World Kart Limit Artırma İşlemi Nasıl Yapılır - Finans Haberleri - Canlı Borsa
  • ALTIN (TL/GR)
    396,79
    % -0,24
  • AMERIKAN DOLARI
    6,9534
    % -0,19
  • € EURO
    8,4377
    % 0,02
  • BIST 100
    1.565,92
    % 1,26
  • BITCOIN/TL
    365888,289
    % 1,87
  • ETHEREUM/TL
    13408.36
    % 1,11
  • AVUSTRALYA DOLARI
    5,4635
    % 0,94
  • £ POUND
    9,7556
    % 0,07

World Kart Limit Artırma İşlemi Nasıl Yapılır

World Kart Limit Artırma İşlemi Nasıl Yapılır

Yapı Kredi Bankası kredi kartı olan World kredi kartını kullanıyorsanız ve sahip olduğunuz limit sizlere yetmiyorsa limit artırımında bulunabilirsiniz. World kart limit artırma işlemini nasıl yapacağınızı yazımızın devamında inceleyebilirsiniz.

Limit artırma işlemi için birçok yol mevcut

World kart limit artırma işlemini birkaç yöntem ile gerçekleştirmeniz mümkün. Kullandığınız kredi kartının güncel limiti kullanıldıkça azalacağı için bir süre sonra sizlere yeterli gelmeye bilir. Kredi kartı harcamalarınızı daha da çoğaltabilecek bir bütçeye sahipseniz kredi kartı limitinizi artırabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için öncelikle Yapı Kredi Bankası şubelerine uğrayabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası şubelerinde yetkili olan kişiye kredi kartınızın limitini artırmak istediğinizi belirtmeniz ile birlikte bankaya bir dilekçe vermeniz gerekmektedir.

Bu dilekçede sahip olduğunuz kredi kartının limitinin artırılması talebinde bulunabilirsiniz. Bu talebi yaptıktan sonra banka bir inceleme yapacaktır. Bu inceleme ise kredi notu incelemesidir. Kredi kartı harcamalarınızdan sonra ödemelerinizde herhangi bir eksiklik veya gecikme söz konusu değilse bankanın kredi kartı limitinizi artırma işlemini onaylama olasılığı daha fazladır. Ancak ödemelerinizde gecikmeler oluyorsa limit artırım işleminin gerçekleşmesi bir az daha zor olacaktır. Eğer ödemelerinizde herhangi bir sorun yoksa banka kısa bir süre içerisinde sizlerin sahip olduğu World kartınızın limitini artıracaktır. Limit artırım işlemi gerçekleştikten sonra limitinizi hemen kullanabilirsiniz.

Bu işlemi ayrıca internet bankacılığı aracılığı ile de yapabilirsiniz. İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra limit artırım menüsünü kullanarak World kart limit artırım talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca kredi kartı limitinizin otomatik olarak banka tarafından belirli aralıklarla artırılmasını da sağlayabilirsiniz. World kart otomatik limit artırım talimatı vererek, yapacağınız harcamalar ve düzenli ödemeler sonucunda banka belirli aralıklarla kredi kartınızın limitini artıracaksınız. Bu sayede limit artırım için herhangi bir başvuru yapmanıza da gerek kalmayacaktır.