Paraguay'ın Önerilen Bitcoin Faturasının İçinde - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  496,18
  % -1,54
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5176
  % -0,55
 • € EURO
  10,1401
  % -0,32
 • BIST 100
  1.363,28
  % -0,29
 • BITCOIN/TL
  267299,499
  % -2,41
 • ETHEREUM/TL
  15996.82
  % -4,29
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,3079
  % -0,90
 • £ POUND
  11,8167
  % -0,71

Paraguay’ın Önerilen Bitcoin Faturasının İçinde

Paraguay’ın Önerilen Bitcoin Faturasının İçinde

Paraguaylı Kongre Üyesi Carlitos Rejala ile yaptığım bir WhatsApp görüşmesinde, Paraguay’da Bitcoin’i düzenlemek için bir yasa taslağı paylaştı.

WhatsApp’ta Rejala, “Paraguay’daki kripto para birimlerinin inovasyonunu dünyada memnuniyetle karşılıyoruz” dedi. Bu, bu alanda yurt içi ve yurt dışından birçok uzmanın çok güçlü ve zorlu bir ekip çalışmasının sonucudur.”

Tasarının tercüme edilmiş bir versiyonu, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini “sanal varlıklar”, “kriptoaktif” ve “kripto para birimi” olarak ifade eder.

Senatör Silva Facetti ile birlikte üzerinde çalışılan bu yasa tasarısı sekiz sayfa uzunluğunda ve 22 maddeden oluşuyordu. Bu yasa tasarısı, Bitcoin’i yasal ihale olarak tanıyan ve çok fazla bireysel düzenleme içermeyen El Salvador tarafından yakın zamanda geçirilen yasa tasarısından çok daha uzun.

Bu yasa, Paraguay’ın milletvekillerinin ülkedeki Bitcoin madenciliği üzerinde sıkı kontrol aradıklarını, Bitcoin anlaşmalarından yatırımcı koruması sağlamaya çalıştıklarını ve özellikle Bitcoin’in ülkede yasal ihale olmadığını tavsiye ediyor.

Yasa, Bitcoin madenciliği lisansları talep etmek istiyor

“Madde 5”te belirtildiği gibi, Bitcoin madenciliği yapan herhangi bir şirket için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı (MIC) yetkileri tarafından verilen önerilen bir sanal varlık madenciliği lisansı gerekli olacaktır. “Madde 10”, Bitcoin madenciliği yapmak isteyenlerin “endüstriyel elektrik tüketimi için izin başvurusunda bulunmaları” gerektiği konusunda daha fazla ayrıntıya giriyor. Daha sonra Bitcoin madenciliği için “endüstriyel sömürü için izin lisansı” için başvurabilirler.

Önerilen yasa, Bitcoin madencilerinin bir işletme lisansı almasını gerektirecektir.

Yasa Bitcoin yatırımcılarını korumayı amaçlıyor

“Madde 11”, Bitcoin satış sağlayıcılarının “mülklerini satmasının, devretmesinin veya devretmesinin, borç veya teminat olarak vermenin veya yönettikleri veya üçüncü şahıslar için koruduğu sanal varlıkların kullanımı ve bunlardan yararlanmanın açık izin olmaksızın yasaklandığını belirtir. sahibinden. “

Bu, görünüşe göre, özel anahtarları bir borsa veya banka gibi bir şirketin mülkiyetinde olan Bitcoin yatırımcılarını, Bitcoin’lerinin kısmi olarak rezerve edilmesinden veya rızaları olmadan başka bir şekilde kullanılmasından koruyacaktır.

Yasa, Bitcoin’i yasal ihale yerine mülk olarak tanıyacak

Tasarının “3. Maddesi”, diğer birçok ülkede tanımlandığı gibi Bitcoin’i mülk olarak tanımlıyor ve resmi olarak satın alınabileceğini, satılabileceğini ve lisanslanabileceğini garanti ediyor. Ve “Madde 14”, Bitcoin’in yasal ödeme aracı olarak tanınmayacağını açıkça belirtti: “Sanal varlıklar için ticaret şirketleri, satın alan kişiye sanal varlıklarla alım satım koşulları hakkında bilgi vermeli ve sanal varlıkların yasal olarak tanınmadığını açıkça belirtmelidir. ihale Bu nedenle Paraguay Merkez Bankası tarafından desteklenmemektedirler. “