Euro Hesabı Nasıl Açılır - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  496,18
  % -1,54
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5176
  % -0,55
 • € EURO
  10,1401
  % -0,32
 • BIST 100
  1.363,28
  % -0,29
 • BITCOIN/TL
  268479,640
  % 1,06
 • ETHEREUM/TL
  15964.22
  % 0,58
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,3079
  % -0,90
 • £ POUND
  11,8167
  % -0,71

Euro Hesabı Nasıl Açılır

Euro Hesabı Nasıl Açılır

Euro hesabı nasıl açılır? Bankacılık uygulamalarının gelişmesiyle birlikte birçok olanağa hızlı erişim imkânı bulunmaktadır. Bunlardan birisi de istenilen birçok dövizi çok hızlı ve kolay bir şekilde alıp-satabilme imkânı. Euro ve Dolar talebin en yüksek olduğu dövizler arasındadır. Birçok kişi Euro hesabı açmak ve burada Euro biriktirmek istemektedir. Euro hesabı nasıl açılır? sorusunun cevabı aracı bankalar üzerindedir.

Birçok bankanın döviz hesapları vardır. Bu döviz hesapları çeşitli yabancı paraların alınıp satılmasını sağlar. Her banka her para birimini bulundurmasa da Euro birçok bankada bulabileceğiniz bir paradır. Bu yüzden en pratik yöntem bankanızın mobil uygulamasından hesaplar kısmında yeni bir hesap açmak ve bu hesabı döviz üzerinden Euro olarak belirlemektir. Bu sayede hesabınız üzerinden kolayca Euro alıp satabilirsiniz. 

Euro Hesabı Açmanın Faydaları Nelerdir?

Döviz alıp satmak yatırım sınıfında sayılabilir. Geleceğe yatırım olarak, para kazanmak için günümüzde sıkça dövizler tercih edilmektedir. En çok tercih edilen yabancı paraların arasında da Euro bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı Euro olarak hesabınızda sürekli olarak onu biriktirmek geleceğe bir yatırım olacaktır. Hesabınızda dünyanın en güçlü para birimlerinden birisi kalıyor olacaktır. Bu da aynı zamanda sizi enflasyondan korur. Enflasyon sebebiyle bir ülkenin parası değer kaybederse diğer paralar o para karşısında değer kazanmış olur. Haliyle sizin elinizde Euro olduğu takdirde böyle bir değer kaybı size daha az zarar verecektir. Bu yüzden Euro hesabının olması, Euro biriktirmek oldukça yararlı olacaktır.

Euro Hesabı İstenildiği Vakit Kapatılabilir Mi?

Açılan hesaplar açıldığı gibi geri kapatılabilir. Yeni bir hesap oluşturup bu hesabı Euro hesabı yaptığınız takdirde bu hesapla istediğiniz gibi işlem yapabilirsiniz. İstediğiniz gibi bu para birimini alıp-satabilirsiniz. Eğer artık böyle bir niyetiniz yoksa oradaki tüm paranızı başka bir hesaba aktardıktan sonra (vadesiz hesabınıza olabilir) bu hesabınızı kapatabilirsiniz. Hesabınızı kapatmanız da açmanız da hiç zor olmayacaktır. 

Euro Hesabı İçin Banka Tercihi Fark Eder Mi?

Bankalarda bir dövizi alırken o döviz için makas olarak adlandırılan bir farkı ödemeniz gerekir. Euro almak istiyorsunuz diyelim. Euro tabelada 9 TL gözüküyor, bu durumda siz bu paraya alamaz veya satamazsınız. Banka size bunu 9,05 TL’ye veriyor diyelim sizden de geri 8,95 TL’ye alıyor. İşte bu aradaki fark makas oluyor. Bankaları tercih ederken dikkat edilmesi gereken konu da bu makas ücretleri olmaktadır. Her bankanın aralığı değişmektedir. Bazı bankalar çok az almaktayken bazı bankalar çok fazla almaktadır. Bu yüzden seçtiğiniz banka kesinlikle önemlidir. Almak istediğiniz döviz hangisi ise o döviz üzerinden bankaların kurlarını inceleyin.

Tabii ki farklı bir seçenek olarak siz bir bankanın kurlarını iyi görüp o bankaya geçebilirsiniz. Siz geçtikten bir süre sonra banka verdiği aralığı değiştirebilir. Bu durum da sıkça yaşanan bir konudur çünkü makaslar sürekli olarak değişkenlik gösterebilir.  Bu durumda yapacak bir şey yoktur, bu yüzden yine de öncelikle avantajlı bankalar seçilebilir. Avantajlı banka bu avantajları ortadan kaldırıyorsa başka bankaya geçiş yapılabilir. 

Euro Hesabındaki Para Fiziki Olarak Alınabilir Mi?

Euro Hesabı Nasıl Açılır? Sorusunun ardından en önemli sorulardan birisi de budur. Birçok kişi banka hesabında bulunan Euro gibi dövizleri alıp alamayacağını sorgular. Bu durum bankadan bankaya değişiklik gösterse de çoğu banka evet Dolar, Euro gibi paraları istediğiniz takdirde size fiziki olarak verebilir. Eğer bankadan fiziki olarak Euro almak isterseniz bunu önceden gideceğiniz şubeyi arayarak belirtmeniz iyi olacaktır. Bankalar ellerinde çok fazla para tutmadığı için özellikle şubelerinde fazla döviz tutmadığı için haber vermeniz gerekir. Sizin bildirmenize göre yeteri kadar döviz şubeye getirilir ve gittiğiniz zaman rahatlıkla paranızı alabilirsiniz.

twitter takipçi satın al windows 10 pro key satın al