Çin kripto çöküşünden sonra Dogecoin, Bitcoin, Ethereum için en yeni bilgiler - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  496,18
  % -1,54
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5176
  % -0,55
 • € EURO
  10,1401
  % -0,32
 • BIST 100
  1.363,28
  % -0,29
 • BITCOIN/TL
  270571,655
  % 0,79
 • ETHEREUM/TL
  16129.19
  % 0,81
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,3079
  % -0,90
 • £ POUND
  11,8167
  % -0,71

Çin kripto çöküşünden sonra Dogecoin, Bitcoin, Ethereum için en yeni bilgiler

Tesla’nın kurucusu ve teknoloji kralı Elon Musk, Dorsey’in Bitcoin topluluğu hakkında paylaşımda bulunmasının ardından Perşembe gecesi platformun kurucusu Jack Dorsey ile şaka yapmak için Twitter’a gitti.

Dorsey, “Başka Her Şeyden Önce #Bitcoin Geliştirme Topluluğu”nu tweetledikten ve “The B Word” başlıklı bir etkinliğe bir bağlantı ekledikten sonra Musk’ın esprili yanıtı, ikisi arasında popüler bir çevrimiçi sohbeti ateşledi ve Musks’a rağmen, görünüşe göre ilk işten çıkarmalar oldu. anlaşmalı, çevrimdışı ve Dorsey’in etkinliğinde şahsen.

Oturum aç günlük bültenimize

i-bülten gürültüyü kesmek

Musk’ın dünyanın en ünlü kripto para birimine yönelik devam eden “Bitcurious” yaklaşımını gösteren tweetleri, o akşam (24 Haziran) erken saatlerde yayınladığı ve Dorsey gibi Bitcoin hayranlarıyla dalga geçen bir başka şakayı izledi.

Her zamanki gibi, tweet’lerin kripto piyasası üzerinde yıkıcı bir etkisi oldu – Musk’ın bariz favori madeni parası olan Dogecoin, en büyük yararlanıcı oldu.

Madeni paranın dün gece (24 Haziran) Musk’ın yorumlarından sonra %20 değer kazandığı bildirildi.

CoinDesk kayıtları, Dogecoin fiyatının sabah 2,59 (BST) ile sabah 3,59 arasında 0,273266 dolardan 0,287530 dolara sıçradığını gösteriyor.

Bu sabah biraz daha düşmesine rağmen, bugün Bitcoin ile birlikte tekrar yükseliyor gibi göründü ve her iki para birimi de büyük bir çöküşten sadece birkaç gün sonra her iki kripto para için büyük fiyat düşüşlerine yol açtı.

Dogecoin fiyatı tekrar yükseliş eğiliminde - Çin çöküşünden sonra Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere kripto için en son haberlerDogecoin fiyatı tekrar yükselişe geçti – işte Çin çöküşünden sonra Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere kripto için en son haberler

Bitcoin hayranları ve yatırımcıları, Salı günü para birimi 30.000 doların altına düştüğünde en kötüsünden korktu.

Bu arada Dogecoin, Çin hükümetinin ülkenin dev kripto madenciliği operasyonlarını çökertme taahhüdünün Bitcoin’i çökerttiği ve daha küçük paraları da beraberinde sürüklediği Pazartesi ve Salı arasındaki 24 saatlik bir süre içinde fiyatının yüzde 25 düştüğünü gördü.

okumaya devam et

okumaya devam et

Çin madenciliği kısıtladıkça Bitcoin fiyatları düşüyor

Özellikle, devam eden Çin yaklaşımı, piyasa için daha uzun bir süre boyunca daha fazla oynaklığa işaret ettiğinden, olağan ticaret eğilimlerinin “hodling” (fiyatlar düştüğünde kripto para birimlerini satmayı veya takas etmeyi reddetme) ve “düşüş satın alma” daha fazla yük getirdiği ortaya çıktı. .

Dogecoin nedir ve bu hafta neler oldu?

Bitcoin’e benzer şekilde, Dogecoin, merkezi olmayan eşler arası ağlar üzerinden kullanıcılar arasında alınıp satılabilen ve takas edilebilen açık kaynaklı bir kripto para birimidir ve token’lar, işlemlerinizin geçerliliği için bankalar veya hükümetler yerine hareket eden kullanıcılar için ödül olarak toplanır.

