UBS'ye göre düzenleyiciler tarafından yapılan baskılar kripto balonunu patlatabilir ve bitcoin'in yetenekli alıcılar için uygun olmadığını ima edebilir - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  496,18
  % -1,54
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5176
  % -0,55
 • € EURO
  10,1401
  % -0,32
 • BIST 100
  1.363,28
  % -0,29
 • BITCOIN/TL
  268983,252
  % -0,76
 • ETHEREUM/TL
  16107.32
  % -1,62
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,3079
  % -0,90
 • £ POUND
  11,8167
  % -0,71

UBS’ye göre düzenleyiciler tarafından yapılan baskılar kripto balonunu patlatabilir ve bitcoin’in yetenekli alıcılar için uygun olmadığını ima edebilir

UBS’ye göre düzenleyiciler tarafından yapılan baskılar kripto balonunu patlatabilir ve bitcoin’in yetenekli alıcılar için uygun olmadığını ima edebilir

Çin, Bitcoin’e karşı giderek daha fazla önlem alıyor.

 • UBS, düzenleyici baskıların Bitcoin’i profesyonel yatırımcılar için uygunsuz hale getirdiğini ve balonu patlatabileceğini söyledi.
 • Banka, Çin’in madenciliği azalttığına ve İngiltere ve ABD’de kriptoyla ilgili artan endişelere dikkat çekti.
 • Ayrıca, kaldıraçlı kripto ticaretinin yaygın uygulamasının düzenleyicilerin dikkatini çekmesinin muhtemel olduğunu belirtiyor.
 • Günlük bültenimize buradan kaydolun, açılış zilinden 10 şey önce.

İsviçre bankacılık devi UBS, müşterilerini uyardı, düzenleyici baskılar balon benzeri kripto piyasalarını patlatabilir ve Bitcoin’in profesyonel yatırımcılar için uygun olmadığı anlamına gelebilir.

Geçen hafta gönderilen bir bildirimde, UBS’nin küresel varlık yönetimi ekibi, Çin’in son hamlesinin kripto fiyatlarına ve operatörlerine zarar verdiğini söyledi. ABD ve İngiltere gibi batı pazarlarında daha katı kuralların boru hattında olabileceğine dair işaretler de var.

Notta, “Düzenleyiciler kriptoya karşı harekete geçebileceklerini ve alacaklarını gösterdiler” dedi. “Bu yüzden yatırımcılara net olmalarını ve portföylerini daha az riskli varlıklar etrafında oluşturmalarını öneriyoruz.”

“Yatırımcı duyarlılığını değiştirmenin veya düzenleyici baskıların balon benzeri kripto piyasalarını patlatabileceği konusunda uzun zamandır uyardık” diye ekledi.

Okumaya devam et: Önde gelen 2 trilyon ABD doları değerindeki portföy yöneticisi Amundi, bitcoin ve etherin neden 10 yıl içinde finansal sistemde şimdi olduğundan daha büyük bir rol oynamayacağını açıklıyor ve kripto için düzenleyici bir fırtınanın yaklaştığını söylüyor

UBS’nin müşterilere yönelik uyarısı, bir dizi son düzenleyici gelişmenin kripto para birimleri için endişe kaynağı olduğunu belirtiyor.

Çin, Haziran ayında kripto para birimi “madencilik” olarak bilinen bilgi işlem süreci üzerindeki kısıtlamalarını yeniledi ve yetkililer Sichuan Eyaletindeki çok sayıda yeri kapattı.

ABD’de, Boston Federal Rezerv Başkanı Eric Rosengren, stablecoin tether’in izlediği “finansal istikrar zorluklarından” biri olduğunu söyledi. Ve İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi, Binance kripto borsasının ülkede faaliyet göstermesini yasakladı.

UBS’nin notunda, “50x veya 100x kaldıracı genişletmek gibi kripto ticareti uygulamaları, ana akım finansal düzenlemelere derinden aykırı görünüyor.”

İsviçre bankasının kripto para birimleriyle ilgili endişesi diğer birçok borç veren tarafından paylaşılıyor. Goldman Sachs analistleri, Mayıs ayında Bitcoin’in oynaklığı ve nakit akışı eksikliği konusundaki endişeleri öne sürerek “uygun bir yatırım olmadığını” söyledi.

Ancak Wall Street, tıpkı bankaların kendileri gibi kripto para birimleri konusunda bölünmüş durumda. Örneğin Goldman Sachs, çekincelerine rağmen kripto patlamasından yararlanmak için bu yıl kripto alım satım masasını yeniden başlattı.

UBS notunda şunları söyledi: “Kripto para birimlerinde gelecekteki fiyat artışlarını göz ardı edemesek de, bunun profesyonel yatırımcılar için önemli riskler taşıyan spekülatif bir piyasa olduğunu düşünüyoruz.”