Yapı Kredi Yıllık Kart Ücreti İptali Nasıl Yapılır? - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  524,21
  % 1,16
 • AMERIKAN DOLARI
  8,5751
  % 0,78
 • € EURO
  10,4737
  % 0,51
 • BIST 100
  1.422,06
  % 0,50
 • BITCOIN/TL
  300376,156
  % -2,00
 • ETHEREUM/TL
  19902.39
  % -4,38
 • AVUSTRALYA DOLARI
  6,6148
  % 0,39
 • £ POUND
  12,1759
  % 0,51

Yapı Kredi Yıllık Kart Ücreti İptali Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Yıllık Kart Ücreti İptali Nasıl Yapılır?

Yapı kredi yıllık kart ücreti iptali nasıl yapılır? Sorusuna verilebilecek en hızlı yanıt dilekçe vermek olacaktır. Siz de bankaya dilekçe vererek bu yolla aidat iptali yaptırabilirsiniz. Bu iptal ile geçmişe dönük ödemeleriniz almanız mümkün değildir. Ancak başvuru tarihinden sonra aidat ödemenizin iptal olması mümkün olacaktır. Siz de başvurunuzu yaparak aidat ödemekten kurtulabilirsiniz. Bazı farklı yollar ile de dilekçe vermeden aidat ödemekten kurtulmak mümkündür. Siz de bu yolları tercih ederek kısa sürede tüm kredi kartı aidatlarını iptal ettirebilirsiniz.

Kart Ücret İade Talebi Oluşturma Yolları

İade için öncelikle bankalar dilekçe metodunu tercih etmektedir. Bankaya yazacağınız dilekçe ile yapı kredi yıllık kart ücreti iptali işlemini tamamlayabilirsiniz. Dilekçe ile bir çözüm alamıyorsanız veya hızlı şekilde işlem yapmak istiyorsanız çağrı merkezini arayabilirsiniz. 0850 222 0444 numaralı Yapı Kredi çağrı merkezini arayarak şikâyet oluşturabilirsiniz. Şikâyet bölümünde kart ücretinin iptalini talep ettiğinizi belirterek kayıt açtırabilirsiniz.

Kısa süre içinde yetkililer mesajınıza dönüş sağlayacaktır. Eğer bu yolla da bir sonuca ulaşamadıysanız çeşitli şikâyet sitelerinden şikâyet başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu siteler herkesten bağımsız olduğu için firma şikâyete dönüş sağlayıp şikâyeti sonuca ulaştırana kadar şikayetler kaldırılmamaktadır. Firmalar için ciddi prestij kaybı olan bu durum sebebiyle hızlı şekilde dönüş almanız mümkündür. Siz de bu yolları tercih ederek aidat iptal başvurusu yapabilirsiniz. Dönüş sağlandıktan sonra gerekli bilgilerinizi vererek iptal başvurunuzu tamlayabilirsiniz.

Kart Aidatı Ödememek İçin Neler Yapılabilir?

Kart aidatı ödememek için genellikle otomatik ödeme talimatları tercih edilir. Siz de otomatik ödeme talimatı vererek faturalarınızı kolaylıkla ödeyebilir, bu yolla hem de kart aidatından kurtulabilirsiniz. Birçok banka kart aidatı ücretini bu ödeme talimatları sayesinde almamaktadır. Siz de herhangi bir faturanızı otomatik ödeme talimatı ile öderseniz aidatlardan kurtulabilirsiniz. Çağrı merkezi yetkilisinden bu konu hakkında daha detaylı bilgi almanız mümkündür.

Yıllık Kart Ücret Ödemeleri Kaç TL?

Her kartın farklı bir tutarda ödemesi mevcut. Yapı Kredi World kart yıllık aidatı en az olan kartlardan birisidir. Yıllık ödenmesi gereken tutar 142,5 TL olarak belirlenmiştir. Gold olan kartta ise ödenecek tutar 162 TL’ye çıkmaktadır. Platinium olan ekstra özellikli kredi kartında ise bu ücret 182,5 TL olmaktadır. Yapı Kredi öğrenci kartında ise herhangi bir ücret yoktur.

Kart Aidat İptali Yapılmıyor Bu durumda Tüketici Hakem Heyetine başvuru yapabilirsiniz. Bu başvuru ile geriye dönük aidatları almak mümkün değil. Sadece başvurunuzdan sonraki süreçte kart aidatı ödemeniz engellenebilir. Bu başvurudan sonra geriye dönük iade için mahkemeye başvurabilirsiniz. Fakat genel olarak bu başvuruyu yapanların olumsuz sonuç aldığını belirtmekte fayda var. İptal için en mantıklı yol Yapı kredi yıllık kart ücreti iptali için çağrı merkezidir. Siz de çağrı merkezini arayarak sorunu çözebilir yıllık kart ücreti iptali için talebi verebilirsiniz.

youtube izlenme satın al office 365 pro satın al