Kredi Puanı Düşük Olanlara Kredi İmkânı Tanıyan Bankalar - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  396,72
  % -0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  6,9506
  % -0,21
 • € EURO
  8,4350
  % 0,00
 • BIST 100
  1.564,28
  % 1,16
 • BITCOIN/TL
  365888,485
  % 1,87
 • ETHEREUM/TL
  13408.36
  % 1,11
 • AVUSTRALYA DOLARI
  5,4633
  % 0,94
 • £ POUND
  9,7536
  % 0,04

Kredi Puanı Düşük Olanlara Kredi İmkânı Tanıyan Bankalar

Kredi Puanı Düşük Olanlara Kredi İmkânı Tanıyan Bankalar

Günümüzde nakit ihtiyaçları doğan insanlar kredilere başvuruyor. Bazı krediler koşulsuz şartsız kullanılabilirken çoğu kredide gerekli bazı şartları sağlamanız gerekiyor. Öncelikle krediyi kullanmak için geçmiş dönemde yaptığınız ödemelerin ve geçmiş borçlarınız da önemli olduğunu belirtmekte fayda var. Kredi sicil notunuza göre kredi kullanma durumunuz değişebilir. Genel olarak bankalar kredi notu düşük olanlara kredi vermemektedir. Kredi puanı düşük olanlara kredi imkân tanıyan bankalar olsa da birçok banka bu kredi notuna göre işlem yapmaktadır.

Kredi Sicil Notu Nedir?

Kredi sicil notu, geçmiş yıllara göre yapmış olduğunuz işlemlerinizden yola çıkarak ortaya çıkarılan bir karnedir. Bu karnede geçmiş döneme ait yaptığınız ödemeler, ödemeleri geciktirme durumunuz, yaptığınız gecikmelere karşılık biriken faiz oranları gibi durumlar göz önünde bulundurulur. Sonrasında ise 0 ile 1900 arasında bir puanlama yapılır. 0 ile 699 arasında olan puanlamalar en kötü kredi sicil notuna sahip bireylerdir. Böyle bir kredi siciliniz mevcut ise kredi kullanmanız zordur. Fakat yine de bu durumda da kredi kullandıran bankalar mevcuttur. 700 ile 1099 seviyeleri arasında bir kredi notunuz var ise bu orta riskli grupta olduğunuz anlamına geliyor. 1100-1499 arasındakiler düşük riskli, 1500 ile 1699 arasında olanlar iyi, 1700 ile 1900 arasında olanlar ise çok iyi kategorisinde yer almaktadır. Puanınız 1900’e yaklaştıkça kredi kullanmanız daha kolay olacaktır.

Kredi Sicil Notu Düşük Olursa Kredi Çekilir Mi?

Düşük kredi notunuz olsa dahi kredi kullanmanız mümkündür. Kredi puanı düşük olanlara kredi imkânı tanıyan bankalar aracılığı ile siz de kredi kullanabilirsiniz. Bazı şartlarını yerine getirdikten sonra banka kredi kullanmaya imkân tanıyor. Kimi zaman bir ipotek kimi zaman ise istenilen şartlarda kefil ile herkese kredi imkânı sunuluyor. Düşük puanlılar için sunulan bu krediler bankadan bankaya göre değişmektedir. Miktarlar ve şartlar her bankada farklıdır. Siz de bankaları ve istedikleri şartları inceleyerek kendinize en uygun krediyi seçebilirsiniz.

Düşük Sicil Notuna Kredi Veren Bankalar

En kötü sicile sahip olan ve 0 ile 699 arasında bir puana sahip olan kişilere kredi veren bankalar mevcuttur. BURGANBANK bu bankalardan birisidir. Siz de bankanın web sitesi aracılığı ile hesap açabilir, kredi başvuru formunu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz. Memur kefil isteyen BURGANBANK başvuru sonucunu telefonunuza SMS olarak bildiriyor. Sonrasında ise işlemler için şubeye yönlendirme yapıyor. Yine riskli gruba kredi veren bankalardan bir diğeri ise Alternatif Bank olarak karşımıza çıkıyor. Bu banka da mevcutta üzerinize olan gayrimenkul veya araçlara ipotek koymak kaydıyla kredi verebilmektedir. Alacağınız miktar ipotek koyulacak aracın veya gayrimenkulün değerine göre değişebilmektedir. Burganbank ve Alternatif Bank’a ek olarak Fibabank’da kredi puanı düşük olanlara kredi imkânı tanıyan bankalar arasında yer alıyor. Bu banka da mevcut müşterisi olduğunuz taktirde kredi kullanma imkânı sunuyor. Onaylandıktan sonra para mevcut hesabınıza yatırılıyor.

Banka Dışında Kredi Sunan Kurumlar

Eğer düşük kredi puanınız var ve tavsiye edilen bankalardan da kredi alamıyorsanız bu durumda farklı kredi veren kurumlara başvurabilirsiniz. İnternet paketinizin bulunması, sabit hat sahibi olmanız veya faturalı bir hattınızın olması bu kurumlardan kredi almanızı kolaylaştırıyor. Bu tarz kurumlar vasıtasıyla kredi alırken dikkatli olmalı ve güvenilir firmaları tercih etmelisiniz. Eğer banka aracılığı ile kredi alacaksanız ve kredi puanınız düşük ise bahsettiğimiz 3 bankaya kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Büyük ihtimalle krediniz onaylanacak ve para hesabınıza en kısa sürede geçecektir.