JPMorgan, Bitcoin Ayı Piyasasının Ne Zaman Biteceğini Tahmin Ediyor – Piyasalar ve Maliyetler Bitcoin Bilgisi - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  496,18
  % -1,54
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5176
  % -0,55
 • € EURO
  10,1401
  % -0,32
 • BIST 100
  1.363,28
  % -0,29
 • BITCOIN/TL
  268653,750
  % -0,93
 • ETHEREUM/TL
  16057.56
  % -1,83
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,3079
  % -0,90
 • £ POUND
  11,8167
  % -0,71

JPMorgan, Bitcoin Ayı Piyasasının Ne Zaman Biteceğini Tahmin Ediyor – Piyasalar ve Maliyetler Bitcoin Bilgisi

JPMorgan, Bitcoin Ayı Piyasasının Ne Zaman Biteceğini Tahmin Ediyor – Piyasalar ve Maliyetler Bitcoin Bilgisi

Küresel yatırım bankası JPMorgan, kripto para birimi hakimiyeti tekrar %50’nin üzerine çıktığında Bitcoin fiyat düşüşünün muhtemelen sona ereceğini tahmin ediyor. Şirketin analisti, “Bunun, bu düşüş aşamasının bitip bitmediğine dair burada izlenmesi gereken başka bir gösterge olduğunu düşünüyorum” dedi.

JPMorgan tarafından Bitcoin Piyasa Tahmini

JPMorgan analisti Nikolaos Panigirtzoglou, mevcut bitcoin ayı piyasasının ne zaman biteceğini beklediğiyle ilgili görüşünü paylaştı. Salı günü CNBC ile yaptığı röportajda analist, tüm kripto para birimlerinin kripto para birimi pazar payı tekrar %50’nin üzerine çıktığında Bitcoin fiyat düşüşünün muhtemelen sona ereceğini belirtti. Açıkladı:

Bitcoin’in toplam kripto para piyasa değeri içindeki payı açısından sağlıklı bir sayı %50 veya daha fazladır. Bence bu, ayı evresinin bitip bitmediğine dair burada izlenmesi gereken bir başka gösterge.

JPMorgan analisti, “Nisan başında %60 civarındaydı” diyerek, Bitcoin’in nispeten düşük pazar payının olumsuz bir sinyal olduğunu ve BTC’ye olan ilginin nispeten düşük kaldığını öne sürdüğünü ekledi. Ancak Panigirtzoglou, Bitcoin’in pazar payının son haftalarda arttığına dikkat çekti.

Bitcoin baskınlığı şu anda %46 civarında ve Bitcoin.com Markets’ten alınan verilere göre BTC’nin fiyatı yazının yazıldığı sırada 34.609 dolar.

JPMorgan analisti, büyük yatırımcıların Bitcoin’deki düşüşü satın aldığına dair çok az kanıt görürken, şunları kaydetti:

Ethereum fonlarına giriş son iki ila üç hafta içinde yavaşladı, aynı zamanda Bitcoin fonlarına giriş iyileşti. Bu, bazı kurumsal yatırımcıların Bitcoin satın alırken ve diğer kripto para birimlerini satarken göreceli bir değer fırsatı görebileceği anlamına geliyor.

Geçen hafta, başka bir JPMorgan analisti, kripto piyasasının henüz sağlıklı olmasa da toparlandığını söyledi. Ek olarak, kripto piyasası için kısa vadeli beklentiler “zorlu” diye ekledi ve daha fazla satış konusunda uyardı.

Panigirtzoglou, bu ayın başlarında Bitcoin vadeli işlem trendinde “olağandışı bir gelişme” olduğunu söyledi. “Geçmişe dönüşün son birkaç hafta içinde olumsuz bir sinyal olduğuna ve ayı piyasasına işaret ettiğine inanıyoruz” diye yazdı.

Bu arada, JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, geçen ay Finansal Hizmetler Meclisi’nin kripto para birimiyle ilgili komitesi önünde yaptığı duruşmada, insanlara kişisel tavsiyesinin Bitcoin’den uzak durmak olduğunu söyledi. Bununla birlikte, JPMorgan’ın müşterilerinin kripto para birimine maruz kalmak istediğini itiraf etti.

JPMorgan’ın Bitcoin tahmini hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Fotoğraf kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

sorumluluk reddi: Bu makale bilgilendirme amaçlıdır. Alım veya satım teklifinde bulunmak için doğrudan bir teklif veya talep veya herhangi bir ürün, hizmet veya şirketin tavsiyesi veya onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal veya muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal veya hizmetin kullanımı veya bunlara güvenilmesinden kaynaklanan veya bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar veya kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu değildir.