Jack Dorsey, Elon Musk bitcoin olayı, Binance yasağı - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  496,18
  % -1,54
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5176
  % -0,55
 • € EURO
  10,1401
  % -0,32
 • BIST 100
  1.363,28
  % -0,29
 • BITCOIN/TL
  271621,610
  % 1,42
 • ETHEREUM/TL
  16253.47
  % 1,81
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,3079
  % -0,90
 • £ POUND
  11,8167
  % -0,71

Jack Dorsey, Elon Musk bitcoin olayı, Binance yasağı

Jack Dorsey, Elon Musk bitcoin olayı, Binance yasağı

1. Güney Afrikalı kripto para kurucuları, milyar dolarlık bitcoin ile birlikte ortadan kayboluyor

Bloomberg Çarşamba günü bildirdiğine göre, Güney Afrika’nın en büyük kripto para borsası olan Africrypt’in kurucuları Ameer ve Raees Cajee, milyarlarca dolar değerinde bitcoin ile birlikte kayboldu.

Nisan ayında, Bitcoin coin başına 60.000 dolardan yüksek bir seviyede işlem görürken, Africrypt, Bloomberg’e göre müşterilerini yaklaşık 69.000 kayıp bitcoin ile bir hack konusunda uyardı. O zamanlar yaklaşık 3,6 milyar dolar değerindeydi, ancak Africrypt müşterilerden kanun uygulayıcıları uyarmamalarını istedi.

Kurtarılamazsa, bugüne kadarki bir kripto para dolandırıcılığındaki en büyük kayıp olacaktır.

2. Andreessen Horowitz 2.2 milyar dolarlık bir kripto fonu başlattı

Marc Andreessen ve Ben Horowitz tarafından kurulan Silikon Vadisi risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz, Perşembe günü 2,2 milyar dolarlık yeni kripto para fonunu duyurdu.

Şirket, “Bu fonun büyüklüğü bize sunulan fırsatın büyüklüğü hakkında konuşuyor: Kripto sadece finansın geleceği değil, aynı zamanda başlangıçta İnternet gibi hayatımızın tüm yönlerini değiştirecek” dedi. bir blog yazısı.

3. El Salvador vatandaşlarına bedava bitcoin verecek

Reuters’in bildirdiğine göre, Perşembe günü, El Salvador başkanı Nayib Bukele, ülkenin Bitcoin’i yasal ihale yapmak için yakın zamanda kabul ettiği yasanın 7 Eylül’de yürürlüğe gireceğini duyurdu.

Bukele, “Bu yasa istihdam yaratmak, yatırım yapmak için çıkarıldı” dedi.

Bitcoin’in benimsenmesini sağlama çabalarının bir parçası olarak Bukele, her yetişkin vatandaşa ücretsiz olarak 30 dolar değerinde Bitcoin teklif etti. Ücretsiz bitcoin almak için vatandaşların Chivo adlı ülkenin sponsorlu kripto para cüzdanı uygulamasına kaydolmaları gerekiyor.

4. Elon Musk ve Jack Dorsey, Temmuz’daki bir etkinlikte bitcoin’i tartışmayı kabul etti

Perşembe günü, Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, web sitesinin işletmeleri ve kurumsal yatırımcıları Bitcoin’i benimsemeye teşvik etmek için tasarlandığını söylediği “The B Word” adlı bir etkinliği duyurdu. Etkinliğin 21 Temmuz’da ARK Invest’ten Dorsey ve Cathie Wood’un da aralarında bulunduğu konuşmacılarla gerçekleşmesi planlanıyor.

Dorsey’in etkinlikle ilgili tweetine yanıt olarak, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk yanıt verdi ve görünüşe göre etkinlikte Dorsey ile Bitcoin hakkında konuşmayı kabul etti.

Musk, bir aldatmaca olarak başlayan, memeden ilham alan bir kripto para birimi olan Dogecoin gibi altcoinlere desteğini sürdürdü. Pazartesi günü Musk, Dogecoin fiyatını artırdığı bildirilen önde gelen dijital para geliştiricilerinin Dogecoin ücret teklifini desteklemek için tweet attı.

5. Binance, İngiltere düzenleyicisi tarafından yasaklandı

Cumartesi günü, İngiltere piyasa düzenleyicisi, işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’i yasakladığını duyurdu. CNBC’nin bildirdiğine göre, bu, Binance’in Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi (FCA) kara para aklama karşıtı gerekliliklerini yerine getirememesinden sonra geldi.

Birleşik Krallık FCA Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Binance’in Birleşik Krallık bölümü olan Binance Markets Limited’in “İngiltere’de düzenlenmiş faaliyetler yürütmesine izin verilmediğini” duyurdu.

Buna rağmen Binance, İngiltere’deki web sitesi aracılığıyla kripto ticareti sunmaya devam edebilir, çünkü kayıt dışı işletmeler ülkedeki tüketicilerle etkileşime girebilir.

AJ Bell’in finansal analisti Laith Khalaf, kısa süre önce CNBC’ye verdiği demeçte, “Kripto para birimlerine erişim sağlamak kendi başına düzenlenmiş bir faaliyet değil, FCA’nın çökerttiği faaliyet olduğuna inanılan türevler sunmak” dedi.

6. Milyarder Ricardo Salinas Pliego, bankasının Bitcoin’i kabul etmesini istiyor