Nedir Bu WhatsApp Sözleşmesi - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  399,02
  % 0,32
 • AMERIKAN DOLARI
  6,9581
  % -0,11
 • € EURO
  8,4390
  % 0,05
 • BIST 100
  1.556,90
  % 0,68
 • BITCOIN/TL
  367778,716
  % 1,67
 • ETHEREUM/TL
  13375.57
  % 0,26
 • AVUSTRALYA DOLARI
  5,4685
  % 1,03
 • £ POUND
  9,7567
  % 0,07

Nedir Bu WhatsApp Sözleşmesi

Nedir Bu WhatsApp Sözleşmesi

Whatsapp Sözleşmesi Nelere Dahil ?

Whatsapp akıllı telefonlarımız için geliştirilmiş, uygulamayı kullanan insanların mesajlaşma, arama gibi unsurlar için kullandıkları bir platformdur.

Sözleşme

4 Ocak 2021 tarihinde her birimizin telefonuna gelen whatsapp uygulamasına girdiğimizde karşımıza çıkmıştır. Bu sözleşme zorunlu bir sözleşme olduğu için insanlara gönderilmiştir.

Bildiğimiz üzere Whatsapp Facebook bünyesi altındadır. Kullanıcılar bilgilerini Facebook tarafından yayılmasından oldukça rahatsızlık duyuyordu. Facebook bünyesi altında olan Whatsapp da bilgilerini doğrudan Facebook’ da paylaşılmasını istiyor. Sözleşmede iki unsur sunuldu ya Facebook’ta paylaşılacak ya da uygulamayı silersiniz gibi bir ifade kullanıldı. Kullanıcılar sözleşmeyi kabul ederlerse uygulamayı kullanılabilecek, bu sözleşmeyi kabul etmeyenler ise uygulamayı kullanamayacak ve silmek zorunda kalacak. Şu anlık bilgilere göre sözleşmeyi kabul ettikten sonra geri dönüş olacak mı olmayacak mı bununla ilgili bir bilgi elimize henüz geçmemiştir.

Whatsapp sözleşmesi 8 şubata kadar kullanıcılarına süre vermiştir ve Whatsapp ilkelerini kabul etmeyenler artık bu uygulamayı kullanamayacak.

Mesajlar bağlantılar, durum bilgisi, işlem ve ödeme belgeleri, çerezler, konum bilgileri, kullanıcı şikayetleri, kullanıcı şikayetleri, kurumsal etkileşimler.

Herkesin kafasında soru işaretleri bırakan bu sözleşme kimin ne karar vereceğini merakla bekletiyor insanlar uygulamayı kullanmaya devam mı edecek yoksa uygulamayı silecek mi? Twitter’da ilk sıraya gelerek gündemimize oturmuştur. Kullanıcılar ne yapmaları konusunda kararsızlar ve şimdiden yeni uygulamalara yönelen çok fazla insan görüyoruz. Kullanıcıların verdikleri kararlar merakla bekleniyor.