Bitcoin, Tether veya Ethereum’dan farkı, bu madalyonun meme kökenleri ve Tesla’nın kurucusu ve kripto para birimi sevgilisi Elon Musk’ın takdiri nedeniyle orman yangını gibi yayılmasıdır.

Saygısız teknoloji milyarderi, bu yılın başlarında Tesla’nın para biriminin önemli çevresel etkisi nedeniyle araçları için Bitcoin ödemelerini askıya alacağını duyurduğunda kripto pazarını döndürdü.

Dogecoin’in yükselişini ateşleyen ünlü Shiba-Inu “doge” memesi, yıllardır internette geniş çapta dolaşıyor ve 2013’te Bitcoin gibi daha geleneksel madeni paraların artan popülaritesinin hicivli bir yorumu olarak kripto para piyasasına girdi. .

Ancak kripto para kapandı ve son yıllarda dünya çapında görünürlüğünü artırdıktan sonra kripto rakipleri kadar ciddiye alınıyor.

Kurucu ortak Billy Markus, kendisinin ve yazılım mühendisi Jackson Palmer’ın sekiz yıl önce ilk kez yarattığı madeni paraya yatırım yapmaya da karar verdi.

Salı günü, Markus tweet attı: “2013’te kripto satın almayı (Bitcoin alıp satmayı) bıraktım.

“Hiç Dogecoin satın almadım, madenciliği yaptım.

bugün ne kadar değer

Dogecoin fiyatı, CoinDesk’in 0,117023 £ için 24 saatin en düşük seviyesini yayınlamasının ardından Salı akşamı ve Çarşamba sabahı kırmızıdan geri döndü.

Bugün değeri 0.184540 £ (0.257448 $) gibi daha istikrarlı bir eşik etrafında geziniyor – madeni para son 24 saatte %7’nin üzerinde yükseldi.

Salı günkü rakamlar, değeri Mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,533187 £’a yükseldikten sonra kripto paranın 30 gün içindeki en büyük düşüşünü gördü.

Özellikle, Dogecoin hakkında devam eden hype, madalyonun önemli oynaklığına rağmen onu mümkün olduğunca sabit tutmayı amaçlıyor.

Dogecoin için sırada ne var? Ethereum ve Bitcoin nasıl gidiyor?

Bu son düşüşün ardından Dogecoin fiyat tahminleri, madalyonun nihayet öngörülebilir gelecek için 1 $ veya daha fazla değere ulaşamayacağına dair umutlar verdi.

Bu atılıma en yakın şey, Çin’in işlem akışını ve madenciliği boğmak için yaptığı son hamlelerin piyasayı sarsmasından önce, Mayıs ayı başlarında kripto para birimiydi.

Kazançlardaki toparlanma yatırımcılar ve kripto hayranları için iyi bir haber olsa da, bu son dalgalanma, kripto piyasasının uzun vadeli sağlığı ve sürdürülebilirliği ve önümüzdeki istikrarsızlık hakkında korkuların artmasına katkıda bulundu.

Bitcoin Salı günü 30.000 doların altına düştü ve yıl başından bu yana en düşük seviyesi olan 28.814,75 dolarla 24 saatlik en düşük seviyeye geriledi.

Piyasadaki birçok büyük oyuncu, artan oynaklıkla ilgili endişelere rağmen düşen karlardan en iyi şekilde yararlanmak istedi. Microstrategy CEO’su Michael Saylor, Pazartesi günü değeri 3 milyar doları aşan 100.000’den fazla bitcoin satın aldı.

NFT’lerin tartışmalı teknoloji trendi ile baskın olarak ilişkili olan para birimi Ethereum, bugün Cardano ve XRP ile birlikte düşüş eğilimi gösteriyor.

Fiyatı dün (23 Haziran) %3 düştü.

Reuters gazetecisi Julien Ponthus tarafından ek kapsama alanı

Editörden bir mesaj:

Bu makaleyi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Koronavirüsün neden olduğu tüketici alışkanlıklarındaki değişiklikler reklamverenlerimizi etkilerken desteğinize her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var.

Henüz yapmadıysanız, dijital abonelik satın alarak güvenilir, doğrulanmış gazeteciliğimizi destekleyin.