Türk Tatil Beldesi Bodrum Yatırımlarda Zirve Görüyor - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  397,47
  % -0,07
 • AMERIKAN DOLARI
  6,9728
  % 0,09
 • € EURO
  8,4651
  % 0,34
 • BIST 100
  1.561,09
  % 0,95
 • BITCOIN/TL
  367493,134
  % 2,74
 • ETHEREUM/TL
  13510.79
  % 2,13
 • AVUSTRALYA DOLARI
  5,4792
  % 1,22
 • £ POUND
  9,7652
  % 0,15

Türk Tatil Beldesi Bodrum Yatırımlarda Zirve Görüyor

Türk Tatil Beldesi Bodrum Yatırımlarda Zirve Görüyor

Belediye Başkanı Ahmet Aras Cuma günü yaptığı açıklamada, Bodrum‘un Türk Rivierası’ndaki turistik sıcak noktasındaki yatırımların zirveye ulaştığını söyledi.

Aras, sanal bir basın toplantısında yaptığı açıklamada, güneybatı tatil beldesinde devam eden ve yeni yatırımların 10 milyar dolara (70.9 milyar TL) ulaştığını söyledi.

Aras, “bu, altyapıdan turizme, otellerden hastanelere, spor salonlarından okullara kadar tüm yatırımları içerir” dedi.

Bodrum’da sadece özel sektörün değil, devletin de önemli yatırımlar yapmaya devam ettiğinin altını çizdi.

Aras,” şu anda Bodrum’da özellikle turizm, denizcilik, ulaşım, teknoloji, spor, yenilenebilir enerji ve tarım alanlarında çok cazip bir yatırım ortamı var ” dedi.

Turizm ve hizmet sektörlerinin Bodrum’un en önemli gelir kaynağı olduğunu belirten Aras, tatil beldesinin geçen yıl koronavirüs salgını nedeniyle turizmde yıllık %74’lük bir kayıp gördüğünü söyledi.

Aras, Turizm sektörünün Bodrum’da tatil sezonunun başlamasıyla Nisan ayından itibaren toparlanmasının beklendiğini kaydetti.

Bodrum’un şu ana kadar Avrupa’dan çok sayıda turisti ağırladığını vurgulayan Belediye Başkanı, turizm pazarını çeşitlendirmek için girişimlerin başladığını söyledi.

“Rus ve Ukraynalı turistleri çekmeye büyük önem veriyoruz” dedi.

Tatil beldesinin daha fazla yabancı yatırım almak için MICE (toplantılar, teşvikler, konferanslar, sergiler) sektörüne de odaklanacağını söyleyen Aras, “Bodrum’u Türkiye’nin Davos’u yapmaya kararlıyız.”

Aras, belediyenin turist sayısını ve Turizm gelirini artırmak için çalıştığını söyledi.

“Sektörü gastronomi, tarım, sağlık, doğa, spor ve kongrelere çeşitlendirerek bu yıl 2.5 milyon yabancı turist ve 5 milyar dolarlık turizm geliri arıyoruz” dedi.