Jack Mallers'ın Grevi, Coinbase ile Başa Çıkan Bitcoin Satın Alımlarını Başlattı - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  496,18
  % -1,54
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5176
  % -0,55
 • € EURO
  10,1401
  % -0,32
 • BIST 100
  1.363,28
  % -0,29
 • BITCOIN/TL
  268823,403
  % -0,73
 • ETHEREUM/TL
  16033.76
  % -1,56
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,3079
  % -0,90
 • £ POUND
  11,8167
  % -0,71

Jack Mallers’ın Grevi, Coinbase ile Başa Çıkan Bitcoin Satın Alımlarını Başlattı

Jack Mallers’ın Grevi, Coinbase ile Başa Çıkan Bitcoin Satın Alımlarını Başlattı

Strike, ABD’li müşterilerinin Bitcoin’i neredeyse hiçbir ücret ödemeden alıp satmasına izin veriyor ve Coinbase, Squares Cash App, PayPal ve diğer yerleşik satıcılardan kemerler arasında çekimler gönderiyor.

El Salvador’un bitcoin’i piyasaya sürmesine yardımcı olmasıyla tanınan Chicago merkezli girişim, Perşembe günü yaptığı açıklamada, 48 eyalette ve Strike’ın faaliyet gösterdiği diğer US Calculate yargı bölgelerinde BTC ticaretine aracılık etmek için yalnızca yaklaşık %0,3 kullanacağını söyledi. Karşılaştırma için: Bu yıl Nasdaq’ta halka açılan Coinbase, ödeme yöntemine ve işlem boyutuna bağlı olarak %3,99’a kadar tahsilat yapıyor.

Strike ve ana şirketi Zap Technologies’in kurucusu ve CEO’su Jack Mallers, hareketi “Coinbase genel merkezine bir el bombası atmak” ile karşılaştırdı. Bir blog yazısında Coinbase’in ücretlerini “aptalca” olarak nitelendirdi.

Bağlı: Nisan 2020’den bu yana en düşük sayıda aktif Bitcoin adresleri

Strike’ın yeni hizmeti yaygınlaşırsa, birçok Wall Street analistinin Coinbase’in Nisan ayı listesinden önce beklediği bir gelişme olan ABD pazarındaki perakende yatırımcılar için Bitcoin ticaretinin fiyatını düşürecek. Geleneksel borsacı uygulamaları sıfır ücrete bir yarış gördü; Ana akım kripto para birimleri de aynı şeyi görmez mi?

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in sahibi olduğu ödeme şirketi Square tarafından sunulan Cash uygulaması, uygulamanın Pazartesi günü bir CoinDesk çalışanına verdiği tekliflere dayanarak Bitcoin satın alma ücretlerinin yaklaşık %2,2’sini alıyor. Uzun vadeli Bitcoin sahiplerine yönelik olan Swan Bitcoin, üyelik planına ve haftalık BTC miktarına bağlı olarak %0,99 ile %2,29 arasında ücret almaktadır. PayPal ve yan kuruluşu Venmo, 25 doların altındaki Bitcoin alımları için sabit bir ücret ve yukarıdaki tutarlar için %1,5 ila %2,3 oranında ücret almaktadır.

Mallers, Strike’ın yeni hizmetten para kazanmayı beklemediğini söyledi. %0.3’lük ücret, likidite sağlayıcılarını tanımlamadan, yalnızca bitcoin’i tedarik eden piyasa yapıcı firmalar tarafından tahsil edilen marjı kapsayacak. Hizmet bir bekleme listesiyle başlayacak ve önümüzdeki haftalarda halka açık olacak, diye blogda yazdı.

hikaye devam ediyor

Mallers, önümüzdeki birkaç ay içinde Strike’ın hacim arttıkça ücretin %0.1 kadar düşmesini beklediğini söyledi. “Hacimimiz büyüdükçe ortaklarımız daha az soruyor” diye yazdı.

Bağlı: 1 Temmuz 2021 için Bitcoin haber özeti

Amaç, Mallers’ın Bitcoin’in değerlerine uygun olduğunu söylediği, piyasada fiyatları mümkün olduğunca sıfıra yaklaştırmak.

CoinDesk’e “Açık kaynaklı paranın satın alınması ücretsiz olmalı” dedi. “Sıfıra karşı bir yarış.”

Mallers, Coinbase CEO’suna meydan okudu ve karakteristik bir soğukkanlılıkla ekledi, “Hareketin, Brian Armstrong. Hadi, benim koltuğumda basketbol oyna. ”

Yükselen yıldız

Perşembe günkü bombalama Mallers’ın bir ay içinde ikinci bombalaması.

5 Haziran’daki Bitcoin Miami konferansında, Orta Amerika ülkesinde Bitcoin’i yasal ihale yapma planını açıklayan El Salvador Başkanı Nayib Bukele’den bir video duyurusu başlatarak evi yıktı.

Ocak ayında Mallers, Bitcoin ve ikinci kademe Lightning Network’ü raylar olarak kullanarak ABD’den El Salvador’a para transferleri sunma planının ana hatlarını çizdi. Başlangıçta, doların hedef ülkede Tether’in USDT stablecoin’inin sentetik biçiminde görünmesi gerekiyordu, ancak Mallers son zamanlarda tartışmalı tokenin Strike’ın planından sona erdiğini söyledi.

