John McAfee'nin Sığınağı Gizli Bir Bitcoin Madencilik Çiftliğiydi – Bitcoin Bilgisi - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  496,18
  % -1,54
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5176
  % -0,55
 • € EURO
  10,1401
  % -0,32
 • BIST 100
  1.363,28
  % -0,29
 • BITCOIN/TL
  273175,508
  % 2,00
 • ETHEREUM/TL
  16340.77
  % 2,36
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,3079
  % -0,90
 • £ POUND
  11,8167
  % -0,71

John McAfee’nin Sığınağı Gizli Bir Bitcoin Madencilik Çiftliğiydi – Bitcoin Bilgisi

John McAfee’nin Sığınağı Gizli Bir Bitcoin Madencilik Çiftliğiydi – Bitcoin Bilgisi

John McAfee’nin tutuklanmadan önce bodrum katında bir Bitcoin madencilik çiftliği bulunan İspanyol bir “hayalet otelde” saklandığı bildirildi. Antivirüs kralının sosyal medyada paylaştığı resim ve mesajlardan alınan ipuçları, bir Rus’a ait yarı terk edilmiş bir otel olduğunu gösteriyor.

Bitcoin madencilik çiftliği ile ‘Hayalet Otel’

John McAfee’nin İspanya’daki hapishane hücresinde ölü bulunduğu bildirildikten sonra, raporlar antivirüs kralının saklanma yerinin gizli bir bitcoin madenciliği çiftliği olduğu ortaya çıktı.

El Pais yayınının Cuma günü bildirdiğine göre, yer Cambrils’te Daurada Park Hotel adlı yarı terk edilmiş bir oteldi. Cambrils, İspanya’nın Katalonya bölgesine bağlı Tarragona ilinde bulunan bir kıyı kentidir.

Otel, İspanyol dergisi El Confidencial tarafından “hayalet otel” olarak anılıyor, çünkü otel açıkken bile kimse telefona cevap vermediği için rezervasyonlar neredeyse imkansızdı. Yayın, 2018’de McAfee hikayesi hakkında otelle iletişime geçmeye çalıştı, ancak boşuna. Otel hakkında Tripadvisor’da çok az yorum var ve 2017’den sonra hiç yorum yok. Çoğu yorumcu oteli “korkunç” buldu.

Diari de Tarragona’nın daha önce bildirdiğine göre, Daurada Park Hotel kimliği belirsiz bir Rus işadamı tarafından satın alındı. Çatıya gökyüzünü işaret eden dev bir lazer yerleştirildiğinde yetkililer otelden şüphelenmeye başladı. Katalan polisi 2018’de siteye baskın düzenledi ve otelin bodrumunda günün her saatinde çalışan bir Bitcoin madenciliği çiftliği buldu. O sırada polisin, kripto para biriminin düzenlenmemiş bir endüstri olması nedeniyle Bitcoin madencilik operasyonlarını kapatma yetkisine sahip olmadığı bildirildi. Yayın, madencilik çiftliğine ne olduğunun belirsiz olduğuna dikkat çekti. Otel artık kalıcı olarak kapalı.

McAfee kısa süre önce, federallerin bazı gizli kripto para birimleri olduğundan şüphelendiğini ve bunu reddettiğini ve tüm varlıklarına federaller tarafından el konulduğunu da eklemişti.

Daurada Park Hotel hala iş başındayken.

Yarı terk edilmiş otele McAfee’nin konumunu takip edin

McAfee asla bu otelde olduğunu söylemedi. Ancak, bir grup bilgisayar meraklısı, İspanyol yayınlarını ileten açık kaynak istihbaratı gibi yöntemler kullanarak, çevrimiçi yayınladığı resim ve yorumlardan ipuçlarını derledi.

Siber güvenlik patronu Belarus yakınlarında saklandığını söylediğinde, birkaç ipucu onu İspanya’ya getirdi. Sosyal medyada yayınladığı görüntülerden bazıları, Daurada Park Hotel’in Google Haritaları’ndaki görüntülerle eşleşen plaj ve balkon fotoğraflarını içeriyordu.

Mart ayında, koronavirüs pandemisi sırasında McAfee, Katalanca fiyatları ile boş süpermarketlerin fotoğraflarını paylaştı. Ayrıca daha önce bir şişe Sumarroca Katalan kava şarabı, İspanyol Bezoya su şişeleri ve yine orada yapılmış ATO kreması ile görülmüştü.

McAfee sonunda “İspanya’yı birkaç günlüğüne ziyaret ettiğinde” Katalonya’da olduğunu itiraf etti. Ancak grup, bu otelin uzun vadeli üsleri olduğuna inanıyordu. “2018 veya 2019’dan beri Katalonya’ya birçok kez geldiğini ve bu otelde kaldığı anlaşılıyor” dedi.

Antivirüs kralı, geçen yıl 3 Ekim’de Barselona’daki El Prat Havalimanı’nda Türkiye’ye uçmaya çalışırken tutuklandı. Ertesi gün, McAfee, İspanya Yüksek Mahkemesi’ne çıktıktan sonra Brian’ın Sant Esteve de Sesrovires’deki 2. hapishanesine kabul edildi. Mart ayında ABD Adalet Bakanlığı tarafından suçlandı. 75 yaşındaki gencin hücresinde asılı halde bulunmasının ardından, “ölü adamın anahtarı” hakkında spekülasyonlar ortalığı karıştırdı.

John McAfee’nin bir Bitcoin madencilik çiftliğinde saklanması hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Bu hikayedeki etiketler

Bitcoin Madencilik Çiftliği, Ghost Hotel, John McAfee, John McAfee Bitcoin, John McAfee Crypto, John McAfee Cryptocurrency, McAfee Bitcoin, McAfee Bitcoin Madenciliği, McAfee Death, McAfee Hideout, Rus Bitcoin Madencilik Çiftliği, gizli bitcoin madenciliği çiftliği

Fotoğraf kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

sorumluluk reddi: Bu makale bilgilendirme amaçlıdır. Bir satın alma veya satma teklifinin doğrudan teklifi veya talebi veya herhangi bir ürün, hizmet veya şirketin tavsiyesi veya onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal veya muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede bahsedilen herhangi bir içerik, mal veya hizmetin kullanımından veya bunlara güvenilmesinden kaynaklanan veya bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar veya kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu değildir.