New York Eyalet Meclisinden Kripto Para Hamlesi - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  524,21
  % 1,16
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5751
  % 0,78
 • € EURO
  10,4737
  % 0,51
 • BIST 100
  1.422,06
  % 0,50
 • BITCOIN/TL
  290369,619
  % -6,89
 • ETHEREUM/TL
  19053.95
  % -12,06
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,6148
  % 0,39
 • £ POUND
  12,1759
  % 0,51

New York Eyalet Meclisinden Kripto Para Hamlesi

New York Eyalet Meclisinden Kripto Para Hamlesi

New York eyalet meclisi içerisinde yer alan bankalar komitesinden bir açıklama geldi. Bu açıklama yapılan bir oylama hakkında halkı bilgilendirmek amacıyla paylaşıldı. 30 Mayıs Çarşamba günü itibari ile yapılan oylamanın sonucunda kripto para sektörüyle ilgilenecek ve bu paraları araştıracak bir ekibin kurulmasına karar verildi. Kripto paralar hakkında detaylı araştırma yapacak olan bu ekip ayrıca New York’un kripto para sektöründen nasıl etkileneceği gibi konularda da detaylı araştırmalar yapacak. Yapılan bu hamlenin de kripto para borsasını etkilemesi ve farklı yükselişlerin olması bekleniyor. Ayrıca ekibin bu konularda yapacağı araştırmalar hakkında oluşturacağı raporlar da piyasalar için büyük önem taşıyor.   

Tasarımın Meclisten Geçmesi Bekleniyor

İlk olarak tasarının meclisten geçmesi bekleniyor. Bu onay süreci tamamlandıktan sonra hızlı şekilde ekibin kurulması hedefleniyor. Ekibin sayı olarak 9 kişiden oluşması tahmin edilenler arasında yer alıyor. Ayrıca bu ekibin belirli aralıklarla rapor sunması da istenenler arasında. İlk olarak valiye sunulacak raporun ardından senato başkanına sunulması bekleniyor. Bu aşamadan sonra ise meclis başkanına raporun sunulması gerçekleştirilecek. Rapor sunma işlemlerinin 2019 yılında tamamlanması amaçlanıyor. 2019’un Aralık ayına kadar tamamlanması belirlenecek olan ekipten isteniyor. Ayrıca ekibe bazı haklar da veriliyor. Her türlü hükümet yetkilisinden istediği şekilde yardım almak, organizasyonlardan yardım almak New York kripto para ekibi için başlıca yetkiler arasında yer alıyor.

Ekip Ne Yapacak?

Ekip ilk olarak New York içerisinde yer alan kripto paralar hakkında yapılacak olan yasal bir düzenlemenin ne gibi etkiler doğuracağını araştıracak. Kripto para kullanımının artması durumunda alınan yerel vergi makbuzlarının nasıl etkileneceği de bu ekip tarafından incelenecek olan konuların başında yer alıyor. Ayrıca dijital paralarla ilgili olarak şeffaflık analizi de gerçekleştirilecek. Tasarı eğer meclisten onay alırsa Ekip işlemlere başlayacak. Ekip New York içerisinde yer alan dijital paraların tamamını, borsaları, bu sektörde yatırım yapan ve yapacak olan kişileri, kripto para kazanmak için yapılan kripto para madenciliğine harcanan elektriği inceleyecek. Bu konular hakkında gerekli mercilere detaylı raporlama yapması yine bu ekipten istenenler arasında yer alıyor.