Kredi Kartı ile Vergi Ödemesi - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  524,21
  % 1,16
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5751
  % 0,78
 • € EURO
  10,4737
  % 0,51
 • BIST 100
  1.422,06
  % 0,50
 • BITCOIN/TL
  289106,644
  % -7,21
 • ETHEREUM/TL
  18943.39
  % -12,74
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,6148
  % 0,39
 • £ POUND
  12,1759
  % 0,51

Kredi Kartı ile Vergi Ödemesi

Kredi Kartı ile Vergi Ödemesi

Kredi kartı artık her alanda oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Genel olarak alışverişlerde kullanılan kredi kartı artık bütün ihtiyaçlarımızı karşılamak için kullanılabilir hale gelmiştir. Kredi kartı ile vergi ödemesi imkânı ile ödemeniz gereken bütün vergileri kredi kartı yardımı ile ödeyebilirsiniz. Bu uygulamalardan hem şirketler hem de özel kişiler yararlanabilir. Kredi kartınıza ayrıca bir özellik tanımaya gerek duymaksızın vergi ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Nakit Ödeme Yerine Kredi Kartları Tercih Ediliyor

Vergilerinizi nakit ödemekte zorluk çekiyorsanız kredi kartını tercih edebilirsiniz. Bu sayede borcunuzu belirli bir süre ertelemiş olursunuz. Özellikle motorlu taşıt vergilerini öderken taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Toplam borcunuzu bir seferde ödemektense taksitli bir şekilde kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Bunun yanında şirketlerde ödemesi gereken vergilerini kredi kartı yardımı ile ödeyebilir. Kredi kartı ile vergi ödemek için şirket bilgilerinizle vergi sistemine giriş yapmanız yeterlidir. Şirketlerin vergilerini kredi kartı ile öderken dikkat etmesi gereken bir durum vardır. Vergilerinizi ödeyeceğiniz kredi kartı şirket kredi kartı olmalıdır. Bilindiği üzere ortakların ve ya şirket sahibinin şahsi kredi kartı ile yapacağı ödeme işlemleri muhasebe kayıtlarında geçersiz kılınmaktadır. Bu durumu yaşamamak için şirket kredi kartını kullanmakta özen göstermelisiniz.

Kredi kartı ile vergi ödemesi nasıl yapılır diye merak ederseniz birkaç yol izleyebilirsiniz. Kredi kartına sahip olduğunuz bankanın internet şubesine girip, menüleri takip ederek vergi ödeme seçeneğinden ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Burada sizin ihtiyacınız olan vergi tahakkuk numarasıdır. Bu numarayı sisteme girdiğinizde borcunuz karşınıza çıkacaktır. Aynı işlemi vergi sistemine girerek de yapabilirsiniz. Motorlu taşıtlar vergisi kredi kartı ile ödemek istiyorsanız, vergi sistemine aracınızın plakası, vatandaşlık numaranız ve tescil tarihinizi girmeniz gerekiyor. Burada aracınıza ait borçları görebilir ve ödeyebilirsiniz. Bunun yanında bazı bankalara tanınan taksit seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz.