'Sana İhtiyacımız Var', Profesyonel Bitcoin Senatörü Cynthia Lummis, Kripto Madencilerini Wyoming'e Davet Ediyor – Bitcoin Bilgi Madenciliği - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  496,18
  % -1,54
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5176
  % -0,55
 • € EURO
  10,1401
  % -0,32
 • BIST 100
  1.363,28
  % -0,29
 • BITCOIN/TL
  268827,493
  % -1,05
 • ETHEREUM/TL
  16068
  % -1,77
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,3079
  % -0,90
 • £ POUND
  11,8167
  % -0,71

‘Sana İhtiyacımız Var’, Profesyonel Bitcoin Senatörü Cynthia Lummis, Kripto Madencilerini Wyoming’e Davet Ediyor – Bitcoin Bilgi Madenciliği

‘Sana İhtiyacımız Var’, Profesyonel Bitcoin Senatörü Cynthia Lummis, Kripto Madencilerini Wyoming’e Davet Ediyor – Bitcoin Bilgi Madenciliği

ABD’li milletvekili ve Bitcoin avukatı Cynthia Lummis, kripto para madencilerinin Wyoming’de hoş karşılandığını ima etti. Yakın tarihli bir röportajda, senatör Bitcoin’in karbon ayak izini savundu ve daha sonra madencileri sosyal medya aracılığıyla evlerine davet etti.

Karbonsuz enerjiye uyarlanmış kripto madenciliği

Çin’de kripto para madenciliğine yönelik devam eden baskıyla birlikte, madeni para basan şirketler faaliyetlerini yeniden konumlandırmak için aktif olarak daha dostça yetki alanları aradılar. ABD’de bazı perspektifler ortaya çıktı, şimdi Teksas ve Florida öne çıkan örnekler arasında. Her iki eyalet de kripto madencilerine uygun fiyatlı enerjiye erişim sunabilir.

Bir süredir kripto para birimlerine olumlu bakan Wyoming, kolaylıkla bir sonraki bitcoin madenciliği etkin noktası haline gelebilir. Tanınmış bir Bitcoin destekçisi olan Wyoming Senatörü Cynthia Lummis, geçtiğimiz günlerde kripto madencilerini devlete davet etmek ve onları öne çıkmaya teşvik etmek için Twitter’a gitti.

Not – #bitcoin madenciliği bölümünde iseniz lütfen iletişime geçiniz. Wyoming’de seni İSTİYORUZ. https://t.co/OUPAEYTXTG

– Cynthia Lummis (@CynthiaMLummis) 3 Temmuz 2021

Lummis Cumartesi günü çağrısını tweetledi ve CNBC Mali Müşavir Zirvesi’nde Bitcoin’in çevresel kaydını savunan röportajından bir alıntı yayınladı. Senatör, bitcoin madenciliğinde yaklaşık %40 yenilenebilir enerji kullanıldığını bulan Cambridge Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya atıfta bulunurken, bitcoin dışı madencilik ekonomisindeki gösterge sadece %12’dir. Şunları vurguladı:

Bitcoin madenciliği, karbon yaymayan enerji kaynaklarına şimdiden daha çevresel olarak uyarlanmıştır.

Cynthia Lummis, Bitcoin madenciliğinin bir enerji canavarı olmadığını söylüyor

Wyoming Senatosu temsilcisi, kendi yüksek enerjili durumuyla örnek teşkil ederek kripto madenciliği endüstrisindeki “perde arkası inovasyonuna” da dikkat çekti. Lummis, Wyoming’in bir petrol ve gaz üreticisi olduğunu ve yeni bir kuyu açıldığında, başlangıçta bir boru hattından ayrıldığını söyledi. Kaynağa yakın bir yere kurulabilen ve çalıştırılabilen mobil madencilik platformları ile Bitcoin madencileri, aksi takdirde atmosfere kaçan gazın kullanılmasına yardımcı olur.

“Bitcoin madenciliğini bir enerji kötü adamı olarak yargılamayın derim. Aksini kanıtlayan birçok şey var, ”dedi yasama organı. Cynthia Lummis ayrıca madencilik kripto para birimlerinin, bitcoin şeklinde başka bir ürün yapmak için kullanılırken karbonu havadan uzak tutacak şekilde sondaj endüstrisine yardımcı olduğunu belirtti.

ABD’de kripto madencileri yarışı sürüyor. Miami Belediye Başkanı Francis Suarez kısa süre önce Çin’den ayrılan madencilik şirketlerini çekmek için elinden geleni yaptı. Suarez, CNBC’ye verdiği bir başka röportajda, bölgesinin temiz ve ucuz bir elektrik enerjisi kaynağı olan nükleer enerjiye dayandığını vurgulayarak, “Hey, sizi burada istiyoruz” dedi.

Çok sayıda kripto madencisinin Çin’den ABD’ye taşınmasını bekliyor musunuz? Konuyla ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Bu hikayedeki etiketler

Bitcoin, Bitcoin Madencileri, Bitcoin Madenciliği, Karbon, Karbon Ayak İzi, Kripto, Kripto Madenci, Kripto Madenciliği, Kripto Para Birimi, Cynthia Lummis, Çevre, Röportaj, Lummis, Madenciler, Madencilik, Senatör, Devlet, Wyoming

Fotoğraf kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Sorumluluk Reddi: Bu makale bilgilendirme amaçlıdır. Bir satın alma veya satma teklifinin doğrudan teklifi veya talebi veya herhangi bir ürün, hizmet veya şirketin tavsiyesi veya onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal veya muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal veya hizmetin kullanımı veya bunlara güvenilmesinden kaynaklanan veya bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar veya kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu değildir.