Ledger Nano X İncelemesi - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  397,21
  % -0,13
 • AMERIKAN DOLARI
  6,9586
  % -0,10
 • € EURO
  8,4507
  % 0,18
 • BIST 100
  1.565,53
  % 1,24
 • BITCOIN/TL
  366477,143
  % 2,34
 • ETHEREUM/TL
  13386.45
  % 1,27
 • AVUSTRALYA DOLARI
  5,4700
  % 1,06
 • £ POUND
  9,7712
  % 0,20

Ledger Nano X İncelemesi

Ledger Nano X İncelemesi

Ledger Nano X, akıllı telefon kullanıcıları göz önünde bulundurularak tasarlanmış yeni bir kripto donanım cüzdanı türüdür. Selefi Ledger Nano s’den farklı olarak, Ledger Nano X, Bluetooth bağlantısı, daha büyük ekran ve 100’e kadar farklı kripto para birimi cüzdanı kurmanızı sağlayan daha fazla iç alan ile birlikte gelir. Bu nedenle, hareket halindeyken kripto holdinglerinize erişmenizi ve tek bir yerde farklı bir portföy tutmanızı sağlayan bir kripto cüzdanı arıyorsanız, bu Ledger Nano X incelemesi kaşıntılı sorularınızın çoğuna cevap verecektir.

Bu Ledger Nano X incelemesinde, Ledger Nano X çoklu para birimi desteğine, tasarıma, kullanım kolaylığına, güvenlik özelliklerine ve nasıl kurulacağına bakıyoruz.

Ledger Nano X İnceleme Özeti

Ledger Nano X, Ledger Nano S’nin dezavantajları olarak görülebilecek şeyleri geliştiren yepyeni bir donanım cüzdanıdır.

Daha büyük ekran
Geliştirilmiş navigasyon sistemi
Android ve iOS için Mobil defter canlı desteği
Farklı kripto para birimleri için 100’e kadar farklı uygulama yüklemenizi sağlayan ekstra depolama alanı
Hareket halindeyken cihaza güç sağlamak için şarj edilebilir pil.

Ledger Nano X ships with several handful items, including:

 • 1 hardware wallet
 • 1 USB cable
 • 1 getting started leaflet
 • 3 recovery sheets
 • 1 keychain strap

Ledger Nano X Desteklenen Kripto Para Birimleri

Ledger Nano x, birden fazla kripto para birimini saklamak için harika bir cüzdandır. Birincisi, Ledger 1100’den fazla farklı dijital varlık için en çeşitli desteklerden birini sağlar. İkincisi, Ledger Nano X, aşağıdakiler de dahil olmak üzere en popüler kripto para birimleri için 100’e kadar farklı kripto para birimi cüzdan uygulaması yükleyebilecek şekilde tasarlanmıştır:

Bitcoin
Ethereum ve tüm ERC-20 belirteçleri
Litecoin
XRP
TRON
EOS
Bitcoin Nakit
Monero
Binance Madeni Para
Cardano
Zcash
Tether ve diğerleri.

Ledger Nano X tarafından desteklenen varlıkların çoğu, KeepKey veya Trezor gibi rakip donanım cüzdanları tarafından desteklenmiyor.

Selefi gibi, Ledger Nano x, herhangi bir zamanda yeniden yükleyebildiğiniz için uygulamaları tam cüzdanlarla silmenize izin verir.

Genel olarak, Ledger Nano X, birden fazla kripto para birimini tek bir yerde saklamak ve yönetmek için tasarlanmış mükemmel bir donanım cüzdanıdır.

Burada Ledger tarafından desteklenen tüm paraları kontrol edebilirsiniz.

Ledger Nano X: Güvenlik Özelliklerine Genel Bakış
Ledger’in donanım aygıtları, cihaz güvenliği söz konusu olduğunda iyi kurulmuş bir üne sahiptir. Ledger Nano X istisna değildir ve biri cihazın işletim sisteminden (STM32WB55) ve özel anahtar şifrelemesi ve işlemlerin imzalanması için ayrı bir çip (ST33J2M0) olmak üzere iki dahili çip ile birlikte gelir.

Bu kompozisyon, Ledger Nano X’i neredeyse kırılmaz hale getirir-en kritik bilgiler cihazın ekranında görüntülenir. Cihazın BOLOS işletim sistemi tarafından korunmaktadır.

Ayrıca, tıpkı Ledger Nano S’de olduğu gibi, Ledger Nano X sizi yetkisiz erişime karşı korumak için bir parola ayarlamanıza izin verir.

