Strike In App Bitcoin Alışverişi - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  496,18
  % -1,54
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5176
  % -0,55
 • € EURO
  10,1401
  % -0,32
 • BIST 100
  1.363,28
  % -0,29
 • BITCOIN/TL
  268823,678
  % -0,73
 • ETHEREUM/TL
  16033.76
  % -1,56
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,3079
  % -0,90
 • £ POUND
  11,8167
  % -0,71

Strike In App Bitcoin Alışverişi

Strike In App Bitcoin Alışverişi

El Salvador’un Bitcoin’i yasal ihale yapma kararında ana ortak olarak kısa süre önce manşetlere çıkan Lightning Network ödeme platformu Strike, bu satın almalar için normalde ne kadar ücretlendirildiğini eklemek için uygulamasına bir Bitcoin Satın Alma sekmesi eklediğini duyurdu Ücretleri en aza indirin.

Şirket kurucusu Jack Mallers bir duyuru gönderisinde “Bitcoin sekmesini ve Strike’ta Bitcoin satın alma yeteneğini duyurabildiğim için inanılmaz heyecanlıyım” dedi. “Bugünden itibaren Strike, Bitcoin almak için gezegendeki en ucuz ve en kolay yer olacak.”

Kaynak: grev

Postta ve duyurudan önce Bitcoin Magazine ile yaptığı konuşmada Mallers, sekmeyi mümkün olduğunca az primle sunmak istediği bir şey olarak vurguladı ve Bitcoin ethosuyla çelişen bu tür yatırımlar için Coinbase’in %4’e varan ücretlerini gerekçe gösterdi.

Mallers görüşme sırasında “Mümkün olduğunca ucuz ve erişilebilir olacak” dedi. “İnsanlardan açık kaynak para satın almalarını isteyerek bir iş kuramazsınız… Ben boktan para olmadan ücretsiz bitcoin satın almayı teklif edeceğim.”

Strike, Bitcoin satın almak için başlangıçta herhangi bir ücret talep etmez, ancak ortaklarının geleneksel uygulama maliyetlerini yansıtır. Duyuru gönderisi, bu maliyetlerin şu anda %0,3’ten az olduğunu ve Mallers’ın hacim arttıkça ve Strike’ın ortakları daha az ücret aldıkça “önümüzdeki aylarda” %0,1’in altına düşmeyi beklediğini gösterdi.

Çağrı sırasında Mallers, hizmetin tek sipariş başına 10 BTC’lik bir üst sınıra sahip olacağını ve sekmenin başlangıçta bir bekleme listesiyle beta olarak yayınlanacağını belirtti. Kullanıcılar, bitcoinlerini uygulamada tutabilir veya özel anahtarlarını kontrol ettikleri üçüncü taraf cüzdanlarında çekebilir.

Duyuru ayrıca Strike uygulaması için olası bir dizi ek özelliğin altını çizdi, muhtemelen otomatik dolar maliyeti ortalama hizmetleri (DCA), bitcoin’de doğrudan para yatırma bölmeleri ve daha fazlası gibi şeyler.

“Bugün Bitcoin sekmesinden bitcoin satın alabilirsiniz. Ancak Bitcoin sekmesi çok daha fazlasının temelini atıyor ”dedi. “Yakında kullanıcılar Bitcoin satın alabilecek, Bitcoin ile ödeme alabilecek, Bitcoin ile ödüller kazanabilecek, Bitcoin ile tasarrufları toplayabilecek ve çok daha fazlasını yapabilecek.”