Gelen Sıkma? Bitfinex Spike'ta Bitcoin Shorts, BTC Uzun Pozisyonlar Musluk Çağdaş Yeni Yüksekler – Piyasa Güncellemeleri Bitcoin Bilgisi - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  496,18
  % -1,54
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5176
  % -0,55
 • € EURO
  10,1401
  % -0,32
 • BIST 100
  1.363,28
  % -0,29
 • BITCOIN/TL
  268134,208
  % -2,11
 • ETHEREUM/TL
  16062.24
  % -3,74
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,3079
  % -0,90
 • £ POUND
  11,8167
  % -0,71

Gelen Sıkma? Bitfinex Spike’ta Bitcoin Shorts, BTC Uzun Pozisyonlar Musluk Çağdaş Yeni Yüksekler – Piyasa Güncellemeleri Bitcoin Bilgisi

Gelen Sıkma? Bitfinex Spike’ta Bitcoin Shorts, BTC Uzun Pozisyonlar Musluk Çağdaş Yeni Yüksekler – Piyasa Güncellemeleri Bitcoin Bilgisi

10.800 mevcut kripto para biriminin toplam piyasa değeri, Bitcoin son 24 saat içinde %2,4’ün üzerinde değer kaybettiği için Pazartesi günü %2,8 düştü. Bu arada, bitcoin şortları 25 Haziran’da Bitfinex vadeli işlem borsasında iki yılın en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra bitcoin şortları tekrar yükseliyor.

Bitcoin şortları yükseldi

Bitcoin (BTC) ve genel olarak dijital piyasalar, BTC’nin üç ay önce 64.000 doların üzerine tüm zamanların en yüksek seviyesini vurduğu, ancak o zamandan beri hala %48.66 düştüğü için daha iyi günler gördü. Yaklaşık 17 gün önce, Bitfinex’teki BTC/USD kısa pozisyonlarının sayısı, 17 Haziran 2019’dan beri görülmeyen seviyelere yükseldi.

datamish.com/btcusd/7d adresinden istatistikler

Yaklaşık 20 gün önce, kripto para başına 28.600 dolardan BTC, bir süredir en düşük fiyatına ulaştı ve bugün kripto para birimi bu düşük fiyatın sadece %13.72 üzerinde. 25 Haziran’da şortlardaki yükselişin ardından 27 Haziran’da işler sakinleşti ve şortlar düşük kaldı. Ancak bugün Bitfinex’te tutulan kısa pozisyonlar yeniden yükselmeye başlıyor ve bazı izleyiciler bunun düşüş sinyali olduğuna inanıyor.

Gelen sıkışma mı? Bitfinex yükselişinde Bitcoin şortları, BTC uzun pozisyonları yeni yeni zirvelere ulaştı12 Temmuz 2021’de BTC / USD şortu.

Yazma sırasında, Bitfinex türev borsasındaki BTC / USD açıkları 25 Haziran’ın en yüksek seviyesinin en az yarısına yükseldi. 13.600’den fazla BTC/USD short pozisyonu kaydedilirken Bitfinex’teki BTC/USD uzun pozisyonları 2019’un en yüksek seviyelerinin üzerine çıktı.

51.000 Bitcoin uzun pozisyonu hızlı bir pompayı umuyor

Pazartesi günü şimdiye kadar borsada 51.100’den fazla uzun pozisyon oynandı ve hem uzun hem de kısa pozisyonlar yükselmeye devam ediyor. Uzun pozisyonların sayısı da mutlaka bir yükseliş izlenimi vermiyor, ancak piyasa katılımcıları gelecekte bir artış umdukları için belirli bir iyimser ruh hali gösteriyor.

Gelen sıkışma mı? Bitfinex yükselişinde Bitcoin şortları, BTC uzun pozisyonları yeni yeni zirvelere ulaştıBTC/USD 12 Temmuz 2021’e hasret.

Ethereum kısa pozisyon grafiği paterni, Bitcoin’den biraz farklıdır, çünkü şortlar son zamanlarda yükselmiştir ancak bugün de düşmeye başlamıştır. ETH / USD uzun pozisyonları, Pazartesi günü türev borsadaki ETH / USD uzun pozisyonları düşük olduğu için BTC’nin Bitfinex’teki mevcut uzun kayıtlarından farklı bir yol gösteriyor.

Etoro piyasa analisti Simon Peters, kripto pazarındaki katliamın çoğunu Çin’deki dijital para birimlerinin madenciliği ve dünya çapındaki düzenleyici iklimle ilgili sorunlara bağlıyor.

Peters Pazartesi günü Bitcoin.com News’e yazdığı bir notta, “Her iki kripto varlık da (BTC ve ETH), Çin’deki kripto ihlallerinden ve dünyanın çeşitli yargı bölgelerindeki düzenleyici değişikliklerden etkilendi” dedi.

Bitcoin salgını gelecek, sadece şimdi değil.

– Dün söylediğim gibi bitcoin şortları yükselmeye devam ediyor.
– Bahsetmeye değer zincir dışı çıkışlar yok.
– 31.000 $ & 36.000 $ ana seviye.

Hacklenmelerine gerek yok, sabır karşılığını veriyor.

– Joseph Young (@iamjosepyoung) 12 Temmuz 2021

Kartlarda kısa bir sıkışma olabileceğinden, BTC / USD şortlarının sayısı da düşüş olarak kabul edilemez. BTC/USD piyasalarında kısa süreli bir sıkışma nadir değildir ve gerçekleştiğinde, açığa satış yapanları toz ve tasfiyeler diyarında bırakan son derece hızlı bir pompayı tetikler. Tipik olarak Bitcoin ticareti dünyasında, alışılmadık derecede yüksek sayıda BTC / USD kısa pozisyonu olduğunda kısa sıkışma meydana gelir.

Aynısı, “uzun sıkma” olarak bilinen şeyde uzun oynayanlar için de olabilir. Benzer şekilde, Bitcoin değerindeki önemli ve ani bir kayıp, panik satışına yol açacak ve uzunların da tasfiye edilmesi gerekecek.

Kısa pozisyonlardaki mevcut artış ve şu anda önemli olan uzun pozisyonlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bu konuyla ilgili ne düşündüğünüzü bize bildirin.

Bu hikayedeki etiketler

Bitcoin türevleri, Bitcoin uzun, Bitcoin uzun pozisyonlar, Bitcoin kısa pozisyonlar, Bitcoin kısa devre, Bitcoin şort, BitFinex, BTC uzun, BTC kısa, BTC / USD, datamish.com, ETH / USD uzun Pozisyonlar, Ethereum kısa pozisyonlar, tasfiye, tasfiye, uzun sıkıştırma, marjlar, kısa bitcoin, kısa BTC, kısa sıkıştırma

Fotoğraf kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, Tradingview, datamish.com, Twitter,

Sorumluluk Reddi: Bu makale bilgilendirme amaçlıdır. Alım veya satım teklifinde bulunmak için doğrudan bir teklif veya talep veya herhangi bir ürün, hizmet veya şirketin tavsiyesi veya onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal veya muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal veya hizmetin kullanımından veya bunlara güvenilmesinden kaynaklanan veya bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar veya kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu değildir.