Milyarder Carl Icahn, 'Büyük Bir Yolda' Kripto ile İlişkiye Girmeyi Düşünüyor - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  496,18
  % -1,54
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5176
  % -0,55
 • € EURO
  10,1401
  % -0,32
 • BIST 100
  1.363,28
  % -0,29
 • BITCOIN/TL
  267683,144
  % 0,60
 • ETHEREUM/TL
  15895.62
  % 0,06
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,3079
  % -0,90
 • £ POUND
  11,8167
  % -0,71

Milyarder Carl Icahn, ‘Büyük Bir Yolda’ Kripto ile İlişkiye Girmeyi Düşünüyor

Milyarder Carl Icahn, ‘Büyük Bir Yolda’ Kripto ile İlişkiye Girmeyi Düşünüyor

Son zamanlarda, Amerikan holdingi Icahn Enterprises’ın Başkanı milyarder aktivist yatırımcı Carl Icahn, piyasaların durumu, enflasyon ve Bitcoin ve Ethereum’un yüksek enflasyona karşı bir önlem olarak potansiyel kullanımı hakkındaki en son düşüncelerini paylaştı.

Icahn’ın 26 Mayıs’ta Bloomberg TV’nin “Bloomberg Markets: The Close” programında Caroline Hyde ile yaptığı röportaj sırasındaki yorumları.

İşte birkaç önemli nokta:

“Gerçekten bu paraya çok para pompaladığımızı düşünüyorum, bu ekonomiye çok para pompalıyoruz ve açıkçası enflasyon alacaksınız… zaten var. Dolayısıyla bu enflasyonla başa çıkabilmeniz ve bence frene basabilmeniz gerekiyor.”
“Bugün bu yatırımların çoğuna bakarsanız… Hepsinin kötü olduğunu söylemiyorum… Kripto para birimine sahip olmasam da, bunun için bir şeyler olabileceğini düşünüyorum.”
“Sanırım burada belirli bir aşırılığa gidiyoruz [yani. borsada]… Değer bazında, bu ülkelerin çoğu gülünç bir şekilde fiyatlandırılıyor… ve sonunda buna aşırı enflasyon olmadan sahip olamazsınız ve bu yüzden ödenmesi gereken bir bedel olacaktır.”
“Bu kripto para birimi gibi bir para birimi, ona bakıp ‘gerçekten değeri yok’ diyorsunuz… Eleştirmenler böyle diyor – ve şu anda benim hiç param yok – ama yapabileceğiniz bir şey arıyorsanız başka bir değer deposu var, eleştiri biraz, ‘peki, kripto para biriminin değeri nedir’ dediğinizde yanlış mı söyleyeyim. Peki, doların değeri nedir? Doların gerçekten tek değeri, onu vergi ödemek için kullanabilmenizdir.”
“Ethereum ile, temel blok zinciridir… Ethereum’un iki şeyi vardır. Ödeme sistemi olarak kullanabileceğiniz gibi mağaza değeri olarak da kullanabilirsiniz.”
“Bitcoin farklıdır. Demek istediğim, benim için sadece bir değer deposu.”
“İşin tamamına ve buna Icahn Enterprises ile nasıl ve nispeten büyük bir şekilde dahil olabileceğime bakıyorum çünkü burada şu ya da bu şekilde kalacağını düşünüyorum.”
“Bizim için büyük bir yol, birkaç jeton ya da başka bir şey almak olmazdı… Biliyorsunuz, birkaç jeton almayacağım. onun gibi. Eğer yardımcı olabilirsem piyasada işlem yapmaya inanmıyorum.”
“Bizim için büyük bir yol bir milyar dolar, bir buçuk milyar dolar, bunun gibi bir şey olurdu, ama bu bizim için bir tür büyük yol olurdu sanırım, ama bazen bundan daha büyük, bazen çok daha küçük gidiyoruz.” . Tam olarak söylemeyeceğim, ancak bu diğer şeylerin çoğu, bence aşırı değerliler.”
Icahn’ın son yorumları, CNBC ile yaptığı röportajda kripto para birimlerini “saçma” olarak nitelendirdiği 6 Şubat 2018’dekinden çok farklı bir duruşu yansıtıyor:

“Kripto para birimlerini sadece, onları anlamadığım için sevmiyorum … Onları nasıl düzenlersiniz? … Hey, belki onlar için çok yaşlıyım, ama kesinlikle bu şeye dokunmam.”