27 yaşındaki girişimci bir podcast’te Mallers’ın Bukele ile tanıştığından beri Strike’a El Salvador’un finansal altyapısını yeniden kablolamakla görevlendirildiğini ve yerel finans kurumlarıyla entegrasyonlarının devam ettiğini söyledi.

Adil olmak gerekirse, Coinbase piyasasını Strike’dan farklı tanımlıyor. Armstrong kısa süre önce Coinbase’in yasal olarak mümkün olan her yerde her kripto varlığını listelemesini istediğini ve şirketin zaten 70’ten fazlasını desteklediğini söyledi. Öte yandan Strike, daha fazla finansal katılım için Bitcoin ve Lightning’i kullanmaya odaklanmış durumda.

Ek olarak, Coinbase yıllar içinde 44 eyalette para transferi veya benzeri lisanslar satın alırken, kripto yayını Decrypt’te yakın zamanda yayınlanan bir rapor, Strike’ın ülke çapında iş yapma izinleriyle ilgili soruları gündeme getirdi.

Bu lisans hakkında…

Strike’ın ana şirketi Zap, ABD Hazine Bakanlığı’nın bir ofisi olan Mali Suçları Uygulama Ağı’nda (FinCEN) bir para hizmetleri şirketi (MSB) olarak kayıtlıdır. Bu, ülkenin herhangi bir yerinde paranın hareket etmesini sağlamak için gerekli bir adımdır, ancak yeterli değildir ve Zap’in yalnızca tek bir eyalette, Washington’da para transferi için lisansı vardır.

Şirket, gerçek para transferini yapmak için düzenlenmiş bir üçüncü tarafa güvendiğini söyledi. Nevada’ya bağlı bir güven şirketi olan bu üçüncü taraf, ülke çapında bir para aktarıcısı olarak hareket etme yetkisine sahip olduğunu söyledi.

Bir Strike sözcüsü CoinDesk’e “ABD’de Strike, Prime Trust adlı hükümet tarafından tanınan ve düzenlenmiş bir güven şirketi ile çalışıyor” dedi. “Bu, Strike’ın müşterilerine mevcut ürün yelpazesini bir teknoloji sağlayıcısı olarak sunmasını sağlarken, finans kurumu müşteri fonlarını elinde tutar ve transferler yapar.”

Grev sözcüsü, şirketin ABD yol haritasını yerine getirmek için “çeşitli eyaletlerde para transferi lisanslarına başvurma sürecinde” olduğunu söyledi.

Bu arada, her iki tarafa göre Strike, Prime Trust’ın izinlerini kullanıyor.

Prime Trust CEO’su Scott Purcell CoinDesk’e “Paraya hiç dokunmuyorsunuz” dedi. “Hesapları açıyoruz, paraya dokunuyoruz, hepimiz AML / KYC yapıyoruz” – kara para aklama karşıtı ve müşterini tanı yasalarına uyumun kısaltması.

Purcell, bu kurulumda Strike’ın “sadece bir teknoloji katmanı olduğunu ve aslında işlemleri yapan biziz” dedi. “Yani lisansa ihtiyaçları yok.” Diğer birçok Prime Trust müşterisi bu modeli kullanıyor, dedi.

Karmaşık

CoinDesk tarafından araştırılan birkaç endüstri avukatı, yalnızca yaklaşık 20 eyalette devlet tarafından tanınan güven şirketlerini para transferleri için lisans gerekliliklerinden özellikle muaf tuttuğunu söyledi. (Bankalar ise genel olarak hariç tutulmuştur.)

Eski bir eyalet düzenleyicisi olan bir avukat, açık bir istisna olmayan eyaletlerde, analizin güven şirketi tarafından yürütülen faaliyetlerin yerel para transferi yasasının tanımına girip girmediğine bağlı olacağını söyledi.

Prime Trust’ın eyalet sınırları arasında iş yapıp yapamayacağı sorulduğunda Purcell net bir şekilde “Evet – haftanın her günü ve Pazar günleri iki kez” yanıtını verdi.

Bazı eyaletler diğerlerinden daha fazla netlik sunuyor, ancak Purcell, Prime Trust’ın ABD içinde farklı sınırlar arasında nasıl faaliyet gösterebileceğini açıklamak için çoğu eyalet arasındaki karşılıklılık anlaşmalarına dikkat çekti.

“Hükümetlerarası düzenleme sistemleriyle çok zaman harcıyoruz ve çok ayrıntılı ve karmaşık hale geliyor” dedi. Şirket, Para Birimi Denetleme Ofisi, Federal Rezerv, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Adalet Bakanlığı ve diğer kurumların eski düzenleyicilerinden oluşan bir “derin banka”yı istihdam etmektedir. “Yaptığımız her şeye uyuyoruz.”

Nikhilesh De ve Cheyenne Ligon habere katkıda bulundu.

GÜNCELLEME (1 Temmuz 17:05 UTC): Mallers’ın blog gönderisine bir bağlantı ekler.

benzer gönderiler