Dosya İkinci Çeyrek Değer Düşüşü için Bitcoin Seti - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  496,18
  % -1,54
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5176
  % -0,55
 • € EURO
  10,1401
  % -0,32
 • BIST 100
  1.363,28
  % -0,29
 • BITCOIN/TL
  267876,458
  % -0,94
 • ETHEREUM/TL
  15946.02
  % -1,76
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,3079
  % -0,90
 • £ POUND
  11,8167
  % -0,71

Dosya İkinci Çeyrek Değer Düşüşü için Bitcoin Seti

Dosya İkinci Çeyrek Değer Düşüşü için Bitcoin Seti

Bitcoin fiyatları, Çin’in baskıları, Federal Rezerv’in teşvik paketini sıkılaştıracağı endişeleri ve aşağı yönde hedging talebinin devam etmesiyle ikinci çeyrekte rekor bir düşüş için yoldaydı.

Önde gelen kripto para birimi, Nisan-Haziran dönemi için yaklaşık %41 düşüşle Çarşamba günü saat 10:39 UTC’de 34.824 dolar civarında işlem gördü. Bitstamp verilerine göre düşüş, fiyatların altı kat artarak yaklaşık 60.000 dolara yükseldiği dört çeyrek galibiyet serisini tetikliyor.

Tarihsel olarak güçlü olan çeyrek, balina satışının bir sonucu olarak 14 Nisan’da Coinbase kripto para borsasının Nasdaq çıkışına kadar Bitcoin 64,801 dolara rekor seviyeye tırmandığında olumlu bir başlangıç ​​yaptı.

Bağlı: Bitcoin Upside Kabinleri; 30.000$- 33.000$ civarında destek bulabilir

Bu nedenle pazar zayıf görünüyordu ve ABD’li elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın çevresel kaygıları ve yaygın kurumsal benimseme umutlarını öne sürerek Bitcoin’i bir ödeme alternatifi olarak kaldırmasının ardından Mayıs ortasında bir darbe aldı. Çin’in kripto madenciliği yasağını yeniden onaylaması ve Fed’in teşvikleri erken kaldırmasıyla ilgili endişeleri düşüş eğilimini körükleyerek fiyatları dört ayın en düşük seviyesi olan 30.000 dolara itti.

O zamandan beri Bitcoin, 22 Haziran’da 28.600 dolara kısa bir düşüş haricinde, esas olarak 30.000 ila 40.000 dolar aralığında işlem gördü. El Salvador’un kripto para birimini yasal olarak benimseme kararının ardından yapılan yönsüz ticaretin sevgiyle kanıtladığı gibi, ruh hali oldukça karamsar hale geldi.

Buna ek olarak, aynı gün sona eren farklı uygulama fiyatlarındaki seçeneklere karşı zımni oynaklıkların gösterilmesiyle oluşturulan bir diyagram olan, opsiyon gülümsemesi olarak adlandırılan bir şemaya göre, derin bir satış korkuları devam etmektedir. Zımni oynaklık, yatırımcıların belirli bir süre boyunca fiyat türbülansı beklentileriyle ilgilidir. Alım ve satım opsiyonu talebinden etkilenir.

Kısa vadeli ve kısa vadeli trendler için gülümseme seçeneği, mevcut Bitcoin fiyatının altındaki grevlerde keskin bir artış olduğunu gösteriyor. Bu, kullanım fiyatları daha yüksek olanlardan daha düşük kullanım fiyatlarına sahip seçenekler için nispeten daha yüksek zımni oynaklığın veya talebin bir işaretidir. Başka bir deyişle, yatırımcılar, alıcıya dayanak varlığı, bu durumda Bitcoin’i belirli bir tarihte veya daha önce belirlenmiş bir fiyattan satma hakkı veren ancak yükümlülük getirmeyen sözleşmeler olan koruyucu satışlar satın almaya devam ediyor.

hikaye devam ediyor

Bağlı: BNY Mellon yan kuruluşu, ana şirketin tekliflerinin aksine Bitcoin’den bir ödeme çözümü olarak şüpheleniyor

Delta Exchange CEO’su Pankaj Balani, boğaların yakın zamanda güçlü bir geri dönüş görmesini beklemiyor.

“Bitcoin konsolidasyon aşamasında ve bunun Eylül ayına kadar sürebileceğini düşünüyoruz” dedi. “Nisan ayındaki zirvesinden bu yana, kurumsal ilgi azaldı ve hem kurumsal hem de perakende müşterilerden likidite eksik.”

Balani’ye göre, kripto para makro cephedeki herhangi bir zayıflığa karşı savunmasız kalmaya devam ediyor ve yaygın riskten kaçınma durumunda 19.666 dolarlık (Aralık 2017) eski engele düşebilir.

Şimdilik, geleneksel pazarlar hiçbir zayıflık belirtisi göstermiyor. Fed’in son zamanlardaki agresif konuşmalarına rağmen, Wall Street’in gösterge hisse senedi endeksi S&P 500, ikinci çeyreği %8 artışla, üst üste beşinci üç aylık kazançla bitirme yolunda ilerliyor. Bu arada, güvenli liman altın, TradingView verilerine göre kazançlarının çoğunu sildi ve çeyrek için sadece %2 daha yüksek işlem gördü.

Ancak, ABD ekonomisi hızlanmaya devam ederse ve Fed’in zamanından önce sıkılaşacağı korkuları yeniden alevlenirse durum değişebilir.

Bununla birlikte, bazı gözlemciler yükselişini sürdürüyor ve Bitcoin’in Nisan ayında 250 dolardan 45 dolara düştüğü 2013’teki fiyat hareketiyle paralellikler çizerek boğa koşusunu keskin bir şekilde durma noktasına getirdi, ancak Kasım ayına kadar dört haneli seviyelere tırmandı.

Çokgen danışmanı ve Dfinity balinası ConsenSys mezunu John Lillic, Telegram-Chat’te CoinDesk’e “Dibe vurduğunu düşünmesem de, piyasa 2013 gibi görünüyor ve Bitcoin bir mega pompa görebilir” dedi.

Stack Funds COO’su ve kurucu ortağı Matthew Dibb, mevcut piyasa yapısının tamamen farklı olduğunu söyleyerek 2013 senaryosunu desteklemiyor. Ancak, uzun vadeli temkinli bir boğa olmaya devam ediyor.

Dibb, “Teknik analiz açısından, ikinci çeyrekteki düşüş bir geri çekilme” dedi. “Bitcoin hala parabolik patlama aşamasında.”

Dibb, mevcut aralığın dışına çıkmanın Mart 2022’ye kadar 85.000 dolara yükselebileceğini söyledi.

Ayrıca okuyun: Güç, gizlilik ve Çin’in dijital para birimi

benzer gönderiler