Ziraat Bankasının Kemal Sunal'lı Reklam Filmi Olay Oldu - Finans Haberleri - Canlı Borsa
 • ALTIN (TL/GR)
  398,40
  % 0,17
 • AMERIKAN DOLARI
  6,9662
  % 0,00
 • € EURO
  8,4467
  % 0,13
 • BIST 100
  1.559,75
  % 0,86
 • BITCOIN/TL
  368153,453
  % 1,34
 • ETHEREUM/TL
  13388.68
  % -0,08
 • AVUSTRALYA DOLARI
  5,4717
  % 1,10
 • £ POUND
  9,7673
  % 0,19

Ziraat Bankasının Kemal Sunal’lı Reklam Filmi Olay Oldu

Ziraat Bankasının Kemal Sunal’lı Reklam Filmi Olay Oldu

Çöpçüsünden çiftçisine, zengin iş adamından kapıcısına, fakir bir köylüden uyanığına kadar binlerce farklı rolleri, gülüşü, samimiyeti, sıcak kanlılığı ile gönülleri fetheden Kemal Sunal, Ziraat bankasının, yeni reklam projesi ile tekrar gündeme oturdu. Reklamı gören Kemal Sunal hayranları aramızdan ayrılalı 21 sene oldu, fakat Kemal Sunan günümüzün reklam projesine nasıl dahil, oldu, bu reklam gerçek mi gibi soruları ile karşı karşıya kaldı. Ziraat bankasını yaptığı Kemal Sunal’lı reklam projesinde oynayan kişi,  Gaziantepli Mehmet Kurt’tur. Oyuncusu Deep Fake teknolojisi ile Kemal Sunal’a benzetilerek, reklamda Kemal Sunal oynuyormuş havası yaratıldı Bankanın reklam projesi, reklamda oynayan Mehmet Kurt, başta olmak üzere tüm Kemal Sunal hayranlarını onurlanırdı

İşte O Reklamın Detayları

  Çok kısa bir süre önce yayına giren ve reklam trendleri arasına giren Kemal Sunal’lı ziraat bankası reklamı rekor kırmaya devam ediyor. Özelikle sosyal mecralarda konu olan ve sıklıkla paylaşılıp beğeni toplama devam bu reklam projesi Deep Fake teknolojisi ile hazırlandı. Ünlü sanatçıyı canlandıran Mehmet Kurt ise bu projede yer almaktan onur duyduğunu dile getirmiştir.  iki buçuk saatlik süren profesyonel bir makyaj ile Kemal Sunal’a benzetilen Mehmet Kurt’un görüntüsü ve sesi üzerinde çeşitli programlar ile görüntü ve ses aktarımı yapılarak, reklamda Kemal Sunal oynatılıyormuş gibi hazırlandı. Kemal Sunal’ı aratmayan reklam filmini gören hayranları ise onun gülen yüzünü görünce hem sevindi ve şaşırdı. 157 yılına özel Kemal Sunal’lı reklam filmi ile dikkat çekmeyi başaran Ziraat Bankası, daha önce 155 yılına özel de ünlü oyuncu Adile Naşit Hulusi Kentmen gibi değerli isimleri reklam projesine dahil etmiş ve adından söz ettirmiştir.

 Deep Fake Teknolojisi Nedir?

Deep Fake teknolojisi ile yapılan reklam filmi, görüntü veya videoda bulunan kişinin yapay sinir ağları, başka bir kişini görüntüsü ile değiştirilip, hazırlanıyor. Ziraat bankası reklam filminde de, Kemal Sunal’ın hem mimikleri hem de yüzü reklamda oynayan kişinin görüntüsü ile değiştirilip reklama dahil edildi. Teknolojinin gelişmesi ile bu işlemin bir bilgisayar ortamında uygun montaj teknikleri ile kullanılarak yapılabileceği söyleniyor.