Instagram Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım? - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  397,18
  % -0,14
 • AMERIKAN DOLARI
  6,9712
  % 0,07
 • € EURO
  8,4673
  % 0,37
 • BIST 100
  1.558,82
  % 0,80
 • BITCOIN/TL
  367114,706
  % 2,95
 • ETHEREUM/TL
  13515.37
  % 2,42
 • AVUSTRALYA DOLARI
  5,4777
  % 1,21
 • £ POUND
  9,7661
  % 0,15

Instagram Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Instagram Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Günümüzün en yaygın ve yoğun olarak kullanılan sosyal medya araçlarından biri de Instagram’dır. 2010 yılı Mart ayında yayın hayatına sokulan Instagram, akıllı olarak tanımlanan cihazlar ile ve web sitesinden resim, foto ve video paylaşımları için tasarlanmış bir sosyal medya platformudur. Bugün dünyada kullanımı ve kullanıcı sayısı bakımından hatırı sayılır bir konumdadır. Her geçen günde kullanıcısı sayısı ve popülerliği de artmaktadır.

Facebook veya Twitter sosyal medya araçlarında olduğu gibi, Instagram hesabı oluşturan tüm kullanıcılar da profil ve haber akışına sahip olmaktadır.  Instagram sayfanızdan paylaşıma sunduğunuz bir foto ya da video Instagram profiliniz de görüntülenecektir. Sonrasında ise hesabınızı takip eden diğer Instagram kullanıcıları da paylaşımlarınızı kendi hesap akışlarında görebileceklerdir. Aynen sizde takip ettiniz diğer kullanıcıların paylaşımlarını kendi hesabınız akışında görebileceksiniz.

Instagram hesabınızdan diğer sosyal medya araçlarında olduğu gibi diğer hesap sahipleriyle iletişime geçebiliyor, paylaşımlarına yorum atabiliyor, beğenebiliyor, kişileri etiketleyebiliyor ve direkt olarak mesaj gönderebiliyorsunuz.

Öte yandan Instagram’da yayınlanan fotoğrafları da kaydedebiliyorsunuz. Buna ilave olarak Instagram hikâyelerinizi oluşturup yayınlayabiliyorsunuz. Yalnız, sadece 1 günlük olan bu özelliği kullanabilmek için ana sayfanızda bulunan profil resminizin üzerine tıklamanız yeterli olacaktır. Tüm bu özelliklere sahip olmak ve kullanabilmek adına bir Instagram hesabınız olması gerekmektedir.

Bir hesap açtınız ama bir süre sonra Instagram parolasını unuttunuz ve ne yapmalıyım acaba diyorsanız şimdi size unutulan Instagram şifrenizi tekrar açma adımlarını anlatamaya çalışacağız.

Unutulan Instagram Şifre Yenilemesi Nasıl Yapılır?

Instagram hesap şifresini unutan kişiler Instagram resmî web sitesi üzerinden şifrelerini yenilemek için aşağıda verilen linke tıklamaları gerekmektedir. İşte size unutulan Instagram şifresini yenileme adımları;

İlk önce Instagram giriş sayfasından “şifreni mi unuttun?” butonuna tıklıyoruz.

Karşımıza gelen ekrandan “E-Posta veya Kullanıcı Adı” olan yere istenilen bilgileri giriyoruz. Böylece Instagram tarafından e-posta adresinize şifreyi yenilemek için bir link gönderilecektir. Bundan dolayı e-posta kutunuzu kontrol etmeniz gerekiyor. E-postanızı atçınızda “Reset Password” yani şifre yenile iletisi gelecektir. Bu iletide yer alan “Reset Password” bağlantısına tıklamanız gerekiyor.

Akabinde ise gelen ekrandan yeni şifre ve tekrar yeni şifre anlamları içeren “New Password” ve “New Password Confirmation” bölümelerine yeni şifrenizi giriniz. Ardından “Şifreyi Yenile” sekmesine tıkladıktan sonra sistem direkt olarak ana sayfaya yönlendirecektir.

Mobil Uygulama Üzerinden Şifre Yenilem Adımları

Instagram mobil uygulama üzerinden şifre yenileme işlemi gerçekliştirebilmektedir. Instagram şifresini unutan üyeler ancak Instagram şifre yenileme işlemini sadece web sitesinden yapabilirler. Lakin şifrenizi unutmayıp yinede değiştirmek niyetindeyseniz mobil uygulama üzerinden de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Mobil uygulamadan şifre yenilemek için şu adımları yapmanız yeterli olacaktır.

İlk önce Instagram hesabınıza giriş yapıp profil bölümüne geliyoruz. Oradan ayarlar yani dişli olan resme tıklıyoruz. Hemen karşımıza gelen ekrandan “Şifreyi Değiştir” seçeneğine tıklıyoruz.

Sizden mevcut olan eski şifrenizi girmenizi alt kutucuğa da yeni şifreyi ve tekrardan yeni şifre kısımlarını girmek suretiyle sağ üst köşede bulunan bitti butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Böylece şifre yenileme işlemi gerçekleşmiş olacaktır.