Facebook’un Resmi Hesapları Hacklendi - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  524,21
  % 1,16
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5751
  % 0,78
 • € EURO
  10,4737
  % 0,51
 • BIST 100
  1.422,06
  % 0,50
 • BITCOIN/TL
  289472,241
  % -7,04
 • ETHEREUM/TL
  18970.67
  % -12,54
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,6148
  % 0,39
 • £ POUND
  12,1759
  % 0,51

Facebook’un Resmi Hesapları Hacklendi

Facebook’un Resmi Hesapları Hacklendi

Facebook’un resmi Twitter hesabı ve mesajlaşma servisi Messenger uygulamasındaki hesabı hacklendi. Hesabın çalınması sonrası hackerlar bir de mesaj yayımladı. Bir grup hacker üçüncü parti platformlarla Facebook’un hesabını hedef aldı ve başarılı oldu. Ardından söz konusu hesaplarda hacker grubunun fotoğrafları paylaşıldı. Hackerlar “Merhaba, bizler O u r M i n e’yiz. Facebook bile gerektiğinde hacklenebilir” mesajını yayımladıktan sonra “En azından güvenlikleri Twitter’dan daha iyi” şeklinde alaycı bir tavırla kullanıcıları haberdar etti.    

Twitter sözcüsü POLITICO’ya göre hesapların üçüncü parti platformlar aracılığıyla hacklendiği iddiaları doğru. Ancak buna mukabil platformun adı Twitter tarafından açıklanmadı. Şuan için medyada sadece spekülatif söylemler yer buluyor. Bu söylemlerden en çok kabul göreni Khoros aracılığıyla hesapların ele geçirildiği bilgisi.

Khoros Gerekli Önlemleri Aldı

Khoros sosyal medya hesaplarının yönetimini sağlayan bir platformdur. Bu platform aracılığıyla hesap sahipleri gerekli analizlere ulaşabilirler. Yaşanan gelişmelerin ardından Khoros’un sözcüsü Bu sorundan haberdar olur olmaz güvenliği ihlal edilmiş hesapları kapattıklarını ve ortakları olan Facebook ile yakın bir şekilde çalıştıklarını ifade etti.

CEO Hesapları Tehlikede

Hacker grubu OurMine, SuperBowl vakasından önce Ocak ayında bir düzineden fazla NFL takımının hesaplarını da çalmıştı. Aynı grup, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg başta olmak üzere Twitter CEO’su Jack Dorsey ve Google CEO’su Sundar Pichai’nin Twitter hesaplarını çalma girişiminde bulundu.