Silikon Vadisinde Kripto Para İle Ev Satışı Başladı! - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  524,21
  % 1,16
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5751
  % 0,78
 • € EURO
  10,4737
  % 0,51
 • BIST 100
  1.422,06
  % 0,50
 • BITCOIN/TL
  290369,462
  % -6,89
 • ETHEREUM/TL
  19053.95
  % -12,06
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,6148
  % 0,39
 • £ POUND
  12,1759
  % 0,51

Silikon Vadisinde Kripto Para İle Ev Satışı Başladı!

Silikon Vadisinde Kripto Para İle Ev Satışı Başladı!

Silikon vadisi herkes tarafından duyulmuş ve bilinen bir mekandır. Silikon vadisi içerdiği teknoloji devi şirketler ile birçok kişinin buraya yerleşme hayali kurmasını sağlıyor. Geçtiğimiz günlerde kripto paraların yaygınlaşmasından Silikon Vadisinde yer alan emlakçıların da etkilendiği göze çarpıyor. Dev emlak şirket Propy emlak sitesinde satışını yaptığı ve Silikon Vadisi’nde yer alan ev için Bitcoin ile ödeme kabul edileceğini duyurdu. Ayrıca Ripple ve Ethereum ile de ödeme yapılabileceği şirket tarafından belirtilenler arasında yer aldı. Google ve Apple gibi dev şirketlerin merkezine çok yakın bir konumda arsa veya ev almak artık kripto para ile mümkün olacak gibi gözüküyor.

Arsa Konum Olarak Dev Şirketlerin Yanıbaşında Yer Alıyor!

Satışı gerçekleşen arsa üzerinde bir ev bulunuyor. Buna ek olarak geniş bir tarım arazisi de bulunuyor. Buranın Kaliforniya’ya ait bozulmamış topraklar olduğu söyleniyor. Bir zeytin bahçesi, at çiftliği veya bağ gibi amaçlar ile kullanılabileceği yine söylenenler arasındadır. Konum ise hayli ilgi çekici oluyır. Netflix, Goole, Apple gibi dev şirketlere çok yakın olan bu arsa ayrıca Stanford Üniversitesi, Harker Koleji gibi mekanlara da oldukça yakındır.

Propy Şirketinden Açıklama Yapıldı

Arazi ile ilgili firma da bir açıklama yayımladı. Yapılan açıklamada arsanın çok verimli olduğu ve konum olarak çok iyi bir yerde olduğu belirtildi. Buna ek olarak yüksek katlı mülk inşaatı yapılabileceği de belirtildi. Bu arsanın ilk olarak farklı olan noktası konumu olarak göze çarpıyor. Diğer nokta ise hiç şüphesiz kripto para ile satışının gerçekleşeceği olacaktır. İlerleyen günlerde Propy Şirketi tarafından Litecoin ödemelerinin de başlayacağı açıklamada yer aldı. Emlak sektörüne hızlı bir giriş yapan kripto paraların önümüzdeki günlerde farklı sektörlere de girmesi bekleniyor.