Faizsiz Kredi Kartı Veren Bankalar - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  524,21
  % 1,16
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5751
  % 0,78
 • € EURO
  10,4737
  % 0,51
 • BIST 100
  1.422,06
  % 0,50
 • BITCOIN/TL
  290489,691
  % -6,70
 • ETHEREUM/TL
  19057.42
  % -11,80
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,6148
  % 0,39
 • £ POUND
  12,1759
  % 0,51

Faizsiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Faizsiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Türkiye’de faizsiz kredi kartı katılım bankaları tarafından sağlanan bir kart türüdür. Diğer bankalardan farklı olarak her alışverişe bir faiz oranı yüklemeyen bir kredi kartı türü olan faizsiz kredi kartları, tıpkı diğer kartlarda olduğu gibi özgürce alışveriş yapabilme ve nakit avans gibi özelliklere de sahip bir kart türüdür.

Faizsiz Kredi Kartı Veren Bankalar Hangisidir?

Türkiye’de faizsiz kredi kartı veren beş banka bulunmaktadır. Bu bankalar; Ziraat Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası’dır. Bu beş bankaya başvurarak faizsiz kredi kartı alabilirsiniz.

Faizsiz Kredi Kartı Ödemesinin Gecikmesi

Faizsiz kredi kartlarında ödeme gecikme durumunda diğer bankalara göre farklı bir prosedür uygulanmaktadır. Ödeme zamanı geldiğinde, asgari ödeme tutarını ödemeyen ve son ödeme tarihi geciktiren kişilerin kartlarını yeninden kullanabilmesi için dönem borcunun tamamını ödemeleri gerekmektedir.

Borcun tamamı ödemeyen kişiler, borç için belirlenmiş oranlarda gecikme cezası alabilmektedir. Eğer borç bir dönemi geçerse kart mahrumiyeti cezası verilmektedir.

Faizsiz Kredi Kartlarının Puan Kazanımı Var mı?

Faizsiz kredi kartı ile yapılan harcamalarda tıpkı diğer bankaların kartlarında olduğu gibi her harcama başına puan kazanılmaktadır. Bu puanlar tıpkı gerçek para gibi alışverişlerde kullanabilmektedir.

Faizsiz Kredi Kartları Taksit Yapıyor mu?

Türkiye’de bulunan katılım bankalarından sadece dördü kredi kartlarında taksit yapma özelliğini müşterilerine sunmaktadır. Ziraat Katılım Bankası’nın faizsiz kredi kartı olan Filika Kart’ı alışverişlerde taksitlendirme imkanı sağlamazken, Türkiye Finans Katılım Bankası’nın Happy Kart’ı, Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın Sağlam Kart ve Altın Kartları, Albaraka Türk Katılım Bankası’nın World Kartı ve Vakıf Katılım Bankası’nın VKart Banka Kartı ile alışverişlerinizde taksitlendirme yapabilirsiniz.

Faizsiz Kredi Kartlarında Nakit Avans Çekilir Mi?

Faizsiz kredi kartı veren Türkiye Finans Katılım Bankası ile Kuveyt Türk Katılım Bankası nakit avans çekimi imkanı sağlamaktadır. Bu bankalar, aylık olarak yapılan harcamaların üzerinden belli bir oran ile nakit avans çekim imkanı sağlamaktadır. Bu harcama oranı genelde %10 ya da %20 oranında olmaktadır. Nakit avans çekecek kişilerin aktif dönem borcunun da ödenmiş olması gerekmektedir.

Bunu kısaca açıklamak gerekirse örneğin siz Ocak ayında 2000 TL’lik kredi kartı harcaması yaptınız. Bankanızla yapılan sözleşmede bu oranın %20 olduğu söylendi. Bu durumda sizin kullanacağınız nakit avans limiti maksimum 400 TL olacaktır. Yani bu limit sizin harcamanıza göre artabilir ya da azalabilir.

Faizsiz Kredi Kartlarında Tüm Ürünler Alınabiliyor mu? Kredi kartı ya da banka kartı özelliği taşıyan bütün faizsiz kredi kartlarında her alışveriş yapılabilmektedir. Tüm marketlerde ve tüm sektörlerde geçen faizsiz kredi kartları sadece bazı bankalarca alkollü içecek satan marketlerde kullanıma kapatılmaktadır. Bu durumu faizsiz kredi kartı alacağınız banka ile önceden konuşmanız gerekmektedir.