İSKİ Abonelik İptali - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  524,21
  % 1,16
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5751
  % 0,78
 • € EURO
  10,4737
  % 0,51
 • BIST 100
  1.422,06
  % 0,50
 • BITCOIN/TL
  299384,458
  % -2,42
 • ETHEREUM/TL
  19843.35
  % -4,48
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,6148
  % 0,39
 • £ POUND
  12,1759
  % 0,51

İSKİ Abonelik İptali

İSKİ Abonelik İptali

İSKİ abonelik iptali? Su aboneliğini iptal ettirmek veya farklı bir yere taşımak için basit birkaç yol mevcuttur. Bu yeni yollar sayesinde siz de aboneliklerinizi kolaylıkla iptal ettirebilirsiniz. Öncelikle en hızlı yolun E-devlet üzerinden yapılan İSKİ abonelik iptali işlemleri ile olduğunu belirtmekte fayda var. Bu yolla online olarak kısa süre içinde abonelikleri sonlandırmak mümkündür.

Siz de e-devlet sistemine girerek aboneliğiniz iptal edebilirsiniz. Bu işlemin nasıl yapıldığını inceleyerek işleminizi daha hızlı şekilde tamamlamanız mümkündür. Tüm işlemlerinizi çağrı merkezinden de gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca İSKİ şubelerine giderek bizzat iptal başvurusu yapmanız da mümkündür. Yeni tedbirler kapsamında insanların iptal işlemini e-devlet üzerinden yapması daha kolay hale getirilmiştir. Siz de bu yolu tercih ederek işlemleri hızla tamamlayabilirsiniz.

İSKİ Abonelik İptali E-Devlet

İptal işlemi için öncelikle bulunduğunuz bölgeye ait İSKİ abonelik iptal sayfasına ulaşmanız gerekiyor. Aşağıdaki adımları izleyerek siz de aboneliğinizi kolaylıkla iptal ettirebilirsiniz.

l İlk olarak buraya tıklayarak abonelik iptal sayfasına ulaşabilirsiniz.

l İptal sayfasında farklı iller göze çarpacaktır. İstanbul, Kocaeli, Hatay, Balıkesir, Eskişehir ve Ordu illerinden ikamet ettiğiniz ili seçmeniz gerekiyor.

l Buraya tıkladıktan sonra ise İSKİ abonelik iptali için e-devlete giriş yapılması gerekmektedir.

l Kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek e-devlet sistemine giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra otomatik olarak tıkladığınız ilin İSKİ iptal sayfasına yönlendirileceksiniz.

l Sağ üst köşede yeni fesih başvurusunu tıklamanız gerekmektedir. Buraya tıklayarak üzerinize kayıtlı su aboneliklerine ulaşabilirsiniz.

l Sonraki aşamada ise istenilen bilgiler ve yüklenmesi gereken evraklar mevcuttur. Bunları sisteme girerek iptal başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bu adımları sırasıyla izlediğiniz taktirde başarılı bir şekilde fesih başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Gerekli evrakların eksiksiz ve doğru şekilde yüklendiğinden emin olmanız önem taşıyor.

İSKİ Abonelik İptal İşlemleri

Abonelik iptal işlemleri birçok farklı kanaldan yapılabilir. Çağrı merkezini arayarak da iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 185 numarasını arayarak çağrı merkezine bağlanmak ve müşteri temsilcisi ile görüşmek mümkündür. Bu numarayı aradıktan sonra abonelik işlemleri sıralamasını izlemeniz gerekiyor. Bu sayede hızlı şekilde İSKİ abonelik iptali başvuru yapabilirsiniz. Sonrasında ise abonelik iptali için gereken belgeleri sunmanız gerekmektedir. Tüm bunları sağladıktan sonraki aşamada iptal işleminiz gerçekleşecektir. Gereken evraklar konut ve işyeri için farklılıklar oluşturabilmektedir. Ayrıca abone isim değişikliği gibi durumlarda ek evraklar talep edilebilir.

İSKİ Abonelik İptali İş Yeri

İşyeri aboneliğinizi iptal etmek istiyorsanız öncelikle şirket sahibi veya abone başvuru yapmalıdır. Abonenin yapacağı başvurularda mutlaka şirket yetkilisine ait gerekli evraklar sunulmalıdır. Öncelikle şirketin suyunu iptal etmek için başvuru yapacakların kimlik belgelerini ibraz etmeleri gerekiyor. Kimlik fotokopisi başvuru yapılırken gereken ilk evraktır. Diğer bir gereken ise son metreküp değeridir. Sayaçta okunan son değerin iptali gerçekleştirecek personele söylenmesi gerekiyor. Buna ek olarak işyeri İSKİ abonelik iptali için kaşe gerekmektedir. Ayrıca imza sirküleri ve yetkilendirme belgelerine de ihtiyaç vardır. Tüm bunlar tamamlandıktan sonra iptal başvurusu yapılabilir.

