Eski Bitcoin Hayranı Nassim Taleb, Kâğıdı Çöpe Atarak Yayınladı - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  496,18
  % -1,54
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5176
  % -0,55
 • € EURO
  10,1401
  % -0,32
 • BIST 100
  1.363,28
  % -0,29
 • BITCOIN/TL
  266570,416
  % -0,19
 • ETHEREUM/TL
  15852.42
  % -0,22
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,3079
  % -0,90
 • £ POUND
  11,8167
  % -0,71

Eski Bitcoin Hayranı Nassim Taleb, Kâğıdı Çöpe Atarak Yayınladı

Eski Bitcoin Hayranı Nassim Taleb, Kâğıdı Çöpe Atarak Yayınladı

Finans ve risk üzerine birkaç saygın kitabın yazarı ve eski bir Bitcoin hayranı olan Nassim Taleb, varlıkla ilgili en son 180’ini açıklayan bir taslak yayınladı.

“[I]n Aldatmacaya rağmen, Bitcoin “hükümetsiz para birimi” fikrini yerine getiremedi (bir para birimi bile olmadığı ortaya çıktı), ”kendini ilan eden flanör, Sayfasında“ Bitcoin, Para Birimleri ve Kabarcıklar ”da yazıyor. Blog Pazar yayınlandı.

Bitcoin “uzun vadeli veya kısa vadeli bir değer deposu olamaz (beklenen değeri 0’dan yüksek değildir), güvenilir bir şişirme koruması işlevi göremez ve hepsinden önemlisi, uzaktan bile olsa, bir arka koruma aracı değildir. felaket dönemleri,” diye devam ediyor Taleb’in karakteristik kesinliği.

Bağlı: Mad Money sunucusu Jim Cramer, Çin’deki baskının ardından bitcoinlerinin çoğunu sattığını söyledi

Taleb’in, ekonomist Saifedean Ammous’un dijital varlığı yeni bir katı para biçimi olarak savunan kitabı “The Bitcoin Standard”ın önsözünü yazdığı 2017 yılından çok uzakta.

O zamanlar Taleb’e göre Bitcoin, “mükemmel bir fikirdi. Karmaşık sistemin ihtiyaçlarını karşılar… çünkü onun kaderine karar verme yetkisi ve sahibi yoktur. Kalabalığa, kullanıcılarına aittir. Ve şimdi kendi başına bir hayvan olmaya yetecek kadar yıllık bir geçmişe sahip. “

Taleb o zamandan beri Ammous ile çok açık bir tartışma yaptı, önsözün de dahil olduğu Medium gönderisini sildi ve tweet’lerini özel yaptı. Bununla birlikte, onu Twitter’da zaten takip eden 743.000 kişi arasında değilseniz, şimdi onun iznine ihtiyacınız var, gönderilerini görün. Ammous’un kitabının yeni bir baskısı, MicroStrategy CEO’su ve Bitcoin polisi Michael Saylor’un Taleb’in yerine geçen bir önsözüyle ortaya çıkıyor.

Pazartesi günü CoinDesk tarafından temasa geçilen Taleb kadar hızlı olabilen Ammous, eski meslektaşının gazetesine iki kelimelik bir cevap verdi: “CRY HARDER”.

hikaye devam ediyor

Bağlı: Bitcoin’in Çinsizleştirilmesi

Okuyucular, aşağıdaki tam taslağı okuyarak Taleb’in argümanlarını kendileri için değerlendirebilir.

Scribd’de CoinDesk’ten Nassim Taleb tarafından yazılan “Bitcoin Para Birimleri ve Kabarcıklar”

Okumaya devam et:

Fiat standardı ve borç köleliği

Kod çözücü: “Zayıf kalmanın keyfini çıkarın”

benzer gönderiler