GBTC Bitcoin Spot Talebini Çalıyor - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  496,18
  % -1,54
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5176
  % -0,55
 • € EURO
  10,1401
  % -0,32
 • BIST 100
  1.363,28
  % -0,29
 • BITCOIN/TL
  267951,103
  % 0,69
 • ETHEREUM/TL
  15906.36
  % 0,04
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,3079
  % -0,90
 • £ POUND
  11,8167
  % -0,71

GBTC Bitcoin Spot Talebini Çalıyor

GBTC Bitcoin Spot Talebini Çalıyor

Aşağıda, Bitcoin Magazine’in premium pazar bülteni Deep Dive’ın güncel sayısından bir alıntı bulunmaktadır. Bu öngörüyü ve gelen kutunuza gönderilen diğer Bitcoin pazar araştırmalarını ilk alan kişilerden biri olmak için şimdi kaydolun.

Gri tonlamalı hikaye bu noktada çok iyi bilinmektedir. Çirkin SEC düzenlemeleri için bir geçici çözüm bulan ve neredeyse herkesten önce kurumsal sermaye ve komisyoncu hesaplarında Bitcoin maruziyetine izin vermenin bir yolunu bulan kalıcı bir güven.

Tanınmanın gerekli olduğu durumlarda şunları saymalısınız: GBTC ürünü Grayscale için büyük bir başarıydı. Güven şu anda şaşırtıcı bir 651.884 bitcoine veya şimdiye kadar var olacak tüm bitcoinlerin kabaca %3,10’una sahip.

2020’nin sonraki aylarında GBTC’nin hisseleri, tröst yapısı nedeniyle önemli bir primle işlem gördü.

Akredite ve kurumsal yatırımcılar, yüksek primle işlem gören hisse senetleri olarak NAV’da (Net Varlık Değeri) GBTC hisselerini satın alabildiler, ancak bu hisse senetlerinin ikincil piyasaya girebilmeleri için altı ay boyunca kilitli kalması gerekiyordu.

Yatırımcılar, görünüşte risksiz arbitrajın vazgeçilemeyecek kadar cazip olduğu için kesinlikle ticarete girdiler.

18 Haziran 2020’den 18 Şubat 2021’e kadar Graycale, şaşırtıcı bir şekilde 284.393 Bitcoin satın aldı. Bağlamda bu, aynı dönemde çıkarılan bitcoinin %127’sine tekabül ediyor.

Ancak, 18 Şubat 2021’de GBTC hisseleri NAV’a indirimli olarak işlem görmeye başladı ve beklendiği gibi GBTC hisselerinin yeni itfaları tamamen askıya alındı. Piyasanın en büyük alıcılarından biri devre dışı kaldığı için Bitcoin ivme kaybetti, ancak tarihe daha çok şey var.

Altı aydır itfa edilen ve bloke edilen GBTC hisselerinin tamamı dalgalar halinde piyasaya girerek piyasada beklenmedik bir gelişmeye neden oldu.

Perakende yatırımcılar ikincil piyasada GBTC hisselerinin fiyatını yükselttiği için Grayscale Bitcoin’i prim yaparken emerken, şu anda NAV’a indirimli olarak işlem gören bu hisse senetlerinin tümü şu an için Bitcoin talebini kesinlikle keşfetti.

Son yedi gün içinde, bazıları şüphesiz piyasada satılmış olan 11.512 BTC değerindeki GBTC hisselerinin kilidi açıldı. Kurumsal bir tahsisçi olarak bitcoin’e yatırım yapmak istiyorsanız, spot bitcoin satın alın (aşılması gereken birçok yasal ve düzenleyici engel olduğu için hala çok zor olabilir) veya 10 $ olan GBTC hisseleri satın alın. NAV’ı mı?

Bu çok basit ve gerçekte bu dinamik, piyasadan çok fazla satın alma baskısı aldı.

Önümüzdeki iki ay boyunca, 82.818 BTC değerindeki GBTC hisselerinin kilidi açılacak ve GBTC, NAV’a indirimli olarak işlem yapmaya devam ettiği sürece (ki bu tamamen beklenebilir), birçok Bitcoin talebi kazandığı GBTC’ye gidecek. Bitcoin fiyatına yansıdı.

Deep Dive’ın bu sayısından daha fazlasını okumak ister misiniz? Geri kalanına buradan ulaşabilirsiniz.