metrekare bitcoin kullanan merkezi olmayan bir finans kuruluşu inşa ediyor - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  496,18
  % -1,54
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5176
  % -0,55
 • € EURO
  10,1401
  % -0,32
 • BIST 100
  1.363,28
  % -0,29
 • BITCOIN/TL
  266941,579
  % -2,74
 • ETHEREUM/TL
  15941.64
  % -4,99
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,3079
  % -0,90
 • £ POUND
  11,8167
  % -0,71

metrekare bitcoin kullanan merkezi olmayan bir finans kuruluşu inşa ediyor

metrekare bitcoin kullanan merkezi olmayan bir finans kuruluşu inşa ediyor

Twitter’ın yaratıcısı, kurucu ortağı ve başkanı ve Square’in kurucu ortağı ve CEO’su Jack Dorsey, 4 Haziran 2021’de Miami, Wynwood’daki Mana Kongre Merkezi’nde düzenlenen bir kripto para birimi konferansı olan Bitcoin 2021 Konvansiyonu’nda sahneye çıkıyor. Florida.

Joe Raedle | Getty Resimleri

Ödeme şirketi Square, Bitcoin ile “merkezi olmayan finansal hizmetlere” odaklanan bir iş başlattı.

Square CEO’su ve Bitcoin polisi Jack Dorsey Perşembe günü geç saatlerde Twitter’da şirketin “tek amacı gözetimsiz, lisanssız ve merkezi olmayan finansal hizmetler oluşturmayı kolaylaştırmak olan açık bir geliştirici platformu oluşturmaya odaklandığını” söyledi.

Yeni kuruluş, Satıcı, Nakit Uygulaması ve yakın zamanda satın alınan Tidal mağazalarını içerecek.

Merkezi olmayan finansal uygulamalar veya DeFi uygulamaları, bankalar gibi merkezi otoritelere dayanmayan, bunun yerine işlemleri yürütmek için blok zinciri tabanlı akıllı sözleşmeleri kullanan uygulamalardır. Çoğu, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiştir.

DeFi uygulamaları, daha erişilebilir, verimli ve nispeten ucuz olan finansal işlemleri mümkün kılar. Ayrıca, DeFi ekosistemine katılarak – sermayeyi akıllı sözleşmelere “bağlayarak” yaklaşık %15 ila %30 arasında getiri elde edebilen getiri arayanlar için de çok çekicidirler.

Needham’dan John Todaro, DeFi fırsatıyla ilgili yakın tarihli bir raporda, “DeFi platformları geleneksel bankalara ve finansal hizmetler şirketlerine benzer şekilde çalışır ve gelecek yıllarda kesinti riski oluşturabilir” dedi. “Mevcut kârlı ortamda, geleneksel finansal ürünlerden önemli ölçüde daha yüksek getiri sunan DeFi platformlarına olan talep arttı.”

Ancak, genel olarak kripto para birimi etkinliği gibi, DeFi de düzenleme, varlık oynaklığı ve teknolojinin kendisi dahil olmak üzere birçok farklı türde risk taşır. İşlemleri kolaylaştıracak bankaların veya diğer üçüncü şahıs şirketlerin yokluğunda, potansiyel olarak kaybolabilecek fonlar için bir sigorta yoktur. Kripto para birimleri değişkendir; bu, teminat olarak verilen varlıkların bir gerilemede hızla değer kaybedebileceği ve bu da pozisyonların tasfiye edilmesine yol açabileceği anlamına gelir. Ve orijinal akıllı sözleşme kodunda hatalar olabilir.

DeFi Pulse’a göre, şu anda DeFi ile ilgili sözleşmelere bağlı olan fonların mevcut tahmini değeri 55.21 milyar dolar.

Dorsey, ekibin “açık bir yol haritası, açık geliştirme ve açık kaynak” içeren şeffaf bir şekilde inşa etmeye çalıştığını söyledi.

Square’in tüketici ürünü Cash App içinde stratejik girişimlere liderlik eden Mike Brock, yeni işi yönetecek.

Takip eden bir tweet’te “Teknoloji her zaman bir ademi merkeziyetçilik hikayesi olmuştur” dedi. Matbaadan internete ve bitcoin’e kadar, teknolojinin gücü kitlelere dağıtma ve insan potansiyelini iyilik için açığa çıkarma gücü var ve bunun bir sonraki adım olduğuna inanıyorum.”