Selefinden farklı olarak, Ledger Nano X’in kullanışlı özellikleri ve ek özellikleri, ek başarısızlık noktaları sunar. Bluetooth ve daha fazla dahili bellek, bilgisayar korsanlarının ve gelişmiş kötü amaçlı yazılımların kullanabileceği teorik olasılığı kesinlikle artırır. Bununla birlikte, en temel güvenlik ipuçlarını takip ederseniz, böyle bir senaryo çok olası değildir. Şifreleme, dijital güvenliğin büyülü temelidir ve cihaza olan Bluetooth bağlantınız tehlikeye girmiş olsa bile, bilgisayar korsanları cihazınızı veya şifrelenmiş verilerini engelleyemez.

Bu nedenle, Ledger Nano X şüphesiz güvenilir ve güvenilir bir soğuk hava deposu çözümüdür.

Ledger Nano X: Tasarım ve Kullanılabilirlik İncelemesi

Boyut ve görünüm açısından, Ledger Nano X, Ledger Nano s’ye çok benzer.biraz daha ağır ve daha geniş bir ekrana sahip olsa da, her iki cihaz da nispeten küçük, kompakt ve avucunuza kolayca sığar. Göze çarpan bir başka değişiklik de gezinme düğmeleridir. Ekranın yanındaki daire içinde bulunurlar. Yeni konuma rağmen, hala aynı şekilde çalışıyorlar – bunları menüde gezinmek için kullanıyorsunuz. Her ikisine de aynı anda basmak, onaylamak veya “girmek ” anlamına gelir.”

Tasarımda bir diğer önemli gelişme gerçek ekran boyutudur. Çoğu kripto hayranının sevinci için, sonunda tüm cryptocurrency cüzdan adreslerini görüntüler, böylece tüm adresi doğrulayabilmek için kaydırmanız gerekmez.

Kullanılabilirlik ile ilgili olarak, en önemli değişiklik, cüzdanınızı kullanmanıza ve akıllı telefonunuzu kullanarak hareket halindeyken varlıklarınızı yönetmenize izin veren Bluetooth bağlantısından kaynaklanmaktadır. Eski güzel USB-C kablosunu kullanarak bilgisayarınıza bağlayabilseniz de, Android ve iOS telefonlar için Ledger Live mobil uygulamaları hayatı çok daha rahat hale getiriyor – bundan sonra, bir bilgisayara ulaşmadan soğuk depodan hızlı bir şekilde para taşıyabilirsiniz.

Ledger Live’ı bilgisayarınızda kullanmanın yanı sıra, USB-C kablosu hala cihazı şarj etmenin önemli bir işlevini yerine getirir. Tam bir bataryaya sahip olmak, ihtiyacınız olduğunda hareket halindeyken Ledger Nano X’i kullanabilmenizi sağlar.

Yeni Ledger Nano X’i inceledikten sonra, Ledger’in müşterilerinin geri bildirimlerini dinlediği açıktır. Ledger Nano X bir istisna değildir, bu yüzden 2020’in en sıcak cryptocurrency soğuk depolama çözümlerinden biridir.

Ledger Nano X İncelemesi: Fiyat Karşılaştırması
Aşağıdaki tablo, en rekabetçi kripto donanım cüzdanlarının düzgün bir özetini ve gözden geçirmesini sağlar.

DevicePriceRelease DateSupported Cryptocurrencies
Ledger Nano S$5920161100+
Ledger Nano X$11920191100+
Trezor One$7820141000+
Trezor Model T$17020181000+
KeepKey$79201540

Tabloya bakılırsa, Ledger Nano X’in, çeşitli bir kripto para birimi portföyünü tutmalarını, hareket halindeyken işlem yapmalarını ve endüstri sınıfı güvenliği sağlayan tek elden bir cihaz arayan kripto para birimi yatırımcıları için mevcut en iyi çözümlerden biri olduğu açıktır. Yine de, iki Ledger Nano S’nin bir fiyat etiketi ile geliyor, bu yüzden gerçekten ne tür bir soğuk hava deposu aradığınıza bağlı – Nano Ledger S, 3 farklı dijital varlıktan daha azını tutan ve ticaret yapan her yatırımcı için bunu kesinlikle yapacak (veya çoğu ERC-20 belirteçleri ise daha fazla).

Ledger Nano X İncelemesi: Buna Değer Mi?

Ledger Nano X’e göz atmak, yeni nesil bir donanım cüzdanı olduğu için çok eğlencelidir. Eski cihazları tozda bırakır, ancak bu aynı zamanda fiyat etiketine de yansır, bu yüzden belki de hem Bitcoin hem de altcoinlere yoğun bir şekilde yatırım yapan insanlar için en uygunudur. Ledger Nano X ile ilgili en iyi şey, piyasadaki en gelişmiş donanım cüzdan seçeneklerinden biri haline getiren kullanılabilirlik ve kolaylık geliştirmeleridir.