Kredi Kartlarının Kullanım Kolaylığı - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  524,21
  % 1,16
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5751
  % 0,78
 • € EURO
  10,4737
  % 0,51
 • BIST 100
  1.422,06
  % 0,50
 • BITCOIN/TL
  290088,136
  % -6,71
 • ETHEREUM/TL
  18983.11
  % -12,18
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,6148
  % 0,39
 • £ POUND
  12,1759
  % 0,51

Kredi Kartlarının Kullanım Kolaylığı

Kredi Kartlarının Kullanım Kolaylığı

Kredi kartı ülkemizde milyonlarca kişi tarafından ödemelerde kullanmaktadır. Kredi kartı doğru kullandığında faydalı bir ödeme aracıdır. Ayrıca bu özelliği dışında kredi kartlarına birçok yeni özellikler de eklenerek daha çok hizmetinden yararlanılmaya başlanılmıştır.

Kredi kartlarını kullanırken dikkat etmeniz gereken durumlar vardır. Yaptığınız harcamaların toplam gelirinizin üzerinde olmaması önemlidir. Kredi kartınıza ait faiz, ücret ve komisyonlar hakkında Bankacılık Hizmetleri Sözleşmesi’ni okumanız yararlı olacaktır. Kredi kartının numarası, son kullanma tarihi ve güvenlik kodu sizler için özel numaralardır. Bu numaraları kartınız değiştiğinde anlaşmış olduğunuz abonelikler, sigorta, OGS & HGS gibi yerler ile tekrardan paylaşmanız ödemelerinizin düzenli devam edebilmesi için önemlidir. Kredi kartınız ile yaptığınız harcamaların ödeme günü geldiğinde mutlaka ödemeniz gereken miktar asgari tutarıdır. Bu ödemeyi geciktirdiğinizde fazla faiz ödemek zorunda kalmayacağınız gibi kredi notunuz da düşmemiş olacaktır. Bu durumlara dikkat ettiğiniz takdirde herhangi bir sorun yaşamadan kredi kartını kullanma kolaylığından yararlanmış olacaksınız.

Kredi Kartınızın Güvenliğinde Sizin de Etkiniz Var

Kredi kartı bankalarca sizlere teslim edildiği andan itibaren kartın sorumluluğu size ait olmaktadır. Kartınız çalındığında ya da kaybettiğinizde mutlaka bankanıza bildirmeniz gerekecektir. Ayrıca size özel kart numarası, son kullanma tarihi, güvenlik numarasını kimse ile paylaşmamanız önemlidir. Günümüzde bu bilgiler ile sanal ortamda kart kullanımı yapılabilmektedir. Kart şifrenizi kimse ile paylaşmamalısınız.

Bu bilgiler doğrultusunda kredi kartınız ile kolayca ve güvenilir bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Sizlere her bankanın ayrı faiz oranları ile kredi kartı ile alışveriş yapma, nakit avans çekme, taksit yapma ve kredi kartınıza size özel kampanyalarından yararlanarak ödeme yapma gibi özelliklerini kullanabilirsiniz.