Parasal Zekanızı Geliştirmenin Yolları - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  524,21
  % 1,16
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5751
  % 0,78
 • € EURO
  10,4737
  % 0,51
 • BIST 100
  1.422,06
  % 0,50
 • BITCOIN/TL
  289472,478
  % -7,04
 • ETHEREUM/TL
  18970.67
  % -12,54
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,6148
  % 0,39
 • £ POUND
  12,1759
  % 0,51

Parasal Zekanızı Geliştirmenin Yolları

Parasal Zekanızı Geliştirmenin Yolları

Finansman alanında kendinizi geliştirmek en doğru hamleler ile hareket etmek sizin çok daha fazla kazanmanıza ve içinde bulunduğunuz olumsuz durumların yok olmasını sağlayacaktır. Özellikle yapacağınız bir yatırım için en doğru hamleleri bulmak, paranızı internette nasıl daha fazla artırabileceğinizin araştırmalarına girmek ve para kazanma yeteneğinizi geliştirmek sizin elinizde olan bir durumdur. Peki, parasal zeka geliştirmek için neler yapılabilir hemen bakalım.

Parasal zekanızı geliştirmek için yapılması gerekenler

İlk olarak bolca araştırma yapmanız gerekiyor. Oturduğunuz yerden yeni bir şey öğrenmek, piyasanın nabzını tutmanız imkansızdır. Sizler elinizde bulunan bir parayı ilk olarak en az risk ile nasıl daha fazla arttırmanız gerektiğine akıl yormalısınız. Sıfırdan var edenlere hep baktığınızda aşırı bir parasal zekaları olduğunu ve doğru hamleler yaparak bugünkü servetlerine ulaştıklarını görürsünüz.

İnternetten yararlanın

Parasal zekanızı geliştirmenin en kolay yolu elinizin altında olan ve tüm dünyayı size açan internet olacaktır. İnternetten uzak kalmadan dijital dünyanın tüm nimetlerinden yararlanmalısınız. Seminerleri takip etmeli, videolar izlemeli ve parayı arttırmanın yollarını bulmalısınız.

Not almayı unutmayınız

Özellikle ilk kez gireceğiniz bir alanda okuduğunuz ve dikkatinizi çeken her ayrıntıyı not etmeyi unutmayınız. Forex dünyasına giriş yapan insan için not almak ve öğrendiklerini aklına kazımak çok büyük önem arz edecektir. Sadece okumak değil, anlayarak okumanın çok önemli olduğunu unutmayınız.

Zeka oyunlarından vazgeçmeyin

Zeka oyunlarından asla vazgeçmeyiniz. Beyninizi sürekli çalıştırmak parasal zekanızın da artmasını sağlayacaktır. Kelime bulma oyunları bunlar için en ideal yöntemdir. Örneğin; ilk kez monopoly oyunu oynayan kişinin hemen iflas ettiğini çok sık görürsünüz ama sürekli oynayanların oyunda bile ne kadar zengin olduğuna şahit olabilirsiniz.

Fikirlere karşı açık olun

Yatırım araçları hakkında fikir almaktan çekinmeyin. Bazen takıldığınız bir noktada alacağınız ufak bir tüyo dahi hızlı bir şekilde ilerlemenizi sağlayacaktır.

Yabancı dilinizi geliştirin

Hem birçok yabancı makaleleri okuyabilmek hem de ufkunuzu geliştirebilmek için özellikle İngilizce dilini çok daha iyi öğrenmeye çalışınız.

Risklerden kaçının

Risklerden ilk aşamada kaçınmalısınız. Sizleri hüsrana uğratacak ilk adımlar bu dünyadan uzaklaşmanıza neden olacaktır. Dolayısı ile parasal zekânızın birden olmasını değil, zaman içinde oturmasını bekleyiniz.