TC No İle SGK Emeklilik Sorgulama Nasıl Yapılır? - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  524,21
  % 1,16
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5751
  % 0,78
 • € EURO
  10,4737
  % 0,51
 • BIST 100
  1.422,06
  % 0,50
 • BITCOIN/TL
  285474,360
  % -7,30
 • ETHEREUM/TL
  18703.08
  % -11,29
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,6148
  % 0,39
 • £ POUND
  12,1759
  % 0,51

TC No İle SGK Emeklilik Sorgulama Nasıl Yapılır?

TC No İle SGK Emeklilik Sorgulama Nasıl Yapılır?

SGK emeklilik sorgulamak için e-devlet üzerinden şifreniz ve TC No ile giriş yapabilir ya da SGK ana sayfasına bilgilerinizi girerek sorgulama yapabilirsiniz.

Son yıllarda e-devlet üzerinden yapılan işlemlerin sayısı artmıştır. SGK emeklilik sorgulama işlemi de e-devlet üzerinden yapılabilen işlemlerden yalnızca biridir. Vatandaşların en çok takip ettikleri işlemlerden birisi olan SGK prim sorgulama işlemi e-devlet üzerinden kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bunun için tek yapmanız gereken e-devlet ana sayfaya girerek TC No ve şifreniz ile giriş yapmaktır. Giriş yaptıktan sonra ana sayfanızda SGK hizmet dökümü karşınıza çıkacaktır.

E-devlet ana sayfaya girdikten sonra arama yerine SGK tescil ve hizmet dökümü yazabilirsiniz. Böylece karşınıza hizmet döküm belgeniz çıkacaktır. Hangi sigorta türüne kayıtlıysanız buradan ulaşabilirsiniz. 4a,4b,4c hizmet dökümleri ile ilgili detaylar mevcuttur. E-devlet üzerinden hizmet dökümünüzü kağıt ya da barkotlu şekilde almanız mümkündür.

SGK Emeklilik Sorgulama Nasıl Yapılır?

Emekliliği yaklaşmış kişilerin en çok merak ettikleri hiç kuşkusuz ne zaman emekli olacaklarıdır. Emekli olabilmek için emekli yaşı süresi, çalışma süresi ve prim gün sayısı gibi temel şartlar bulunmaktadır. Belirli şartları yerine getirdikten sonra kadın, erkek herkes emekli olabilir. Kadınlar ve erkekler için belirlenen süreler birbirinden farklıdır.

Ne zaman emekli olurum merak ediyorsanız, birkaç yoldan bunu öğrenebilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken uyg.sgk.gov.tr adresine girerek sizden istenilen bilgileri girmektir. Sayfada size cinsiyetiniz, doğum tarihiniz, hizmete başlama tarihiniz, SSK prim ödemeleriniz gibi soruları sormaktadır. Tüm sorulara cevap verdikten sonra gönder tuşuna basarak bilgilerinizi gönderirsiniz. Size ne zaman emekli olacağınızın bilgileri gelecektir.

SGK Hizmet Dökümü Sorgulama

SGK 4A hizmet dökümü sorgulaması yalnızca e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Yapmanız gereken e-devlete TC No ve şifreniz ile giriş yapmaktır. Eğer e-devlet şifreniz bulunmuyorsa, PTT şubelerinden e-devlet şifrenizi alabilirsiniz. E-devlete giriş yaptıktan sonra arama butonuna SGK hizmet dökümü yazın. 4A hizmet dökümünü tıklayarak ayrıntılı şekilde hizmet dökümünü inceleyebilirsiniz. Burada detaylı olarak sigorta primlerinizi incelemeniz mümkündür. SGK Hizmet dökümü sorgulama işlemini böylece basit bir şekilde yapabilirsiniz.