Video İndirme Web Sitelerinin Yaratıcısı ABD'de Hapse Mahkûm Edildi — 1 Milyon Doların Üzerinde Kripto Para Birimi Ele Geçirildi – Düzenleme Bitcoin Bilgisi - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  496,18
  % -1,54
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5176
  % -0,55
 • € EURO
  10,1401
  % -0,32
 • BIST 100
  1.363,28
  % -0,29
 • BITCOIN/TL
  268383,228
  % -1,79
 • ETHEREUM/TL
  16079.51
  % -3,37
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,3079
  % -0,90
 • £ POUND
  11,8167
  % -0,71

Video İndirme Web Sitelerinin Yaratıcısı ABD’de Hapse Mahkûm Edildi — 1 Milyon Doların Üzerinde Kripto Para Birimi Ele Geçirildi – Düzenleme Bitcoin Bilgisi

Video İndirme Web Sitelerinin Yaratıcısı ABD’de Hapse Mahkûm Edildi — 1 Milyon Doların Üzerinde Kripto Para Birimi Ele Geçirildi – Düzenleme Bitcoin Bilgisi

ABD, video akışı ve indirme web sitelerinin yaratıcısını 12 ay ve bir gün hapis cezasına çarptırdı. Federal yetkililer ayrıca ondan 1 milyon dolardan fazlası kripto para birimi de dahil olmak üzere 3,9 milyon dolara el koydu.

Telif hakkı ihlali ve vergi kaçakçılığı nedeniyle hapis cezasına çarptırılan adam, kripto para birimine el konuldu

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) Cuma günü yaptığı açıklamada, Newport, Oregon’dan Talon White’ın “yasadışı video akışları oluşturmak ve web siteleri indirmek için federal hapishaneye mahkum edildiğini” duyurdu.

Adalet Bakanlığı, 31 yaşındaki adamın web sitelerini “telif hakkıyla korunan binlerce filmi ve TV şovunu yasadışı olarak dağıtmak ve yasadışı girişimlerinin kârlarından vergi kaçırmak” için oluşturduğunu söylemeye devam etti.

Dava, müfettişlerin Ekim 2013’te ücretli abonelerin telif hakkıyla korunan içeriği yayınlamasına ve indirmesine izin veren White ile bağlantılı çok sayıda yasa dışı web sitesi hakkında bilgi edinmesiyle başladı. Amerika Sinema Filmleri Derneği (MPAA) daha sonra White’dan 2014 yılında yasadışı faaliyetlerini durdurmasını istedi, ancak talebi görmezden geldi.

Beyaz daha sonra, tespit edilmekten kaçınmak için önümüzdeki dört yıl içinde operasyonlarını bir web sitesinden diğerine taşıdı, Adalet Bakanlığı, 2018 yılına kadar web sitelerinden milyonlarca dolar abonelik ücreti biriktirdiğini de sözlerine ekledi.

DOJ, Kasım 2018’de, müfettişlerin Newport’taki evi ve birkaç banka hesabı için arama ve el koyma emri çıkardığını belirtti:

Ajanlar, hesaplarından 3,9 milyon dolar, nakit olarak 35,000 dolar ve 1 milyon dolardan fazla kripto para birimine el koydu.

Ayrıca Adalet Bakanlığı, White’ın “yanlış kişisel gelir vergisi beyannameleri verdiğini, gelirini 4,4 milyon dolardan fazla rapor etmediğini ve IRS’nin 1,7 milyon dolardan fazla vergi kaybına neden olduğunu” tespit etti.

Duyuruda, White’ın “12 ay bir gün federal hapis ve üç yıl denetimli salıverme” cezasına çarptırıldığı belirtildi. 1 Kasım 2019’da telif hakkı ihlali ve vergi kaçakçılığı ile suçlandı; 25 Kasım 2019’da her iki suçlamayı da kabul etti.

DOJ daha ayrıntılı olarak:

Bölge Mahkemesi Yargıcı Ann L. Aiken, White’ı MPAA ve IRS’ye 4,3 milyon dolardan fazla geri ödemeye mahkum etti. White ayrıca, planının gelirleriyle satın aldığı Newport evine ek olarak, banka hesaplarından el konulan tüm ABD para birimlerini ve kripto para birimlerini kaybetmekle karşı karşıya.

Sizce White hapse atılmalı ve kripto para birimini kaybetmeli mi? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Bu hikayedeki etiketler

Kriptoya El Koyma, Kripto Paraya El Koyma, Kripto Paraya El Koyma, Kripto Para Birimi Ele Geçirme, DOJ, IRS, Film İndirme, Film Akışı Web Sitesi, Mpaa, Mpaa-Krypto, Talon White, Vergi Kaçakçılığı, Video Akışı, Web Siteleri

Fotoğraf kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Sorumluluk Reddi: Bu makale bilgilendirme amaçlıdır. Alım veya satım teklifinde bulunmak için doğrudan bir teklif veya talep veya herhangi bir ürün, hizmet veya şirketin tavsiyesi veya onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal veya muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal veya hizmetin kullanımından veya bunlara güvenilmesinden kaynaklanan veya bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar veya kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu değildir.