İSKİ Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

İSKİ abonelik iptali için birçok farklı yol bulunuyor. Bunlardan istediğinizi seçerek siz de abonelik işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Genel olarak şubeden yaptırılan abonelik iptal işlemleri için online kanallar da mevcuttur. Ayrıca çağrı merkezinden iptal hakkında detaylı bilgi de almak mümkün. Siz de bu yolları öğrenmek ve iptalinizi kolaylıkla gerçekleştirmek için İSKİ numarasını arayabilirsiniz. 185’i arayarak siz de bu işlemleri kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Ayrıca İSKİ web sitesi aracılığı ile de tüm işlemleri tek tık ile tamamlamak mümkün.

İSKİ Abonelik İptali Nerelerden Yapılır?

İSKİ aboneliğinizi iptal ettirmek için e-devlet, çağrı merkezi veya şubeleri tercih edebilirsiniz. Bunların 3’ünde de benzer evraklar ve benzer bilgiler istenecektir. Seçim yaparken online kanalları tercih etmeniz hem zaman kazancı açısından hem de işlemlerin daha rahat halledilmesi açısından kolaylık sağlayacaktır. Şubelerden yapacağınız başvurularda mutlaka gerekli evrakları yanınızda bulundurmanız gerekiyor.

İptali için sıra numarası alarak büro görevlisi vasıtasıyla başvurunuzu yapabilirsiniz. Çağrı merkezi başvurularında ise çağrı merkezi numarası olarak 185’i arayarak operatöre bağlanabilirsiniz. Operatörün yapacağı iptal yönlendirmelerini takip ederek gerekli bilgilerin kaydedilmesini sağlayabilir, bu yolla iptal işleminizi tamamlayabilirsiniz. E-devlet üzerinden yapacağınız başvurularda ise istenilen evrakların PDF dokümanlarını yüklemeniz ve gerekli bilgileri istenilen yerlere girmeniz gerekiyor. Bu yolla başarılı bir şekilde işlemleriniz tamamlayabilirsiniz.

İSKİ Abonelik İptali İçin Gerekli Evraklar

Bu abonelik E-devlet üzerinden yapılabildiği gibi çağrı merkezi ve şubelerden de yapılabilmektedir. Tüm bunları gerçekleştirebilmek ve bütün kanallar aracılığı ile işlemi başarıyla tamamlamak için bazı evraklara ihtiyaç vardır. Bu evrakları tamamladığınız taktirde abonelik iptali gerçekleşebilir. Evraklarda eksik olması durumunda İSKİ abonelik iptali tamamlanamayacaktır. Evrak listesi şu şekilde sıralanabilir:

l Konut için aboneye ait T.C. kimlik belgesi kopyası.

l Sayaç üzerinde yer alan son metreküp değeri

l Şirketler içinse yine T.C. kimlik belgesinin kopyası

l Sayaç üzerinde yer alan metreküp değerleri

l Şirket sahibine ait imza sirküleri ve yetki belgesi

Tüm bu evraklar tamam olduğu taktirde istediğiniz kanaldan abonelik iptali gerçekleştirebilirsiniz.

İSKİ Abonelik İptali Web Sitesi Web sitesi üzerinden de abonelik işlemlerini yapmak mümkündür. Abonelik işlemleri için öncelikle İSKİ web sitesine girmeniz gerekiyor. Bu siteye girdikten sonra e-şube sekmesine tıklamalısınız. E-şube sistemini kullanabilmek için üye olmanız gerekiyor. Mevcutta üyeliğiniz var ise bilgilerinizi girerek sisteme erişebilir, üyeliğiniz yok ise üye kayıt sekmesine geçerek kayıt işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bireysel veya kurumsal abonelikler için ayrı iki seçenek sunulacaktır.

Kendinize uygun olanı seçerek devam seçeneğini tıklamalısınız. Sonrasında ise üyelik için gerekli bilgileri girerek işlemleri tamamlamak mümkündür. Bu adımların devamında ise E-şube sistemine erişebilirsiniz. İSKİ abonelik iptali işlemlerini kolaylıkla yaptırabilirsiniz. Dakikalar içinde başvuru yapmak için siz de bu yolu tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu sayfadan fatura ödemeleri, borç sorgulama, ödemeleri görüntüleme ve fatura sorgulama gibi işlemleri yapabilirsiniz.

tiktok beğeni satın al office 2019 pro satın al