Kanada'daki Basketbol Oyuncularına Bitcoin Olarak Ödenecek – Bitcoin Information - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  496,18
  % -1,54
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5176
  % -0,55
 • € EURO
  10,1401
  % -0,32
 • BIST 100
  1.363,28
  % -0,29
 • BITCOIN/TL
  267951,681
  % 0,69
 • ETHEREUM/TL
  15906.36
  % 0,04
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,3079
  % -0,90
 • £ POUND
  11,8167
  % -0,71

Kanada’daki Basketbol Oyuncularına Bitcoin Olarak Ödenecek – Bitcoin Information

Kanada’daki Basketbol Oyuncularına Bitcoin Olarak Ödenecek – Bitcoin Information

Kanada erkek basketbol ligi CEBL, profesyonel basketbol oyuncularına maaşlarının bir kısmını kripto para biriminde alma fırsatı sunuyor. Yeni ödeme seçeneği, Kanada kripto para borsası Bitbuy ile yapılan ortaklık sayesinde mümkün oldu.

Bitbuy, Kanada doları maaşlarını Bitcoin’e çevirecek

Kanada Elit Basketbol Ligi (CEBL), Bitbuy ile anlaşmayı 24 Haziran’da üçüncü sezonunun başlamasından birkaç gün önce duyurdu. Dört yıl önce kurulan lig, tamamı Canadian Basketball Ventures Group’a ait olan ve yönetilen altı takımla 2019’da başladı. Şimdi kripto ortaklığının Kuzey Amerika’daki profesyonel bir spor ligi için türünün ilk örneği olacağı söyleniyor. CEBL Komiseri ve CEO’su Mike Morreale şunları söyledi:

Bitbuy ile olan ortaklığımız, oyunculara olan bağlılığımızı ve ayrıca işimizi nasıl yürüttüğümüze yönelik ileriye dönük yaklaşımımızı ifade ediyor. Bitbuy’un Kanada’nın resmi ulusal profesyonel basketbol ligini büyütmemize yardımcı olan yatırımını takdir ediyoruz.

Bitbuy’un yardımıyla basketbolcular maaşlarının bir kısmını Bitcoin (BTC) olarak almayı seçebilirler. Ticaret platformu, Kanada doları ödemelerini kripto para birimine dönüştürecek ve dijital paraları oyuncuların kişisel kripto cüzdanlarına yatıracak. Kanada’da 300.000’den fazla kullanıcısı olan borsa, CEBL ile yapılan anlaşmanın şartlarına göre ligin resmi sponsoru da olacak.

Basketbolcular Bitcoin maaş seçeneğini soruyor

Bitbuy Pazarlama Başkan Yardımcısı Charlie Aikenhead’e göre ortaklık, sporcuların tazminat hakkında düşünme biçiminde önemli bir değişimi temsil ediyor. “CEBL oyuncularına Bitcoin ile ödeme alarak uzun vadeli varlıklarını korumalarına yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz” diye ekledi ve kripto şirketinin Kanada yerli sporlarını desteklemekten gurur duyduğunu vurguladı.

Bitbuy ve CEBL arasındaki işbirliği, lig yönetimine kripto ödemelerine ilgi gösteren basketbolculara yanıt olarak geliyor. Geçen yıl Kuzey Amerika’da Bitcoin ile ödeme alan ilk profesyonel sporcu olan NFL’den Russell Okung’un davasına atıfta bulunuyorlardı. Aralık ayında Carolina Panthers hücum oyuncusu, 13 milyon dolarlık maaşının yarısını BTC olarak alacağını duyurdu.

Kripto para biriminde tazminat alan ilk CEBL oyuncuları arasında yer alacak olan Guelph Nighthawks’ın güvenlik görevlisi Kimbal Mackenzie, bir basın açıklamasında şunları söyledi:

Bitcoin ile ödeme alabilmek beni inanılmaz heyecanlandıran bir şey. Geleceğin kripto para birimi olduğuna inanıyorum.

Mackenzie, bunun önümüzdeki birkaç on yıl içinde değeri büyük ölçüde artacak bir yatırım olduğuna inanıyor ve kararının verildiğinde ısrar ediyor. Onun bakış açısına göre kripto maaş seçeneği, CEBL’nin dünyanın en iyi profesyonel spor liglerinden biri olduğunun da altını çiziyor.

Hem perakende yatırımcılar hem de işletmeler küresel pandemi nedeniyle belirsiz ekonomik zamanlarda fonlarını korumaya çalıştıkları için kripto para fiyatları geçen yıl önemli ölçüde arttı. En büyük piyasa değerine sahip kripto para birimi BTC, Nisan ayında 63.000 doların üzerinde rekor bir seviyeye ulaştı. O zamandan beri kripto para başına 40.000 doların altına düştü ve şu anda Cumartesi günü 35.000 ile 36.000 dolar arasında işlem görüyor.

Diğer spor liglerinin oyuncularına kripto para biriminde ödeme alma seçeneği sunmasını bekliyor musunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Bu hikayedeki etiketler

Basketbol, ​​basketbol ligi, basketbol oyuncusu, Bitbuy, Bitcoin, BTC, Kanada, Kanada, CEBL, COIN, Coins, Crypto, Crypto Exchange, Crypto Payments, Cryptocurrencies, Cryptocurrency, Exchange, Futbol, ​​NFL, Ödemeler, oyuncular, oyuncular, ücretler, Maaşlar, cüzdanlar

Fotoğraf kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

sorumluluk reddi: Bu makale bilgilendirme amaçlıdır. Alım veya satım teklifinde bulunmak için doğrudan bir teklif veya talep veya herhangi bir ürün, hizmet veya şirketin tavsiyesi veya onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal veya muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal veya hizmetin kullanımı veya bunlara güvenilmesinden kaynaklanan veya bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar veya kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu değildir.