment’in verilerine göre, borsalarda tutulan bitcoinlerin dolaşımdaki toplam coin sayısına oranı Temmuz ayında %13’e düştü, bu 6 ayın en düşük seviyesi.

Benzer şekilde, borsalarda toplam arzın yüzdesi olarak tutulan eter miktarı, Haziran ayında kaydedilen en düşük değer ve Santiment’in en son rakamları olan sadece %18’e düştü.

ruh hali tweet

“Borsalardaki Bitcoin arz oranı mutlu bir şekilde Ocak ayının başından bu yana en düşük seviyesine düştü. Santiment Twitter’da yaptığı açıklamada, altı ayın en düşük seviyesi umut verici bir işaret çünkü genel olarak daha fazla büyük BTC satış riski olduğunu gösteriyor.

Bu veri Kraken, Binance, Coinbase gibi borsalardaki rezerv miktarını dolaşımdaki tüm Bitcoinlerin yüzdesi olarak hesaplar. Borsalarda tutulan kripto para birimindeki düşüş, daha fazla insanın jeton satın aldığını ve bunları kendi cüzdanlarında tuttuğunu gösteriyor, bu da büyük bir satış için daha az yer olduğu anlamına geliyor.

Bu rezervler, Bitcoin satışlarının hız kazandığı Mayıs ayında yüksekti. Borsa akışları, Bitcoin’in kısa ve orta vadede gideceği yönün işaretlenmesine yardımcı olabilir.

Kripto satış direktörü Justin d’Anethan, “Borsalardan daha fazla çıkış olması, insanların özel cüzdanlarda para tutması ve daha az satış baskısı yaratması nedeniyle olumlu olan, ayı piyasasının yavaş yavaş daha destekleyici bir anlatıya dönebileceğini gösteriyor” dedi. EQONEX platformu dedi.

Bitcoin en son Salı günü Coinbase borsasında %1.1 civarında artarak 34.060 dolara yükseldi. Haziran sonundaki birkaç ayın en düşük seviyesinden bu yana yaklaşık %18 toparlandı, ancak yine de Nisan ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65.000 doların biraz üzerinde %50 altında.

Ether son olarak Kraken borsasında yaklaşık %5 artışla yaklaşık 2.306 dolar işlem gördü. Haziran ayındaki üç ayın en düşük seviyesinden yaklaşık %35 arttı, ancak Mayıs ayındaki rekor seviyelerden %45 düştü.

CoinShares’in haftalık verilerine göre, 5 Temmuz’da sona eren haftada, kurumsal yatırımcılar Bitcoin’e 39 milyon dolar yatırım yaptı ve bu, fiyatlardaki önceki düşüşün büyük oyuncuları piyasaya nasıl yeniden teşvik ettiğini vurguluyor. Ether, geçen hafta 17,7 milyon dolarlık giriş gördü ve verilerin bir dizi çıkışı kısmen tersine çevirdiğini gösteriyor.