Parasal Özgürlük Bitcoin - Bitcoin Dergisi: Bitcoin Bilgileri, Makaleleri, Tabloları ve Kılavuzları - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  496,18
  % -1,54
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5176
  % -0,55
 • € EURO
  10,1401
  % -0,32
 • BIST 100
  1.363,28
  % -0,29
 • BITCOIN/TL
  267683,663
  % 0,60
 • ETHEREUM/TL
  15895.62
  % 0,06
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,3079
  % -0,90
 • £ POUND
  11,8167
  % -0,71

Parasal Özgürlük Bitcoin – Bitcoin Dergisi: Bitcoin Bilgileri, Makaleleri, Tabloları ve Kılavuzları

Parasal Özgürlük Bitcoin – Bitcoin Dergisi: Bitcoin Bilgileri, Makaleleri, Tabloları ve Kılavuzları

Amerika Birleşik Devletleri’nin kurucu babalarının, özgürlüğün hayatta olduğu fikrini Bağımsızlık Bildirgesi’ne kaydettiklerine inanıyorum. Bunu açıklamak için inanılmaz bir ilk adımı atmış olsalar da, teknolojinin yükselişinden bu yana bunu parasal olarak yapma ihtiyacı doğdu.

Bitcoin’in parasal özgürlüğün kodlanması olduğuna inanıyorum. Bağımsızlık Bildirgesi gibi Bitcoin de gerçekleştiği andan itibaren piyasaya sürüldü;

“Bitcoin’in doğası öyledir ki, 0.1 sürümü çıktıktan sonra, temel tasarım ömrünün geri kalanı için taşa oturtulmuştur.” – Satoshi Nakamoto

Fikrin varlığı artık özgürlüğün talep edildiği bir gerçekliği mümkün kıldı. İnsan, özgürlüğün tadını tattıktan sonra, yaşamın tüm potansiyelini egemenliğin içinde fark etmişti.

Bitcoin almaya başladığınız anda finansal özgürlük elde edilir. Hemen dijital değer elde edersiniz – gözle görülür şekilde kıt ve durdurulamaz mobil. Mülkünüzü talep edecek hiçbir dış kuruluş yoktur; Paranızı nasıl transfer edebileceğiniz konusunda herhangi bir sınırlama yoktur. Her birey, Bağımsızlık Bildirgesi’nde ve şimdi de Bitcoin kodu biçiminde ifade edildiği gibi, doğuştan gelen özgürlük haklarını geri talep ediyor.

Bağımsızlık Bildirgesi, kendi kendine egemenlik fikrini ve teorisini ilan ederken, Bitcoin bu tür mülkiyet haklarının fiziksel uygulamasını yarattı ve bu özgürlüğün tezahürünün gerçekte yayılmasını mümkün kıldı. Bildirgenin teorik düzeyde yaptığı şeyi Bitcoin, parasal mülkiyet hakları yoluyla maddi düzeyde başarır.

Böyle bir başarının ancak internetin yaratılmasıyla mümkün olduğunu düşünmek ilginçtir. Matbaa, Bağımsızlık Bildirgesi gibi bir şey için gerekli olan eğitim, yazma ve okumanın yaygınlaşmasına yol açtıkça, internet Bitcoin’i mümkün kıldı. Dünya çapında içerik kaydetmek için kullanılan medyanın kaynağı olan matbaa, insanları zaman ve mekân boyunca birbirine bağladı. İnternet bu başarıyı daha da hızlı ve katlanarak daha etkili bir şekilde yapıyor.

Ve böylece bu bilgi ile anlıyoruz; Günümüzün küresel ağlarının mümkün kıldığı Bitcoin, özgürlüğün fiziksel bir tezahürüdür.