Tesla ve SpaceX’in Patronu Elon Musk, Dünyanın En Zengini Oldu - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  399,32
  % 0,40
 • AMERIKAN DOLARI
  6,9560
  % -0,14
 • € EURO
  8,4391
  % 0,04
 • BIST 100
  1.561,48
  % 0,97
 • BITCOIN/TL
  368827,702
  % 2,36
 • ETHEREUM/TL
  13406.52
  % 0,88
 • AVUSTRALYA DOLARI
  5,4690
  % 1,04
 • £ POUND
  9,7569
  % 0,08

Tesla ve SpaceX’in Patronu Elon Musk, Dünyanın En Zengini Oldu

Tesla ve SpaceX’in Patronu Elon Musk, Dünyanın En Zengini Oldu

Tesla ve SpaceX ile adını son dönemler sıkça duyduğumuz Elon Musk artık dünyanın en zengin adamı. Geçtiğimiz yıllarda ülkemizi ziyaret edip Anıtkabir’de de bulunan Musk dört ayda servetini üçe katladıktan sonra şimdi 188,5 milyar dolarlık servetiyle Jeff Bezos’u tahtından ederek dünyanın en zengin adamı oldu. Girişimcilik ve mühendislik kimliğiyle tanınan Musk, yaptığı bağışlarla da gündemde uzun süre yer etmişti.

Elon Musk Kimdir?

1971 yılında Güney Afrika’da doğan Elon Musk yine Güney Afrika’da büyüyerek ardından üniversite okumak için Kanada’ya taşındı. Burada ekonomi ve fizik alanlarından eğitim aldı. Öğretim görevlisi olmak yerine yatırımcı olmayı seçen Elon Musk kardeşi olan Kimbal Musk ile Zip2’yi kurdu.

Girişimlerinin daha sonra da ardı arkası kesilmeyen Musk 2002’de SpaceX’i kurdu. Elon Musk uzay araştırmaları ve haberleşmeli için kurulan SpaceX’in hala CEO’luğunu; mühendislik ve tasarım bölümlerinin şefliğini yapmaktadır. 2004’te kuruluşundan bir yıl sonra Tesla Motors’a katıldı. 2008’de Tesla’nın da CEO’su oldu. Ayrıca Tesla’nın yan kuruluşu olan SolarCity’nin kurulmasına da destek oldu.

2018 yılında Kraliyet Topluluğu Üyesi seçilen Musk, bizi şaşırtmayarak Forbes dergisi tarafından 2019’da ise “Dünyanın En Yenilikçi İnsanları” listesinde ilk sırayı aldı. Son çocuğuna verdiği X Æ A-Xii Musk adıyla da gündemi oldukça meşgul etti.

Elon Musk’ın Başarısının Sırrı Nedir?

Bitmek bilmeyen enerjisi, çalışma aşkı ve yenilikçi ruhuyla bildiğimizin Elon Musk’ın başarısının sırrı merak konusu. Doğru girişimlerle her gün servetini arttıran Musk’ın en büyük sırlarından biri motivasyonu. Küçük yaşlarda kendi kendine kodlama yapmayı öğrenmesi de şüphesiz bunun en büyük kanıtlarından biri.

Şirketleri zaman zaman batmanın eşeğine de gelse Elon Musk azmiyle de her daim durumu kurtarmış. Ayrıca kaybetmekten korkmayan kişiliğiyle ve cesur kişiliğiyle de her daim riskli adımlar atmış. Diğer büyük sır ise zaman yönetimi. Hafta sonunu ailesiyle geçiren Musk, hafta içi Tesla ve SpaceX arasında adeta mekik dokuyor. Böyle bir disiplin de tabii ki başarıyı getiriyor.