TC Kimlik No ile SGK 4/A Hizmet Dökümü Sorgulama - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  524,21
  % 1,16
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5751
  % 0,78
 • € EURO
  10,4737
  % 0,51
 • BIST 100
  1.422,06
  % 0,50
 • BITCOIN/TL
  285080,285
  % -7,37
 • ETHEREUM/TL
  18619.29
  % -11,58
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,6148
  % 0,39
 • £ POUND
  12,1759
  % 0,51

TC Kimlik No ile SGK 4/A Hizmet Dökümü Sorgulama

TC Kimlik No ile SGK 4/A Hizmet Dökümü Sorgulama

E- devlet üzerinden TC kimlik No ile SGK 4/A hizmet dökümü sorgulaması yapmanız ve hizmet dökümü ile ilgili ayrıntıları öğrenmeniz mümkündür.

Kişiler, çalışma hayatları ile ilgili tüm bilgilere SGK hizmet dökümü aracılığı ile ulaşabilirler. Sigorta bilgilerini görüntüleyebileceğiniz bu belge, e-devlet üzerinden görüntülenebilen ve çıktısı alınabilen bir belgedir. Sigortalı olarak çalışan kişiler için düzenlenmiş olan SGK hizmet dökümü belgesinde birçok bilgi bulunmaktadır. Öncelikle kişinin temel sigorta belgelerinin yanı sıra, sigortalı olarak işe giriş ve çıkış tarihi, kişinin aylara göre sigorta primleri gibi birçok hizmetin görüntülenmesi mümkündür.

4A, 4B ve 4C olarak ayrılan sigorta bilgilerini SGK hizmet dökümünde detaylı olarak görmeniz mümkündür. Tek yapmanız gereken e-devlet üzerinden giriş yaparak hızlı ve güvenli bir şekilde sorgulama yapmaktır.

4 /A Hizmet Dökümü Sorgulama

7/24 kesintisiz olarak yapabileceğiniz 4/A hizmet dökümü sorgulama işlemi e-devlet kapısı üzerinden kolaylıkla yapılabilen bir işlemdir. Birçok hizmeti e-devlet üzerinden alabileceğiniz gibi hizmet dökümü sorgulama hizmetini de almanız mümkündür. 4/A hizmet dökümü sorgulama yapabilmek için öncelikle yapmanız gereken tarayıcınızdan ya da akıllı cihazlarınızdan e-devlete giriş yapmaktır. Eğer e-devlet şifreniz bulunmuyorsa, size en yakın PTT şubesine giderek e-devlet şifresi alabilirsiniz. E-devlet şifreniz ile birlikte TC kimlik numaranızı girerek sisteme giriş yapabilirsiniz. Daha sonra arama kısmına SGK Tescil ve Hizmet Dökümü yazarak arama yapabilirsiniz. Sisteminizin altı kısmında zaten 4/A hizmet dökümü yazmaktadır. Buraya tıklayarak ayrıntılı olarak inceleme yapmanız mümkündür.

SGK tescil ve hizmet dökümü belgesini alabilmek için barkodlu belge oluştur sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Bu belgeyi kullanabilmek için dosyayı bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir. SGK ile ilgili birçok işlem e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Bundan dolayı TC kimlik numaranız işlem yapabilmek için yeterlidir. E-devlet şifreniz ya da TC kimlik numaranız olmadan sisteme giriş yaparak 4 /A hizmet dökümü sorgulaması yapmanız mümkün değildir. TC kimlik No ile SGK 4/A hizmet dökümü sorgulama yapmak istiyorsanız, e-devlet şifrenizi mutlaka bilmeniz ve sisteme giriş yapmanız gerekir.